Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Kronika Kryminalna => Wątek zaczęty przez: Paweł Sokołowski 03 Marzec, 2012, 16:48:01Tytuł: [Kryminalna Lubań] Amatorzy łatwego zarobku (Świeradów zdrój - Lubań, luty 2012)
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 03 Marzec, 2012, 16:48:01
Amatorzy łatwego zarobku (Świeradów zdrój - Lubań, luty 2012)

Zarzut kradzieży usłyszało dwóch mężczyzn, którzy dokonali zaboru miedzianych parapetów. Sprawcy kradli na terenie Polski, a łup sprzedawali w punktach skupu w Czechach. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do przestępczego procederu doszło jesienią 2011 roku w Świeradowie Zdroju. Sprawcy dokonali kradzieży kilkunastu sztuk parapetów miedzianych zewnętrznych, które następnie sprzedali w punktach skupu w przygranicznej miejscowości w Czechach. Dzięki współpracy lubańskich policjantów z funkcjonariuszami Policji Republiki Czeskiej doszło do ustalenia sprawców kradzieży. Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo jakie mają na swoim koncie mężczyźni. Okazało się, że podejrzani dokonali również szeregu kradzieży żeliwnych studzienek.

Teraz 20 i 21 - letni sprawcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Na terenie powiatu lubańskiego oraz po stronie naszych południowych sąsiadów, od 2009 roku pełnione są wspólne patrole policji. Ich celem jest zwalczanie przestępczości na pograniczu polsko - czeskim, poprawa bezpieczeństwa na drogach, a także udzielanie wszelkiej pomocy turystom obydwu krajów.

 

Oficer prasowy KPP w Lubaniu
st.asp. Anna Włoszczyk
tel. 660 402 169