Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Kronika Kryminalna => Wątek zaczęty przez: Paweł Sokołowski 03 Marzec, 2012, 16:41:02Tytuł: [Kryminalna Lubań] Łupem podzieliła się z koleżanką.
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 03 Marzec, 2012, 16:41:02
Łupem podzieliła się z koleżanką (28.02.2012 r.)

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali 22 letnią – kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy i dokumentów. Sprawczyni łupem podzieliła się z koleżanką . Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zgłosiła się pokrzywdzona informując o kradzieży na jej szkodę portfela z zawartością m.in. pieniędzy oraz dowodu osobistego. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, iż zgłaszająca przebywała w jednym z lokali na terenie Lubania i to właśnie tam doszło do kradzieży na jej szkodę. Prowadzący sprawę policjanci ustalili sprawczynię przestępczego procederu. Okazało się, że kradzieży portfela dokonała 22 – letnia kobieta , która następnie podzieliła się łupem ze swoja koleżanką. Kobiety próbowały pozbyć się dowodów przestępstwa próbując spalić dokument tożsamości.

22 - latka usłyszała zarzut kradzieży pieniędzy oraz dowodu osobistego, a jej 25 – letnia koleżanka usłyszała zarzut zniszczenia dokumentu tożsamości. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za zniszczenie dokumentu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Oficer prasowy KPP w Lubaniu
st.asp. Anna Włoszczyk
tel. 660 402 169