Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Przyroda i Turystyka => Wątek zaczęty przez: www.tierpark-goerlitz.de 29 Marzec, 2012, 16:12:24Tytuł: Włochate potomstwo w goerlitzkim zoo
Wiadomość wysłana przez: www.tierpark-goerlitz.de 29 Marzec, 2012, 16:12:24
11 marca w Naturschutz-Tierpark-Zoo Görlitz urodził się długo wyczekiwany wielbłąd.

W tym roku goście odwiedzający Zoo w Görlitz będą mogli cieszyć się z wielbłądziego potomstwa. W goerlitzkim zoo panuje ogromna radość, tym bardziej, że wielbłądzi źrebak dał na siebie długo czekać. Zoo w Görlitz nie posiada  ogiera, więc  pod koniec 2010 r., 10 letnia klacz Alia pojechała na 4 miesięczną randkę do zoo w Chemnitz. Po okresie 13 miesięcznej ciąży,  11 marca na świat przyszła mała wielbłądzia dziewczynka.  To pierwsze dziecko dwugarbnej wielbłądzicy Alii. Po dość szybkim porodzie niedoświadczona jeszcze mama, miała problem z opieką nad swoim potomkiem.  Wielbłądzie niemowlę potrzebowało 5 godzin zanim stanęło na nogach a jego mama, początkowo, nie chciała go karmić. Przez pierwszy tydzień, opiekunowie zwierząt  dokarmiali go sztucznym mlekiem kilka razy dziennie.  W między czasie napięcie opadło. Mama Alia i jej dziecko mają się doskonale, również z wyżywieniem źrebaka nie ma problemu i obca pomoc nie jest już potrzebna.  Wielbłądzi maluch podskakuje już radośnie i jest bardzo ciekawy swojego otoczenia. Od 23 marca mamę i córkę można zobaczyć na dużym wybiegu w tybetańskiej wiosce. Ze względów bezpieczeństwa, jaki i wielbłądy zostały na jakiś czas od siebie odgrodzone. 

Ten słodki wielbłądzi maluch, chciałby zostać w goerlitzkim zoo na zawsze i oczywiście potrzebuje jeszcze ładnego imienia.  W tym celu wzywamy wszystkich przyjaciół wielbłądów, aby wymyślili imię dla małej wielbłądziej dziewczynki i przekazali swoją propozycję do Tierparku. Kartki i długopisy leżą przy kasie zoo. Wszystkie propozycje zbierane są w przygotowanej do tego celu czerwonej skrzynce. Członkowie Koła Przyjaciół Tierparku „Freundeskreis Tierpark Görlitz e.V.“ wybiorą ze wszystkich propozycji pasujące imię dla nowo narodzonej wielbłądziej damy.  Osoba, której propozycja zostanie wybrana, otrzyma zaproszenie na uroczyste chrzciny.