Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: widelec 11 Listopad, 2011, 11:39:46Tytuł: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: widelec 11 Listopad, 2011, 11:39:46
PRZYJDŹ, NIE BÓJ SIĘ, JESTEŚ U SIEBIE!


Dzień 11 listopada jest NASZYM Świętem Narodowym. Mamy nie tylko prawo, ale i moralny obowiązek manifestować przywiązanie do tradycji, do swego kraju, okazać szacunek naszym przodkom i wartościom, za które oni walczyli i ginęli.

Nie możemy się ugiąć pod naciskami środowisk skrajnych, lewackich, które pod płaszczykiem „tolerancji”, „europejskości” i „praw mniejszości” propagują w istocie to, co było istotą okupacji nazistowskiej i komunistycznej w Polsce. W latach 1939-1945, pod okupacją niemiecką, polskość była zakazana. Przywileje uzyskali natomiast Volksdeutsche za marki. Wyznaczono nam rolę niewolników, których liczba miała być (i była) znacznie ograniczona.

W latach 1939-1941 oraz po 1944 roku pod okupacją komunistyczną Polska była zabijana metodycznie i planowo. Wszystko miało być „socjalistyczne”, sztuczne, włącznie z patriotyzmem, tolerancją i prawami człowieka, których przecież nie było przez kilka dekad. Komuniści w Polsce po 1944 roku zabili dziesiątki tysięcy ludzi, miliony były prześladowane za swe przekonania, za wiarę, za to, że chcieli żyć w normalnym kraju. Nie było im to dane. Wtedy przywileje mieli tylko „Volksdeutsche za ruble”.

Dziś potomkowie komunistycznych oprawców, ideowi (i nie tylko ideowi) spadkobiercy zbrodniczej ideologii spod znaku sierpa i młota usiłują nas zakneblować, w dalszym ciągu chcą tworzyć przemocą „nowego człowieka”, tak, jak im nakazał ich Józef Stalin – „człowieka szczególnego pokroju”. Oni nie mają ojczyzny, nie jest im potrzebna.

Ale my nie dajmy sobie odebrać honoru i dumy, nie ustępujmy pod naporem lewackich bojówek, działających pod bardzo różnymi hasłami. To jest cały czas ta sama siła – destrukcyjna, antycywilizacyjna, nawiązująca do najgorszych wzorów znanych z przeszłości. Paradoksem historii jest fakt, że nasi rodzimi (?) lewacy wzywają do pomocy swych pobratymców, lewaków z Niemiec. Ich uniformy, posługiwanie się maskowaniem twarzy, ataki, skierowane przeciwko siłom porządkowym, wzywanie do agresji wobec uczestników Marszu Niepodległości świadczą o tym, że ponownie dochodzi, na naszych oczach, do sojuszu dwóch totalitaryzmów: czerwonego z brunatnym. Tak było w latach 1939-1941, gdy dokonano kolejnego rozbioru Polski a wspólne parady, marsze i defilady z udziałem funkcjonariuszy partii sowieckiej i nazistowskiej były wtedy jawnym tego wyrazem.

Jesteśmy za ładem i porządkiem, chcemy żyć w normalnym kraju, chcemy, żeby Polska była Polską. Mamy dość terroru mniejszości politycznych, dla których jedynym ideałem ustroju jest ich własna dyktatura.

Środowiska lewackie są w Polsce nieliczne, ale hałaśliwe i w istocie całkowicie bezkarne. Czy mamy konkretne przypadki ścigania i skazywania tych osobników za propagowanie komunizmu? Czy symbole komunistyczne są bezwzględnie usuwane z życia publicznego?

Po raz kolejny lewaccy terroryści usiłują wymóc na naszym społeczeństwie przyzwolenie na zachowania, jakich byliśmy świadkami w dniu 11 Listopada ubiegłego roku, gdy święto państwowe i narodowe usiłowano sprowadzić do farsy, a inaczej niż oni myślących – obrzucać obraźliwymi epitetami i kamieniami.

Pamiętajmy! Przecież tak się rodził faszyzm, tak się rodził komunizm – od terrorystycznej działalności bojówek, od narzucania przemocą swoich „racji” na ulicach, od łamania prawa, od fałszywej propagandy. Z czym mieliśmy do czynienia na ulicach Warszawy? Z czym możemy mieć teraz?

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 18 stycznia 2006 r. „na organach władzy publicznej ciąży obowiązek zapewnienia ochrony grupom organizującym demonstracje i biorącym w nich udział, bo tylko w ten sposób można realnie gwarantować wolność zgromadzeń […] prawo do kontrdemonstracji nie może sięgać tak daleko, by ograniczało prawo do demonstracji. Obowiązkiem władzy publicznej jest stworzenie skutecznych przesłanek odbycia zgłoszonego zgromadzenia w sytuacji, gdy poprzez zachowania innych uczestników życia publicznego zagrożone byłoby zrealizowanie wolności zgromadzeń [...]".

Jeśli lewaccy zadymiarze (i ich polityczni mentorzy) naprawdę uważają się za zwolenników demokracji, państwa prawa i prawdziwej tolerancji, niech organizują własne marsze i zgromadzenia, niech pokażą, jak i o co naprawdę walczą. Mają przecież swoje „święta”: 1 maja, 22 lipca, „święto Rewolucji Październikowej”. Niech pozbędą się kamieni i butelek, niech odrzucą obraźliwe epitety. Niech nie zasłaniają się szpalerem przebierańców w kacetowych pasiakach, bo to jest skrajnie obraźliwe dla ofiar i ich rodzin. Jeśli zaś chcą się przebierać, jeśli uważają, że czerwone sztandary, sierpy i młoty to coś, co ma zachęcić Polaków do udzielania im poparcia, niech jawnie wystąpią pod portretami kombryga Wasilija Błochina, mordercy z Katynia. Najlepiej w skórzanym rzeźniczym fartuchu, skórzanych rękawicach, skórzanej czapce – pilotce, w motocyklowych goglach na oczach, bo w takim rytualnym stroju (aby nie poplamić munduru krwią)własnoręcznie rozprawiał się on z „faszystami”. I to nie posługując się kamieniami czy butelkami, ale konkretnie, pozbawiając ich życia przy pomocy niemieckiego Waltera PP, eliminując ich ze społeczeństwa, które w ten sposób miało pozostać wolne od inaczej myślących, szczęśliwe i… „antyfaszystowskie”. Prawda?

Pamiętajmy, że lewacka propaganda wokół Marszu Niepodległości zasadza się na stalinowskiej dyrektywie z 1943 r. (wprowadzonej już po dokonaniu egzekucji polskich oficerów, czyli „polskich faszystów”): „Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”.

Skąd tak dobrze znają ją organizatorzy i uczestnicy zamieszek, wywoływanych z okazji Marszu Niepodległości? A przede wszystkim – skąd znają ją usłużni publicyści wiadomych mediów, ci politycy i działacze środowisk, które murem stanęły za zadymiarzami, tworząc wokół nich propagandową barierę ochronną?

Maszeruj z nami! Zaproś rodzinę, koleżanki, kolegów, sąsiadów, znajomych. Okaż solidarność i wolę zachowania swej tożsamości. Nie ulegaj terrorowi fizycznemu i propagandowemu.

 

Polskość jest naszą siłą! Nie dajmy jej sobie wydrzeć!Leszek Żebrowski

Niezależne Forum Publicystów[attachment=1]


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: MooseDlb 11 Listopad, 2011, 11:50:50
....a mnie zastanawia... gdzie podziały się Flagi Narodowe z ulic, w takim dniu...??? a może mi się tylko wydaję, że były one wywieszane...????  ??? ??? :-\
shalom w tymże dniu.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: luna3 11 Listopad, 2011, 15:35:08
....a mnie zastanawia... gdzie podziały się Flagi Narodowe z ulic, w takim dniu...??? a może mi się tylko wydaję, że były one wywieszane...????  ??? ??? :-\
shalom w tymże dniu.
ja nie czekam aż ktoś mi wywiesi flagę na ulicy
za moim oknem wisi flaga biało-czerwona
i to jest mój patriotyzm

najprościej jest wymagać od innych... :-[


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: MooseDlb 11 Listopad, 2011, 16:04:40
ja nie czekam aż ktoś mi wywiesi flagę na ulicy

 popatrz ja tez nie czekam...  8) ale czasem można się zdziwić nieprawdaż...  ??? ;)

za moim oknem wisi flaga biało-czerwona
i to jest mój patriotyzm

najprościej jest wymagać od innych... :-[

każdy pokazuje swój patriotyzm inaczej... i ma do tego prawo  :)
apropo wymagania... to najpierw od siebie zaczynam...  8)

shlaom


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 11 Listopad, 2011, 18:44:07
Smutny żart sytuacyjny - 
- Dziennikarka TVN na pytanie, czy były transparenty po stronie Marszu, wzywające do nienawiści: "Tak, m.in. Bóg, honor, ojczyzna"....

A w Lubaniu tak spokojnie...widocznie mamy uczciwe media : )Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: MooseDlb 11 Listopad, 2011, 18:48:29
Smutny żart sytuacyjny - 
- Dziennikarka TVN na pytanie, czy były transparenty po stronie Marszu, wzywające do nienawiści: "Tak, m.in. Bóg, honor, ojczyzna"....

A w Lubaniu tak spokojnie...widocznie mamy uczciwe media : )albo marszy brak....8)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 11 Listopad, 2011, 19:20:07
Policja wraz z lewactwem tłucze ludzi

http://www.youtube.com/v/BHTrAcSHdsU?version=3&hl=pl_PL


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Tony 11 Listopad, 2011, 19:28:42


         to jest przegięcie powinno się zawiadomić prokuraturę
          tak kopać człowieka funkcjonariusz nie ma prawa
           


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 11 Listopad, 2011, 19:47:32
Cytuj
Policja wraz z lewactwem tłucze ludzi   Co innego skopać lewackiego policjanta.Policjant wszak nie "ludź" :o     
           
Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 11 Listopad, 2011, 19:50:01
Obejrzałam i...bezradność, wściekłość i szok!!!
Zastanawia mnie gdzie jest opamiętanie, gdzie jest granica, gdzie jest człowiek...
"homo homini lupus est"
Nie!!! Wilk zagryzie, bo głodny, chory...a ten co kopie robi to bez żadnego usprawiedliwienia.
Potworność nie zwierzęca, ona ma ludzką twarz!


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 11 Listopad, 2011, 20:20:24
Biedni Ci nacjonaliści, zostali spałowani przez Policjanta, i skopani .. tym razem koledzy nie pomogli.

 


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 11 Listopad, 2011, 20:46:50
Biedni Ci nacjonaliści, zostali spałowani przez Policjanta, i skopani .. tym razem koledzy nie pomogli.

 
Nie nacjonaliści, nie ci, czy tamci- nie wchodzę w to. Widzę buta wymierzonego w twarz bezbronnego człowieka- skulonego. Z jaką łatwością ten but trafia w twarz- to widzę! Kto jest tu prowodyrem? Nie wiem, ale kto jest agresorem- widzę niestety.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: widelec 11 Listopad, 2011, 21:14:33
Cytuj
Maszeruj z nami! Zaproś rodzinę, koleżanki, kolegów, sąsiadów, znajomych. Okaż solidarność i wolę zachowania swej tożsamości. Nie ulegaj terrorowi fizycznemu i propagandowemu.

coś przegapiłem???

mark...


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 11 Listopad, 2011, 21:49:26
Nie nacjonaliści, nie ci, czy tamci- nie wchodzę w to. Widzę buta wymierzonego w twarz bezbronnego człowieka- skulonego. Z jaką łatwością ten but trafia w twarz- to widzę! Kto jest tu prowodyrem? Nie wiem, ale kto jest agresorem- widzę niestety.

To zależy kto trzyma kamerę, nie odnoszę się do Filmu Piotra, a do całej tej medialnej gry słów ... z jednej strony lewacy z drugiej patrioci  GDZIE?
Patriotyzm to dla mnie wpisy Piotra o wiatrakach , przekazanie Joli diety dla SKOB-u, a nie odznaczenie malwersanta hotelowego przez prezydenta.Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 11 Listopad, 2011, 22:00:16
To zależy kto trzyma kamerę, nie odnoszę się do Filmu Piotra, a do całej tej medialnej gry słów ... z jednej strony lewacy z drugiej patrioci  GDZIE?
Patriotyzm to dla mnie wpisy Piotra o wiatrakach , przekazanie Joli diety dla SKOB-u, a nie odznaczenie malwersanta hotelowego przez prezydenta.


No odznaczenie to było wyjątkowe wydarzenie- może za wskrzeszanie działalności związkowej :P


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 11 Listopad, 2011, 22:32:05
Nie wydaje mi się, że to co piszę o wiatrakach to patriotyzm, raczej przejaw prostej miłości do naszego krajobrazu, lasów, łąk, pól obsianych i zakrzaczonych także :)

Problemem naszego, całego, społeczeństwa jest przekaz medialny. Media są gwarantem stabilności systemu demokratycznego i muszą stać na straży bezpieczeństwa obywateli. W Polsce tak nie jest, tak nie jest nawet w naszym ogródku. Tutaj można wrócić do wiatraków - czy jakieś medium poza L24 zainteresowało się najważniejszą zmianą gospodarczo-ekonomiczną całego powiatu na kolejne 30 lat? Nikt. Powiem więcej, jak już to robią, to opowiadają się po stronie finansjery...zresztą, muszą z czegoś żyć.
Pewnie się teraz ukaże jeden czy dwa reportaże, bo sprawa jest mocno rozdmuchana. Osobiście nie liczę na rzetelność, a chciałbym bardzo.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Jola 11 Listopad, 2011, 22:40:19
Prawdziwy patriota szanuje swojego rodaka i nie kopie go w twarz. Patriotyzm okazujemy szanując innych ludzi i pomagając im w miarę naszych możliwości.  :)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 11 Listopad, 2011, 23:22:54
(http://m.nowyekran.pl/644d26a22df1ed4f0053767b430f2433,14,0.jpg)

Lewackie bojówki z Niemiec w Warszawie

Cytuj
Pałki, kominiarki, niemieckie okrzyki. To lewackie bojówki zakłóciły Święto Niepodległości w Warszawie. Bili się z polską Policją, a potem uciekli do Kawiarni "Nowy Wspaniały Świat" należącej do Krytyki Politycznej.


video
http://tylkownowymekranie.nowyekran.pl/post/37193,lewackie-bojowki-z-niemiec-w-warszawie (http://tylkownowymekranie.nowyekran.pl/post/37193,lewackie-bojowki-z-niemiec-w-warszawie)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 11 Listopad, 2011, 23:39:56
 ;D ;D ;D ;D
Pałki, kominiarki, niemieckie okrzyki. To lewackie bojówki zakłóciły Święto Niepodległości w Warszawie. Bili się z polską Policją, a potem uciekli do Kawiarni "Nowy Wspaniały Świat" należącej do Krytyki Politycznej.

To właśnie Ci ludzie zaproszeni przez miłujące tęczową miłość i pokój środowisko Sierakowskiego, Biedronia i Szczuki zmusili polskie grupy rekontstrukcyjne (Ułani, Żołnierze Września, Rycerze) do zmiany trasy defilady państwowej. Film nakręcił Kacper Gizbo, Szef Nowy Ekran TV.

... dobre,  ;D ;D ;D

Dawaj jeszcze ... a pisałeś coś "Problemem naszego, całego, społeczeństwa jest przekaz medialny"Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 11 Listopad, 2011, 23:49:00
Tak, czy widziałeś to w mainstreamie? Wyjątkowo się przełamałem i zapaliłem radio w samochodzie o 17:00 i, słyszę, że zdemolowano ulice warszawy, zniszczono wozy transmisyjne w trakcie i po Marszu. Żenujące. Przekaz był monotematyczny, jak gdyby nie było żadnej kontrmanifestacji. Nic tylko Marsz, który został zresztą rozwiązany przed podpaleniem tych wozów. Manipulacja i chamówa większości mediów sięgnęła dzisiaj zenitu.Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 12 Listopad, 2011, 00:06:18
Dziwne że ten Psełdo-patryjotyczny Marsz dostał w ogóle zgodę na zgromadzenie, bojówki Młodzieży Wszechpolskie, USOPAŁ, Koliber, kibole Legii, Kombat , Krew i Honor ... powinni to pozamykać dziadostwo.Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 12 Listopad, 2011, 00:24:08
Od MW się odczep : ) Pokręciłeś to z NOPem. Nic uwłaczającego nie widzę w manifestacji Marszu 11.11

Marsz wyglądał tak:

(http://static1.wpolityce.pl/site_media/cache/67/89/678987d6e964e70e0d4255ea2299aee4.jpg)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 12 Listopad, 2011, 10:09:45
Tak, czy widziałeś to w mainstreamie? Wyjątkowo się przełamałem i zapaliłem radio w samochodzie o 17:00 i, słyszę, że zdemolowano ulice warszawy, zniszczono wozy transmisyjne w trakcie i po Marszu. Żenujące. Przekaz był monotematyczny, jak gdyby nie było żadnej kontrmanifestacji. Nic tylko Marsz, który został zresztą rozwiązany przed podpaleniem tych wozów. Manipulacja i chamówa większości mediów sięgnęła dzisiaj zenitu.
Zastanawiam się kto z forumowiczów wpisuje się w ten scenariusz?„Neofaszystowska nienawiść i wypływająca z niej różnorodna przemoc, przeciwko wszystkiemu co obce, słabe, niewartościowe, żydowskie, komunistyczne, homoseksualne, nie jest ani przypadkiem ani koniecznie efektem uwarunkowań społeczno-ekonomicznych, lecz przejawem i konsekwencją poniżającej ludźmi ideologii”

http://lukrecjasugar.wordpress.com/tag/nop/ (http://lukrecjasugar.wordpress.com/tag/nop/)

    Stephan napisał(a):

    Z grubsza można powiedzieć, że lewak to persona o poglądach lewicowych, przy czym jest to niedojrzała forma tego osobnika - w przeciwieństwie od formy dojrzałej cechuje się ślepym idealizmem, wiarą w możliwość radykalnego zmiany obecnego porządku rzeczy, pragnieniem poruszania bryły z posad i tym podobnych. Nieświadomy korzeni swych poglądów, często lewak krytycznie wyraża się o Marksie czy Engelsie; zarazem notorycznie posługuje się ich żargonem, w argumentacji używa ich aparatu pojęciowego; krótko - partycypuje w marksowskim paradygmacie (tu charakterystyczne pojęcia: "sprawiedliwość społeczna", "pazerny prywaciarz", "ucisk klasy/grupy społecznej" i inne).
    Zwykle, zanim lewak przekształci się w formę dojrzałą, ginie i zmienia poglądy (na ogół dzieje się tak po kilku zastrzykach zdrowego rozsądku). Czasem jednak dochodzi do mutacji w dojrzałego lewicowca. Niestety, jest to proces nieodwracalny. Dojrzały lewicowiec zaczyna fascynować się socjologią, którą uprawia jak scholastykę; historią, w której dopatruje się procesów dziejowych; ekonomią, której nie rozumie. Jego żargon (patrz: nowomowa) jest jednak silnie działającym na niewyrobionego słuchacza środkiem halucynogennym, co lewicowiec często wykorzystuje z morderczą skutecznością (stąd wyjątkowa populacja l. wśród polityków).

Dziwne że ten Psełdo-patryjotyczny Marsz dostał w ogóle zgodę na zgromadzenie, bojówki Młodzieży Wszechpolskie, USOPAŁ, Koliber, kibole Legii, Kombat , Krew i Honor ... powinni to pozamykać dziadostwo.
Borys i tu Masz rację.Szacun.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Jola 12 Listopad, 2011, 10:50:24
Dziwne że ten Psełdo-patryjotyczny Marsz dostał w ogóle zgodę na zgromadzenie, bojówki Młodzieży Wszechpolskie, USOPAŁ, Koliber, kibole Legii, Kombat , Krew i Honor ... powinni to pozamykać dziadostwo.


Mój drogi zamknięcie ich, nawet na dłuższy okres nic nie zmieni, czy widziałeś, żeby siedzenie za kratkami kogoś naprawiło?. Poza tym więzienia w naszym kraju są przepełnione.
Czy to skrajny lewak czy radykalny prawicowiec, nie popieram ani jednego ani drugiego. Problem nie w tym, po której stronie się opowiadamy a w skrajności tych poglądów, które często graniczą z fanatyzmem. Zawsze powtarzam, że fanatyzm jest złem, które zaślepia i rodzi przemoc wobec bliźniego. Też czasem czuję się patriotką. A dlaczego czasem? Dlatego, że w naszym kraju trudno uchować w sobie patriotyzm.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 12 Listopad, 2011, 11:06:48
Marsz otrzymał zgodę, bo organizacje, które go organizowały działają legalnie i są zarejestrowane przez Sądy RP.
Prędzej czy później dowiemy się kto zaprosił i opłacił bojówki zza Odry.

A tymczasem Donald T. już szykuje ustawę o zgromadzeniach, w reżyserii p. Hanny.

http://www.rp.pl/artykul/21,750702-Zamieszki-w-Swieto-Niepodleglosci--Chuligani-z-importu.html?p=1 (http://www.rp.pl/artykul/21,750702-Zamieszki-w-Swieto-Niepodleglosci--Chuligani-z-importu.html?p=1)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Tomasz Bernacki 12 Listopad, 2011, 14:01:17
Cytuj
Marsz otrzymał zgodę, bo organizacje, które go organizowały działają legalnie i są zarejestrowane przez Sądy RP.
Prędzej czy później dowiemy się kto zaprosił i opłacił bojówki zza Odry.

Absolutnie się zgadzam z tym zdaniem. Takie samo prawo do manifestacji mają też inne organizacje apatriotyczne i niech to sobie robią 22 lipca czy 1 maja, czy w inne "tęczowe" święta.

Natomiast, jako Polak, który chciałby godnie uczcić ten radosny dzień dla Polaków, jestem zbulwersowany działaniem polskich władz państwowych i lokalnych.  Dziwi mnie jak niefachowo zareagowały służby porządkowe i cała machina rządowa. Było wiadomo od dłuższego czasu, że na marsz przyjadą bojówki anarchistyczne i lewackie. Mam wrażenie, że właśnie o to chodziło. Oglądając relacje w TVN, Polsacie zauważyłem od razu negatywne nastawienie do legalnego Marszu Niepodległości, a popieranie nielegalnych chuligańskich akcji niemieckich lewaków. Czemu nie zatrzymano ich już na granicy RP? Czy tak będzie wyglądać też organizacja EURO 2011 ?  Potem odbyła się narada u Tuska, a kolejnym krokiem będzie ograniczanie praw obywatelskich, swobód, wolnego słowa w prasie, necie.  Szykuje nam się "demokratyczna" dyktatura. Takie prowokacje łatwo zorganizować, nic nowego, by później był pretekst do zmiany prawa. Przed 11 listopada Gazeta Wybiórcza nawoływała do tego by na marsz przybyli jego przeciwnicy - stąd potem widzieliśmy jak niemiecka i polska "kolorowa" międzynarodówka lewacka niszczyła polskie flagi. Ale to nic dziwnego, opiekun polskiej "demokracji" i PO Adam Michnik widać idzie już drogą swego ojca Ozjasza Szechtera, który przed wojną trafił do więzienia za próby rozbicia Polski i przyłączenia jej wschodniej części do Związku Sowieckiego (choć tym razem w imię idei trockistowskich to EU ma być ZSRR-Bis).

Inna sprawa chuliganów, których nie powinno się wiązać z Marszem Niepodległości i policja powinna również  w ich przypadku skutecznie i szybko zadziałać, ale tego nie zrobiła... Gdybyśmy mieli do czynienia z ludźmi honoru, to już Minister MSWiA i Prezydent Warszawy  podaliby się do dymisji za taką fuszerkę organizacyjną.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 12 Listopad, 2011, 14:46:57
A prawda leży gdzieś po środku.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: ŻORŻ 12 Listopad, 2011, 15:08:34
A prawda leży gdzieś po środku.


żadne po środku, po prostu rządzą nami nieudacznicy i tyle, najgorsze jest przed nami, euro 2012 przebiegnie w skandalicznych okolicznościach, bo od początku roku 2012, społeczne znienawidzenie wzrośnie okropnie, co przełoży się na chęć demonstrowania złości, do tego dojdzie fatalny wynik Polskich Piłkarzy, i kumulację mamy pewną jak podatki i śmierć


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 12 Listopad, 2011, 18:31:19


Od MW się odczep : ) Pokręciłeś to z NOPem.

Jeden Shit!!!


Nic uwłaczającego nie widzę w manifestacji Marszu 11.11

Fotografia nie przedstawia Marszu, a defiladę.
Nic uwłaczającego, w dłoniach flagi na sercu godło ... a na ramieniu swastyka.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Jola 12 Listopad, 2011, 18:43:21

Jeden Shit!!!


Fotografia nie przedstawia Marszu, a defiladę.
Nic uwłaczającego, w dłoniach flagi na sercu godło ... a na ramieniu swastyka.


Masz rację Borys, dla mnie to hipokryzja w najczystszym wydaniu.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 12 Listopad, 2011, 19:29:30
Absolutnie się zgadzam z tym zdaniem. Takie samo prawo do manifestacji mają też inne organizacje apatriotyczne i niech to sobie robią 22 lipca czy 1 maja, czy w inne "tęczowe" święta.

Natomiast, jako Polak, który chciałby godnie uczcić ten radosny dzień dla Polaków, jestem zbulwersowany działaniem polskich władz państwowych i lokalnych.  Dziwi mnie jak niefachowo zareagowały służby porządkowe i cała machina rządowa. Było wiadomo od dłuższego czasu, że na marsz przyjadą bojówki anarchistyczne i lewackie. Mam wrażenie, że właśnie o to chodziło. Oglądając relacje w TVN, Polsacie zauważyłem od razu negatywne nastawienie do legalnego Marszu Niepodległości, a popieranie nielegalnych chuligańskich akcji niemieckich lewaków. Czemu nie zatrzymano ich już na granicy RP? Czy tak będzie wyglądać też organizacja EURO 2011 ?  Potem odbyła się narada u Tuska, a kolejnym krokiem będzie ograniczanie praw obywatelskich, swobód, wolnego słowa w prasie, necie.  Szykuje nam się "demokratyczna" dyktatura. Takie prowokacje łatwo zorganizować, nic nowego, by później był pretekst do zmiany prawa. Przed 11 listopada Gazeta Wybiórcza nawoływała do tego by na marsz przybyli jego przeciwnicy - stąd potem widzieliśmy jak niemiecka i polska "kolorowa" międzynarodówka lewacka niszczyła polskie flagi. Ale to nic dziwnego, opiekun polskiej "demokracji" i PO Adam Michnik widać idzie już drogą swego ojca Ozjasza Szechtera, który przed wojną trafił do więzienia za próby rozbicia Polski i przyłączenia jej wschodniej części do Związku Sowieckiego (choć tym razem w imię idei trockistowskich to EU ma być ZSRR-Bis).

Inna sprawa chuliganów, których nie powinno się wiązać z Marszem Niepodległości i policja powinna również  w ich przypadku skutecznie i szybko zadziałać, ale tego nie zrobiła... Gdybyśmy mieli do czynienia z ludźmi honoru, to już Minister MSWiA i Prezydent Warszawy  podaliby się do dymisji za taką fuszerkę organizacyjną.
Tomasz dziękuję, że to napisałeś- odważnie! Tak to widzę, a sieczka medialna mojego myślenie nie zmłóci!


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 13 Listopad, 2011, 10:58:14
Tak jak zapowiadałam w zeszłym roku, również tym razem, bez oporów i wątpliwości, wybrałam się na legalną blokadę Marszu Niepodległości, czyli Kolorową Niepodległą na Marszałkowskiej. Dlaczego? Bo nie podoba mi się zawłaszczanie patriotyzmu przez jedną opcję, i to taką, która obok haseł dumy z bycia Polakami bez oporów głosi hasła ksenofobiczne i homofobiczne. Bo nadal uważam, że, choć nie można narodowcom bronić wyrażania poglądów, to trzeba przeciw nim (pokojowo!) protestować. I jest to dla mnie czymś naturalnym.

Choć to, co się wydarzyło wczoraj w Warszawie, było przerażające, to z mojej perspektywy pikieta przeciw narodowcom była zdecydowanie bardziej udana niż ubiegłoroczne zgromadzenie na placu Zamkowym. Przede wszystkim dlatego, że tym razem prowadzący stanęli na wysokości zadania, co rusz przypominając zgromadzonym, że zgromadzenie ma charakter pokojowy i studząc bojówkarskie zapędy Antify, gdy ta przed godziną 15 brutalnie odparła grupę chuliganów (kiboli? ONR-owców?), którzy próbowali wedrzeć się na teren pikiety. Ale również dlatego, że po tej sytuacji anarchiści bardziej przyłożyli się do pilnowania swoich i utrzymania pokojowego charakteru demonstracji. W pamięci utkwiły mi dwie sytuacje. Pierwsza - gdy zaczęła się bitwa między uczestnikami Marszu Niepodległości a policją na placu Konstytucji, jeden z uczestników Kolorowej Niepodległej odpalił racę. Pozostali, krzycząc "pokojowa demonstracja" natychmiast mu ją odebrali i zgasili. Druga - gdy chuligani (kibole? ONR-owcy?) wypadli z bramy na Wilczej i rzucili się na zgromadzonych na pikiecie, Antifa utworzyła mur odgradzający resztę uczestników demonstracji od atakujących i do momentu przybycia policji ochraniała nas przed agresorami, odrzucając lecące w naszą stronę petardy i race. Gdy nadbiegła policja, anarchiści spokojnie się odsunęli i dali jej działać. Świetnie też sprawdziły się zorganizowane przez anarchistów służby medyczne, gdy dotarły do nas opary gazu pieprzowego rozpylonego przez policję na placu Konstytucji. A poza tym? Na początku było kolorowo, chłodno i trochę nudnawo, potem, gdy zobaczyliśmy, co się dzieje paręset metrów od nas i gdy chuligani próbowali się do nas dostać w bynajmniej niepokojowych zamiarach, dość strasznie. A gdy do tego doszły doniesienia o kolejnych zamieszkach, spaleniu tęczowej flagi, obrzuceniu petardami ambasady Rosji, demolowaniu prywatnych samochodów i lokali, i zniszczeniu telewizyjnych wozów transmisyjnych na placu Na Rozdrożu, zrobiło po prostu przygnębiająco. Bo większość uczestników legalnej demonstracji na Marszałkowskiej chyba w najgorszych snach nie przeczuwała, że może dojść do aż takiej eskalacji przemocy.

Jako że byłam niemal w sercu tego wszystkiego, ze sporym osłupieniem śledziłam późniejsze relacje z tego, co się stało. Bo ani nie było tak, jak twierdzą organizatorzy Marszu Niepodległości, że policja ich nie ochraniała i to poskutkowało przeniknięciem w ich szeregi zamaskowanych "prowokatorów", którzy zaczęli zadymę, ani też owi "prowokatorzy" nie szli w końcówce Marszu - przeciwnie, z wysokości Wilczej doskonale było widać, że i policji na miejscu zbiórki narodowców było mnóstwo, i zadymiarze zaczęli rozrabiać nie kiedy Marsz opuścił plac Konstytucji, ale już na samym jego początku. Daleka jestem od stwierdzeń, że organizatorom Marszu chodziło o zadymę i dlatego zaprosili kiboli i innych takich. Ale faktem jest, że owi kibole i inni chuligani szli z nimi i nie dało się ich i tego, co robili, nie zauważyć. I, podobnie jak poprzednio, nie zamierzam również bronić anarchistów, którzy "działali" poza legalną manifestacją (choć historia z niemieckimi anarchistami na Nowym Świecie jest cokolwiek niejasna, co dobrze widać tu, tu i na tym zdjęciu, gdzie spokojnie idą obok grupy, którą ponoć zaatkowali), ba, cieszę się, że jeszcze przed 15 w większości wylądowali na komisariatach i nie dotarli na Kolorową Niepodległą (choć cieszę się też, że Antifa była z nami, bo bez nich mogło być krucho).

Oczywiście to, co pokazały wczoraj i dziś rano media, to dopiero początek wzajemnego obwiniania się za to, co się stało, odcinania się przez organizatorów od tych, którzy rozrabiali, i analizowania, co zrobić, aby sytuacja się nie powtórzyła. Mam nadzieję, że refleksja nad tymi wydarzeniami wzniesie się ponad zwyczajowe szukanie, kto narozrabiał i kto sprowokował, i tryumfalne ogłaszanie "zwycięstwa" każdej ze stron. Pewnie, że miło jest się poczuć "moralnie lepszym", tyle że nie chodzi o to, by się licytować, kto jest milszy i spokojniejszy, ale co zrobić, by nie tylko kolejne Święto Niepodległości nie stało się okazją do zdemolowania miasta i ataków na policję, ale też by tej agresji (nieważne, jak motywowanej) było po prostu mniej. Oczywiście łatwo jest powiedzieć "pozwólcie im przejść, nie blokujcie", tyle że, biorąc pod uwagę to, co się stało na placu Konstytucji, a także tegoroczne wydarzenia chociażby z Białegostoku, owo pozwolenie nie sprawi, że znikną zachowania skrajne, że nagle owa rzesza młodych ludzi, którzy niszczą żydowskie nagrobki, malują swastyki na murach, terroryzują mniejszości etniczne, zawłaszczają stadiony czy atakują policjantów nagle się ucywilizuje, może za to sprawić, że poczują się jeszcze bardziej pewni swoich racji. A takich sytuacji jest niestety coraz więcej. I nie sądzę, by receptą na to było zaostrzenie prawa o zgromadzeniach. Paradoksalnie najwięcej chyba mogłyby tu zrobić ugrupowania stojące za Marszem Niepodległości, bo to one przyciągają takich ludzi. Pytanie tylko, czy potrafią i czy tak naprawdę chcą.


info.
http://trzyczesciowygarnitur.blogspot.com/2011/11/po-kolorowej-niepodlegej.html (http://trzyczesciowygarnitur.blogspot.com/2011/11/po-kolorowej-niepodlegej.html)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Jola 13 Listopad, 2011, 11:28:02
Moim zdaniem bardzo rzeczowa relacja, poparta mądrą refleksją. My możemy się wymądrzać ale ona tam była i widziała wszystko na własne oczy a to co obecnie wyprawiają media jest żenujące.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 13 Listopad, 2011, 13:27:59
Marsz Niepodległości na wideo, i rozwiązanie marszu przez służby.

(http://img193.imageshack.us/img193/899/p1140803m.jpg)

Marsz Niepodległości 11.11.11 (http://www.youtube.com/watch?v=7fnUiQ2mwEg#ws)

Marsz Niepodległości na wysokości Belwederu (http://www.youtube.com/watch?v=cPi6y93nuvY#ws)

Zakończenie i rozwiązanie Marszu Niepodlegości (http://www.youtube.com/watch?v=HDGH-n9DtCU#ws)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 13 Listopad, 2011, 14:02:12
Za trzymanie flagi państwowej pałą po kolanach i w łeb. Polska policja. Borisem, takiej hańby zmyć się już nie da. Szansa, że zaczniesz inaczej myśleć i głosować też chyba nie wchodzi w grę.
Tradycyjnie już nadzieja będzie umierać ostatnia.

http://www.youtube.com/v/PBUPYeLzCps?version=3&hl=pl_PL

Cytuj
Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.

Motto okazało się niewystarczającym, więc:
Cytuj
Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Mam wielką litość dla ich położenia, ale jeżeli chcemy istnieć, to nie pozostaje nam nic innego, jak ich wytępić.

Otto von Bismarck

Policjant po cywilnemu kopie w twarz stosując przed atakiem gaz łzawiący.

http://www.youtube.com/v/iEJn3SvnQlY?version=3&hl=pl_PL


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 13 Listopad, 2011, 14:40:22
Nie znasz mnie, nie wiesz co myślę więc nie sugeruj iż jesteś przeciwny, ale za również nie jestem.
Możemy się przebijać filmami z różnych KAMER, ale do czego to doprowadzi?

Problem polega na tym iż miejsce pomiędzy Twoimi narządami słuchu  pewnych prawd nie potrafi zaakceptować, a filmik..w każdym stadzie znajdzie się czarna owca, mało to jest SKU.... że Policjanci tak postępują ale to jest norma, sam nie raz byłem pałowany ostatnio za to że do Policjanta z Lubańskiej Komendy powiedziałem Proszę i co mam robić rewolucję, krzyczeć jaki to system jest zły, że to wina Tych czy tamtych? Oni maja mnie w D... .
Niestety Twoja droga to piękna PROSTA autostrada ja chadzam ścieżkami, raz w lewo raz prawo, kawałek pod górkę czasem po błocie bo taka jest Polska kolorowa PIĘKNA ! I dumny jestem z Tego że mam przyjaciół Homoseksualistów, Arabów, ateistów, komunistów, katolików itp. wszyscy są Polakami ale żaden z nich nie śmiałby powiedzieć , że 11 listopada to jedynie JEGO święto !

A o to w tym wszystkim chodzi.

 


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 13 Listopad, 2011, 14:54:08
Skoro chcieli świętować, to dlaczego nie przyłączyli się do Marszu i szli pochodem.
Jeżeli Lewacy zechcą organizować marsz na 22 lipca, a prawicowcy będą w tym czasie organizować anti coś tam. Też będę protestował. Ale takich marszy nie będzie i sam o tym wiesz.
Na filmach są fakty i konkretne sytuacje. Nie da się tego rozmydlić.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 13 Listopad, 2011, 15:04:33
Nie znasz mnie, nie wiesz co myślę więc nie sugeruj iż jesteś przeciwny, ale za również nie jestem.
Możemy się przebijać filmami z różnych KAMER, ale do czego to doprowadzi?

Problem polega na tym iż miejsce pomiędzy Twoimi narządami słuchu  pewnych prawd nie potrafi zaakceptować, a filmik..w każdym stadzie znajdzie się czarna owca, mało to jest SKU.... że Policjanci tak postępują ale to jest norma, sam nie raz byłem pałowany ostatnio za to że do Policjanta z Lubańskiej Komendy powiedziałem Proszę i co mam robić rewolucję, krzyczeć jaki to system jest zły, że to wina Tych czy tamtych? Oni maja mnie w D... .
Niestety Twoja droga to piękna PROSTA autostrada ja chadzam ścieżkami, raz w lewo raz prawo, kawałek pod górkę czasem po błocie bo taka jest Polska kolorowa PIĘKNA ! I dumny jestem z Tego że mam przyjaciół Homoseksualistów, Arabów, ateistów, komunistów, katolików itp. wszyscy są Polakami ale żaden z nich nie śmiałby powiedzieć , że 11 listopada to jedynie JEGO święto !

A o to w tym wszystkim chodzi.

  
Borisem dlaczego homoseksualiści z "dużej" a ateiści, komuniści i katolicy z "małej"? Przecież Polska jest matką nas wszystkich bez wyjątku. Masz rację, że to jest święto NASZE- Polaków. Piszesz o "pałowaniu" jak o normie i tu już nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie!!! Policjant na filmie powinien być natychmiast zawieszony w czynnościach. Bulwersuje nas opieka zdrowotna- pobity pod "Tęczą"- zmarł. Pamiętasz? Wiesz dlaczego? Dlatego, że dostał w głowę, albo uderzył głową. Wiesz czym różni się ten policjant z filmu od tego co jechał na podwójnym gazie? Tym, że ten pierwszy działał na trzeźwo, z premedytacją i wyjątkowym okrucieństwem,a ten drugi bez wyobraźni, pod wpływem i bez zamierzenia zabicia.  Ten drugi odpowie za to i wie o nim cała Polska, a ten pierwszy być może jest dziś na służbie za którą między innymi i ja płacę i czuje się bohaterem.
Znam Cię i wiem, że stajesz tam gdzie jest rozsądek, a nie tam, gdzie lewa, czy prawa ręka. Dlatego to napisałam.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 13 Listopad, 2011, 15:28:16
Ewa to błąd ortograficzny nie szukaj podtekstów, a jeśli chodzi o Policjanta .. napił się i wsiadł za kierownice ZABIŁ !!! Zero tolerancji dla takich zwyrodnialców, wiedział co robi !!!  tak samo dla takich bydlaków którzy pałują bezbronnych, ale kogo to wina?

Piotr jaki Marsz Niepodległości? To zwykły wiec PRZECIW innym.Z szacunku dla moich przodków nigdy w tym dniu nie znalazł bym się w Warszawie obie strony jak ten Policjant wiedziały co robią i po co.

Byłem ,tu gdzie moja stolica i mój kraj z wszystkimi razem ! To jest dla mnie uczczenie 11 listopada.Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Jola 13 Listopad, 2011, 15:38:34
Nie znasz mnie, nie wiesz co myślę więc nie sugeruj iż jesteś przeciwny, ale za również nie jestem.
Możemy się przebijać filmami z różnych KAMER, ale do czego to doprowadzi?

Problem polega na tym iż miejsce pomiędzy Twoimi narządami słuchu  pewnych prawd nie potrafi zaakceptować, a filmik..w każdym stadzie znajdzie się czarna owca, mało to jest SKU.... że Policjanci tak postępują ale to jest norma, sam nie raz byłem pałowany ostatnio za to że do Policjanta z Lubańskiej Komendy powiedziałem Proszę i co mam robić rewolucję, krzyczeć jaki to system jest zły, że to wina Tych czy tamtych? Oni maja mnie w D... .
Niestety Twoja droga to piękna PROSTA autostrada ja chadzam ścieżkami, raz w lewo raz prawo, kawałek pod górkę czasem po błocie bo taka jest Polska kolorowa PIĘKNA ! I dumny jestem z Tego że mam przyjaciół Homoseksualistów, Arabów, ateistów, komunistów, katolików itp. wszyscy są Polakami ale żaden z nich nie śmiałby powiedzieć , że 11 listopada to jedynie JEGO święto !

A o to w tym wszystkim chodzi.

 
Zgadzam się z Tobą Borys, moim zdaniem w swoim osądzie kierujesz się przede wszystkim obiektywizmem i zdrowym rozsądkiem a nie sympatiami  i antypatiami  politycznymi i masz u mnie za to duży szacun.
Piotr inteligentny  z Ciebie człowiek ale niestety nie pozbawiony uprzedzeń.
Ewo również uważam, że to co robił ten tajniak było karygodne ale piszesz, że on robił to na trzeźwo a dałabyś głowę, za to, że on podczas tej akcji nie był na żadnych prochach, bo ja mam co do tego wątpliwości.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 13 Listopad, 2011, 15:44:49
Ewa to błąd ortograficzny nie szukaj podtekstów, a jeśli chodzi o Policjanta .. napił się i wsiadł za kierownice ZABIŁ !!! Zero tolerancji dla takich zwyrodnialców, wiedział co robi !!!  tak samo dla takich bydlaków którzy pałują bezbronnych, ale kogo to wina?To jesteśmy zgodni co do hierarchii czynów obu "funkcjonariuszy". Mam uraz z protestu w Warszawie w 2000 roku do takich typów. Co z tego, że w szeregach stali "normalni", jak znalazła się parszywa owca- dopóki środowisko policyjne samo takich nie zacznie eliminować to taki będziemy mieli odbiór.


Ewo również uważam, że to co robił ten tajniak było karygodne ale piszesz, że on robił to na trzeźwo a dałabyś głowę, za to, że on podczas tej akcji nie był na żadnych prochach, bo ja mam co do tego wątpliwości.

Jola to raczej w jego interesie jest się tłumaczyć podrzuceniem pigułki, chorobą filipińską, czy inną zarazą. Widzę na filmie tajniaka na służbie i przyjmuję, że jak w pracy to trzeźwy. 


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: widelec 13 Listopad, 2011, 17:55:24
Zmasakrowaliście prawie każdą akceptację głoszenia poglądów.. uprawnienia ,jak 'sądzę"  obywatela ..jak zwal tak zwał, wynikają z zasady wolności sumienia a nie z  zabiegów demokratycznej większości" :o gwarantując prawa nie dajemy wolności boć w korzystaniu z niej ogranicza się prawa...itd... ;)
Natomiast kto zawinił a kto nie w szaleństwie luzu demokratycznego to wina  wysłanników podprogowej działalności "aby żyło się lepiej"...
Jesli ja się naćpam czegoś tam ,to moim obowiązkiem jest przeczekać okres "inicjacji"
a jeśli naćpany biorę udział w tworzeniu jutra to to co mi się uda zapamiętać sam będę jadł...

dziękuje za nielekceważenie problemu.. :)

mark..


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Szymański 14 Listopad, 2011, 00:29:41
O to prawdziwy przebieg Marszu Niepodległości w Warszawie:

http://cameel.nowyekran.pl/post/37396,moj-marsz-niepodleglosci-videorelacja (http://cameel.nowyekran.pl/post/37396,moj-marsz-niepodleglosci-videorelacja)

Minuta po minucie prześledzić można co tak naprawdę się działo w tym dniu. To był zwykły marsz, przyszły na niego całe rodziny z dziećmi, ludzie starsi i młodzież. TV zakłamała obraz jaki panował tak naprawdę po drugiej stronie. Pytanie powstaje dlaczego zezwolono na przyjazd faszystów niemieckich do Warszawy (uzbrojonych w metalowe pałki i zamaskowanych - bardzo dobrze zorganizowanych) ? Awanturę sprowokowała Policja, która dopuściła do konfrontacji i źle organizowała całe zabezpieczenie marszu. Kto nie był - niech żałuje. Tam w Warszawie zaczyna się pisać nowa karta historii Polski. Czy ta lepsza czy ta gorsza? Nie nam będzie oceniać.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: cezar 14 Listopad, 2011, 22:57:46
A tak to wyglądało w naszym mieście:

http://lko.com.pl/news.php?extend.290 (http://lko.com.pl/news.php?extend.290)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: luna3 14 Listopad, 2011, 23:09:32
Wiwat Nasza Mała Ojczyzna
Wiwat Jej wszystkie stany
http://lko.com.pl/news.php?extend.290 (http://lko.com.pl/news.php?extend.290)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Szymański 14 Listopad, 2011, 23:47:46
Plusik wielki za to jak było w "Malej Ojczyźnie"  ;)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Listopad, 2011, 11:29:35
A czy pamiętacie jak wszyscy Polacy cieszyli się na wieść, że mamy duże zasoby gazu łupkowego i uniezależnimy się od dostaw od Ruskich?

Rosjanie i Niemcy rurą po dnie morza omijając Polskę poprowadzili rurę z gazem. W przyszłości Niemcy mieli w planie odsprzedawać nam ten ruski gaz. A tu BĘC! GAZ ŁUPKOWY!

Raz tylko, parę dni temu słyszałem, ( chyba w TV?), że Niemcy forsują w UE przepisy takie, że Polsce nie będzie opłacać się wydobycie gazu łupkowego.

Stawiać wiatraki-to nie wpływa na środowisko! Wydobycie gazu łupkowego według nich już bardzo. To zależy kto na tym zarabia!

Co oni tak martwią się o nasze środowisko? Niech wyrywają na swoje łono natury. Autostrada to tylko od Berlina do Wrocławia, ale z Wrocławia do Warszawy po miedzy… między polami!

W Polsce nie może być dobrze! Komuś na tym zależy. Czy my Polacy jeździmy do Niemiec robić rozróby na ich świętach narodowych? Czy jacyś Niemcy zapraszają-nawołują  Polaków do tego?!

Czy my plujemy Niemcom w twarz i na ich mundury?

Tyko u nasz te Szczuki szczują na nas. Siedzą w telewizorni, biorą kasę i robią wodę z mózgów. Kto finansuje te prywatne stacje telewizyjne. Może ktoś z forumowiczów znajdzie takie informacje…

A z tych stacji wylewa się tylko SOCJOTECHNIKA.

Jola! Nie mów, że to są skrajne poglądy. Problem w tym, że to nie są poglądy a fakty.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: notoco 15 Listopad, 2011, 12:33:46
Szok po zamieszkach w stolicy. "Niemiec złapał za karabin"

http://wiadomosci.wp.pl/title,Szok-po-zamieszkach-w-stolicy-Niemiec-zlapal-za-karabin,wid,13985724,wiadomosc.html

"- To oburzające, że w Święto Niepodległości Polski w naszej stolicy jakiś Niemiec opluwa naszą historię! - grzmi Szymon Pawlaczyk, dowódca rekonstrukcyjnego I Pułku Piechoty Legii Nadwiślańskiej. Członek tej grupy podczas uroczystej defilady został zaatakowany przez antyfaszystę. Chuligan opluł jego historyczny, wojskowy mundur, a potem rzucił się z Wideo
Marsz Niepodległości w Warszawie przerodził się w uliczną zadymę. Młodzi ludzie bez skrupułów obrzucili policjantów kamieniami i deskami. W kierunku funkcjonariuszy poleciały także petardy i race. Z braku materiału chuliganie zniszczyli...pięściami.
Marsz Niepodległości w Warszawie przerodził się w uliczną zadymę. Młodzi ludzie bez skrupułów obrzucili policjantów kamieniami i deskami. W kierunku funkcjonariuszy poleciały także petardy i race. Z braku materiału chuliganie zniszczyli...
 I Pułk Piechoty Legii Nadwiślańskiej tworzą studenci Wojskowej Akademii Technicznej. W historycznych mundurach z epoki Napoleona mieli oni przejść wyznaczoną wcześniej trasą w uroczystej historycznej defiladzie, m.in. Nowym Światem.
 - Szedłem na czele kolumny. Zauważyliśmy już z daleka grupę ludzi ubranych głównie na czarno, z których część miała zakryte twarze, część pałki w rękach. Kiedy nasza kolumna ich mijała zaczęli coś krzyczeć po niemiecku pod naszym adresem, śmiać się i wytykać nas palcami, ale nie reagowaliśmy - opowiada Szymon Pawlaczyk. W pewnym momencie jeden z Niemców splunął na historyczny mundur pana Jacka, jednego z rekonstruktorów. Po chwili strącił mu także z głowy dostojną czapkę legionisty.
 - Potem Niemiec złapał za karabin Jacka i szarpał się z nim próbując wyrwać broń. Kiedy mu się nie udało, podniósł zaciśnięte pięści i chciał uderzyć naszego kolegę. Kilku naszych chłopaków pobiegło Jackowi na pomoc. Po chwili przybiegło też kilku policjantów i oddzielono Niemców od nas - mówi
 Studenci są zszokowani tym, co się stało. - To oburzające, że ktoś opluwa nasz polski mundur, który dla nas jest symbolem narodowym, symbolem walki o niepodległość! – mówi w imieniu kolegów wstrząśnięty dowódca.
 Po tym incydencie policja nakazała zmianę trasy defilady, do której grupy rekonstrukcyjne szykowały się od kilku miesięcy. – Czekało na nas mnóstwo ludzi, rodzin z dziećmi, a nas nagle skierowano na boczne, puste ulice, przy których nikt nie mógł nas oglądać. Ten przemarsz stracił sens. Przez grupę Niemców cała nasza praca, chęć pokazania historii, została zniweczona – żalą się członkowie grupy."


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 15 Listopad, 2011, 12:45:01
Odpowiedź na pytanie, dlaczego płonęły wozy TVN jest w tym materiale. Ale to nie jest oczywiście główna przyczyna. To konsekwencja wieloletniej praktyki tej stacji.
Klip warto ściągnąć, bo usuwają w mig :)
Dziennikarka Agata Kowalska.
http://www.youtube.com/v/8w6RsfO3my8?version=3&hl=pl_PL


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: notoco 18 Listopad, 2011, 00:08:05
http://wiadomosci.wp.pl/title,Skad-palki-i-gaz-u-Niemcow-Policja-bada-dwa-watki,wid,13987956,wiadomosc.html

"Skąd pałki i gaz u Niemców? Policja bada dwa wątki
  wp.pl  | dodane 2011-11-15 (15:59)
 
Możemy podejrzewać, że przedmioty zostały dostarczone obcokrajowcom przez kogoś, kto wwiózł je do kraju swoim prywatnym samochodem, albo zrobił to ktoś z Polski. Teraz nikt się do tego nie przyznaje, ale postępowanie jest w toku, więc nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów nsp. Mariusz Sokołowski

Po piątkowych zamieszkach w Warszawie policja sprawdza, w jaki sposób w lokalu Nowy Wspaniały Świat należącym do "Krytyki Politycznej" znalazły się pałki, gaz pieprzowy, kastet oraz inne niebezpieczne przedmioty, które miały zostać użyte podczas świątecznych manifestacji. Jak mówi rzecznik Komendy Głównej Policji, rozważane są dwa scenariusze Galeria
Marsz Niepodległości przerodził się w uliczną bitwę

Na 72 tys. zł. Warszawa oszacowała straty po starciach, do których doszło 11 listopada. Na tym jednak nie kończą się poświąteczne rozliczenia. Zarząd stołecznego Śródmieścia chce uzyskać od policji informacje na temat wydarzeń w Nowym Wspaniałym Świecie. W lokalu, będącym na co dzień miejscem imprez artystycznych, przed policją ukryli się niemieccy antyfaszyści. Policja zatrzymała 95 osób.

 Pikanterii sprawie dodaje fakt, że policjanci znaleźli w Nowym Wspaniałym Świecie wiele groźnych "gadżetów", w tym: drewniane pałki, kastet, gazy pieprzowe, tarcze, ochraniacze na kolana. Jak znalazły się w budynku?

 Jak zapewnia insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji, z pewnością, nie zostały przywiezione autokarami. - Na trasie przejazdu kontrolowaliśmy pojazdy, którymi jechali Niemcy. Nie znaleźliśmy tam nic, co by nas zaniepokoiło - mówi rzecznik.
Dodaje, że policja rozważa dwa warianty. - Możemy podejrzewać, że przedmioty zostały dostarczone obcokrajowcom przez kogoś, kto wwiózł je do kraju swoim prywatnym samochodem, albo zrobił to ktoś z Polski. Teraz nikt się do tego nie przyznaje, ale postępowanie jest w toku, więc nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów - tłumaczy insp. Mariusz Sokołowski.

Co na to działacze "Krytyki Politycznej"? Sekretarz redakcji pisma Michał Sutowski podkreśla, że niebezpieczne narzędzia w lokalu wcześniej nie były przechowywane. - Broń zostawiła grupa ludzi, która została "zepchnięta" do NWŚ przez policję - wyjaśnia. Po incydencie, do którego doszło na Nowym Świecie, niemieccy antyfaszyści-bojówkarze ścigani przez funkcjonariuszy wbiegli do lokalu.

 Sutowski tłumaczy, że wybrali NWŚ na schronienie dlatego, że był najbliżej zajścia, a także był jedynym otwartym w okolicy, mimo święta. Części niebezpiecznych narzędzi uczestnicy zajścia próbowali się pozbyć, wiedząc, że zostaną przeszukani przez policję. - Po tym jak po około dwóch godzinach opuścili lokal, razem z policją dokonaliśmy jego oględzin i znaleźliśmy część tych przedmiotów. Pozostałe akcesoria odebrano cudzoziemcom przed lokalem - mówi. Sutowski podkreśla, że przedmioty nie były wcześniej w lokalu przechowywane.
 Jarosław Kaczyński nazwał lokal Nowy Wspaniały Świat "bazą bandytów". - Niemców, którzy pobili potem Polaków na Nowym Świecie - powiedział."


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 18 Listopad, 2011, 20:48:50
Nietykalność policyjnej podeszwy
seawolf, 18 listopada, 2011 - 14:02 policja Blog

[attachment=1]
 
Patrzę. Patrzę jeszcze raz. Nie chce byc inaczej. Oto sąd, polski sąd skazał osobnika zamieszanego w najbardziej brutalny akt przemocy sfilmowany w czasie marszu Niepodległości. Doczekaliśmy się! Nie zignorowali naszych apeli i krzyków internetowych! Nasz praca nie poszła na marne!

Jeden szczegół budzi pewne, bo ja wiem, lekkie zdziwienie, zainteresowanie, zaciekawienie, zaintrygowanie, szukam właściwego słowa- skazano nie tego zwyrodnialca, co kopał po twarzy przechodnia nie stawiajacego najmniejszego, nawet symbolicznego, nawet werbalnego oporu. Skazano tegoż właśnie przechodnia. Ofiarę pobicia, znaczy. Za naruszenie nietykalnosci cielesnej policjanta, a właściwie, nie samego policjanta, jako istoty biologicznej, lecz podeszwy jego buta, jako przedłużenia fizycznego i prawnego jego bytu biologicznego. But też był najwyraźniej na służbie, zatem zabrudzenie go krwią przechodnia jak najbardziej zasługuje na surową karę. Trzy miesiące bezwzględnego aresztu , to i tak mi sie wydaje przesadnie łagodną karą, jak na rozmiar potencjalnych zniszczeń buta i straty moralne właściciela stopy w tym bucie.

Próbował ktoś kiedyś wywabić plamy krwi ze skóry? Ja nie, nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić, nie slużąc w policji. Nie miałem z związku z tym w swoich obowiązkach służbowych przebierania sie w cywilne łachy i bicia przechodzących obok ludzi znienacka, od tyłu, po gębie, spryskiwania ich gazem, po czym kopania po twarzy, kopania po twarzy, jeszcze raz kopania po twarzy, a potem, jak już kolega policjant, też w cywilnych łachach i kapturze, ale , dla odmiany z kamizelką z napisem „policja” ( żeby nikt nie pomyślał, że to gestapo, albo uciekinierzy z Alcatraz) obalił przechodnia, szarpiąc za kołnierz, jeszcze raz kopania po twarzy, oraz kopania po twarzy.

Najbardziej mnie w tym wszystkim śmieszy nasze dziecinno- naiwne przekonanie, że oto złapaliśmy badytów na gorącym uczynku, sfilmowaliśmy tych prowokatorów w kapturach, białych, identycznych, zakupionych hurtowo i rozdanych kominiarkach, kamizelkach, dla potomności, a jeszcze bardziej dla niezależnych prokuratorów i niezawisłych sądów i teraz, się już spanisyny, bandziory nie wywiną. Mamy ich! Minister sie powiesi, albo rozpruje sobie brzuch w ramach seppuku, bandzior przejdzie operacje plastyczną i wyjedzie do Puntlanu, albo Bhutanu, by powrócić, jak sprawa przycichnie, albo się przedawni, czyli za 25 lat. I co sie dzieje? Ano, niewiele.

Oto nasza władza i jej rozgrzane sądy z całym spokojem, poziewując ze znudzenia i przysypiając nad rutynowymi papierkowymi czynnosciami nam pokazały, gdzie dokładnie możemy ich pocałować ze swoimi filmami, spotami, blogami i protestami. Skazali ofiarę, a bandzior zapewne dostanie premię, pochwałę, uścisk ręki na tle sztandaru jednostki, a stopklatkę ze sceną kopania przechodnia po twarzy wykorzysta, jako kartkę świąteczną.

Bo w ten sposób władza, czy raczej jej szefowie- kreatorzy- kontrolerzy zdają się nam mówić w przerażajaco prosty sposób- „ tak, zrobiliśmy to, a wy ch.. nam zrobicie! Jak będziemy chcieli, to ten pobity jeszcze dodatkowo straci pracę, albo i sie utopi w kałuży wody, jak Bartoszcze, albo zapije na smierć spirytusem 10 razy przekraczającym dawke, jaką człowiek może wypić, jak cała seria świadków w sprawie księdza Popiełuszki. Albo go syn potnie piłą tarczową i wrzuci do jeziora, po czym nie będzie nic pamiętał, jak to sie stało z ministrem Wróblem! Niech no tylko który podskoczy”.

I wiecie, co? Oni maja rację! Jest taka nauka zwana wiktymologią. Mówi ona, że wcale nie każda kobieta pada ofiarą gwałtu, wcale nie każdy gość z portfelem w tylniej kieszeni pada ofiarą doliniarza, wcale nie każdy kraj pada ofiarą agresji sąsiada. Musi w jakis sposób być psychicznie gotowy, by być ofiarą, być wewnętrznie rozbrojony, musi wysyłac przyszłemu gwałcicielowi, złodziejowi, agresorowi wyraźne sygnały niewerbalne, że nie będzie sie specjalnie bronić, a potem nie poleci na komisariat, albo do ONZ, by sie poskarżyć. Pewnie upraszczam, ale generalnie, tak właśnie jest. I my, polskie społeczeństwo właśnie jesteśmy tak rozbrojone, skundlone, zastraszone, przekabacone, pozbawione kośćca, jaki mieliśmy, zanim nasze elity zostały celowo i bezlitośnie wymordowane.

Oni to rzeczywiście robią, bo my im na to pozwalamy. Jesli ta specjalna jednostka sfilmowana 11.11.11 z tym gnojem – zwyrodnialcem jeszcze istnieje i nie została ze wstydem rozwiązana, to tylko dlatego, że my sie tego nie dość dobitnie domagaliśmy, wiekszość to olewa, albo w ogóle o tym nie wie, a nasi parlamentarzysci nie złożyli w tej sprawie żadnej interpelacji, nie zorganizowali żadnej konferencji, happeningu, samospalenia, czy w ogóle czegokolwiek.

Nie udało sie władzy sprowokować przelewu krwi, choć wysiłki, by to spowodować są doskonale udokumentowane i nie budzą wątpliwości, to chociaż osiągną tyle, że naplują nam w twarz, pokazując, że mogą wszystko, a my i tak nie zrobimy nic. W każdym razie nic sensownego.

A i policja ma z tego korzyść, bo, jak już naprawdę pilnie trzeba bedzie złapać jakiegos bandytę i dostarczyć Premierowi Tuskowi, jak się ten znowu malowniczo zmarszczy i zdejmie krawat ma znak krańcowego wkurzenia i zniecierpliwienia nieudolnoscia rządzących , po prostu, zamiast się bez sensu uganiać za bandytami po ulicach i lasach, po prostu komendant zrobi zbiórkę w swoich jednostkach, powiedzie surowym okiem po struchlałych dwuszeregach i wyga komendę „bandyci wystąp!”

źródło: http://www.niepoprawni.pl/blog/1489/nietykalnosc-policyjnej-podeszwy (http://www.niepoprawni.pl/blog/1489/nietykalnosc-policyjnej-podeszwy)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 18 Listopad, 2011, 21:47:08
To jego kopał w twarz policjant sadysta! (http://www.youtube.com/watch?v=X-BUCmSBwxY#ws)

Zobaczcie jak ma zmasakrowaną twarz.Skatowany jak nie wiem co.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 18 Listopad, 2011, 21:59:40
To jego kopał w twarz policjant sadysta! ([url]http://www.youtube.com/watch?v=X-BUCmSBwxY#ws[/url])

Zobaczcie jak ma zmasakrowaną twarz.Skatowany jak nie wiem co.

No cóż Janek Ciebie też żebra bolały, a siniaków nie było :o


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 18 Listopad, 2011, 22:57:24
To jego kopał w twarz policjant sadysta! ([url]http://www.youtube.com/watch?v=X-BUCmSBwxY#ws[/url])

Zobaczcie jak ma zmasakrowaną twarz.Skatowany jak nie wiem co.


Hmm ciekawe co było wcześniej na tym filmiku, lub ewentualnie co działo się wcześniej niz samo zdarzenie skopania....
bez komentarza, nie wiadomo jak było wcześniej zanim dogonił go policjant...
a że skatowany to normalnie twarzy aż nie widać:) to wogóle człowiek?
:):):)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: x 18 Listopad, 2011, 23:11:53
Na niezalezna.pl jest wywiad z Danielem Klocem, który po skopaniu przez tego milicjanta został skazany na 3 miesiące bezwarunkowego pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

http://niezalezna.pl/19139-sad-dal-wiare-oprawcy (http://niezalezna.pl/19139-sad-dal-wiare-oprawcy)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 18 Listopad, 2011, 23:53:11
wiecie co, podoba mi się ten demot...
wg mnie prawda jak cholera.
[attachment=1]


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Tony 19 Listopad, 2011, 04:54:14
Hmm ciekawe co było wcześniej na tym filmiku, lub ewentualnie co działo się wcześniej niz samo zdarzenie skopania....
bez komentarza, nie wiadomo jak było wcześniej zanim dogonił go policjant...
a że skatowany to normalnie twarzy aż nie widać:) to wogóle człowiek?
:):):)


                       Andzia co by się nie działo to nie miał prawa
                      kopać po głowie zatrzymanego
                       to nie tajemnica jak stresująca jest praca w policji
                 alkoholizm jest niemal chorobą zawodową
                    albo są dramaty w rodzinach
                        temu akurat natrafiła się okazja na wyładowanie jak sądził
                 bezkarne wszystkiego co się w nim skumulowało w taki sposób
                           a to że sąd dał wiarę funkcjonariuszowi to nie nowość
                      zawsze tak jest, często wręcz się udowadnia że funkcjonariusze
              świadczą nieprawdę (co jest przestępstwem) a sąd i tak daje
              funkcjonariuszom wiarę aż czasem człowiek się pali aby złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa
                        ale i tak wiadomo że prokuratura to uwali
            a za brak premii czy dodatków przez okres dochodzenia nie chce się
            zemsty funkcjonariuszy... jak to się mówi:"Dajcie mi człowieka a znajdę
                na niego paragraf".........


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Tony 19 Listopad, 2011, 05:07:34
No cóż Janek Ciebie też żebra bolały, a siniaków nie było :o

               z żebrami jest tak że lepiej je złamać niż obtłuc
                  stłuczone bolą bolą i bolą  mija miesiąc drugi ,trzeci a one dalej bolą...
                     Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 19 Listopad, 2011, 11:20:30
                       Andzia co by się nie działo to nie miał prawa
                      kopać po głowie zatrzymanego
                       to nie tajemnica jak stresująca jest praca w policji
                 alkoholizm jest niemal chorobą zawodową
                    albo są dramaty w rodzinach
                        temu akurat natrafiła się okazja na wyładowanie jak sądził
                 bezkarne wszystkiego co się w nim skumulowało w taki sposób
                           a to że sąd dał wiarę funkcjonariuszowi to nie nowość
                      zawsze tak jest, często wręcz się udowadnia że funkcjonariusze
              świadczą nieprawdę (co jest przestępstwem) a sąd i tak daje
              funkcjonariuszom wiarę aż czasem człowiek się pali aby złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa
                        ale i tak wiadomo że prokuratura to uwali
            a za brak premii czy dodatków przez okres dochodzenia nie chce się
            zemsty funkcjonariuszy... jak to się mówi:"Dajcie mi człowieka a znajdę
                na niego paragraf".........

Tony masz rację, ale oceniasz wszystko całościowo co mnie wkurza tak naprawdę.
Nie powinien kopac po głowie, owszem, ale nie masz równiez wiedzy co ten poszkodowany ze zmasakrowana twarzą jak to świetnie ujął Firefoks, poczyniał wcześniej, może on tez kopał lub podobne? Także ani jeden ani drugi zapewne nie postepował jak nalezy.

Co do tego że jesteś wręcz przekonany, że zawsze wygra funkcjonariusz, to wiele nie wiesz, albo może inaczej-ludzie sami sobie winni, nie składają odwołań i potem nie dziwne, że są wielce poszkodowani, skoro nie chce im sie z lenistwa chciec udowodnić swojej niewinności. A ja powiem inaczej: ten co nie jest winny i sie nie odwołuje jeśli sądy czy inne organy wskażą go winnym, dla mnie poprostu przyznaje sie jednak do tej winy.
Dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf. Tak dokładnie, nikt nie jest swięty ani pracownik zgiuk, policjant, prokurator czy sędzia, ty czy ja. Z tym, że z zawiścią postepują tylko idioci, i uwierz mi oni są, ale mniejszością, a ci, którzy wiedzą, jakimi zasadami kierowała się temida, czują sie w tym wszystkim żle, jak się wpucha ich na siłe do jednego wora.

Także oceniac powinniśmy jednostki, nie całościowo.
A w razie niezgodności jest szeroki wahlarz środków odwoławczych, no, ale przecież komu się chce.... więc może zadajmy sobie pytanie, co wygrywa:lenistwo czy utajenie prawdy?

Pamietajmy, nic samo sie nie dzieje, nikt nikomu niczego na talerzu nie podaje pod nos.
Takie też czasy, że trzeba niekiedy troche wysiłku by udowodnić swoją niewinność. Dla niektórych to już ponad siły.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Tony 19 Listopad, 2011, 12:02:58

 
               odwołanie od odwołania !
             Anadzia a gdzie prosta sprawiedliwość !
              życie ma nam umknąć w sądach ?!


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Jola 19 Listopad, 2011, 12:37:23
Tony masz rację, ale oceniasz wszystko całościowo co mnie wkurza tak naprawdę.
Nie powinien kopac po głowie, owszem, ale nie masz równiez wiedzy co ten poszkodowany ze zmasakrowana twarzą jak to świetnie ujął Firefoks, poczyniał wcześniej, może on tez kopał lub podobne? Także ani jeden ani drugi zapewne nie postepował jak nalezy.

Co do tego że jesteś wręcz przekonany, że zawsze wygra funkcjonariusz, to wiele nie wiesz, albo może inaczej-ludzie sami sobie winni, nie składają odwołań i potem nie dziwne, że są wielce poszkodowani, skoro nie chce im sie z lenistwa chciec udowodnić swojej niewinności. A ja powiem inaczej: ten co nie jest winny i sie nie odwołuje jeśli sądy czy inne organy wskażą go winnym, dla mnie poprostu przyznaje sie jednak do tej winy.
Dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf. Tak dokładnie, nikt nie jest swięty ani pracownik zgiuk, policjant, prokurator czy sędzia, ty czy ja. Z tym, że z zawiścią postepują tylko idioci, i uwierz mi oni są, ale mniejszością, a ci, którzy wiedzą, jakimi zasadami kierowała się temida, czują sie w tym wszystkim żle, jak się wpucha ich na siłe do jednego wora.

Także oceniac powinniśmy jednostki, nie całościowo.
A w razie niezgodności jest szeroki wahlarz środków odwoławczych, no, ale przecież komu się chce.... więc może zadajmy sobie pytanie, co wygrywa:lenistwo czy utajenie prawdy?

Pamietajmy, nic samo sie nie dzieje, nikt nikomu niczego na talerzu nie podaje pod nos.
Takie też czasy, że trzeba niekiedy troche wysiłku by udowodnić swoją niewinność. Dla niektórych to już ponad siły.

Tony zgadzam się z Toba w zupełności. Nic nie usprawiedliwia takiego postępowania. Przeciez policja stoi na straży prawa więc nie może tłumaczyć się tym, że jakaś osoba( potencjalny przestępca) zrobił wcześniej coś złego, był agresywny lub bardzo bezczelny. Dla mnie ta konkretna sutuacja równoznaczna jest z samosądem. Wiem, iz moje rozumowanie sprawiedliwości może niektórym wydawać się naiwne ale przeciez chyba właśnie takie są ogólne założenia prawa.
Oczywiście wiem, że praca w policji jest bardzo stresująca, niewdzięczna, okropnie niebezpieczna i słabo opłacana, chyba większośc z nas ma tego swiadomość ale mimo wszystko owe czynniki nie mogą usprawiedliwiać takiego postępowania, jakie miało miejsce podczas pochodu w dniu 11.11 2011.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 19 Listopad, 2011, 13:01:28

Nie powinien kopac po głowie, owszem, ale nie masz równiez wiedzy co ten poszkodowany ze zmasakrowana twarzą jak to świetnie ujął Firefoks, poczyniał wcześniej, może on tez kopał lub podobne? Także ani jeden ani drugi zapewne nie postepował jak nalezy.


Musisz zakumać jedno, ten ze zmasakrowana twarzą to PRZESTĘPCA a POLICJANT ... no właśnie, teraz już nie wiem?


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 19 Listopad, 2011, 13:14:29
Musisz zakumać jedno, ten ze zmasakrowana twarzą to PRZESTĘPCA a POLICJANT ... no właśnie, teraz już nie wiem?

Nic nie musze Borys. Tak naprawdę to mam w dupie tą sytuację kto co komu i kiedy skopał twarz i kto za to beknął. Wychodzi na to że policjant powinien dostac działe, ale czy znacie całośc materiałów? Ja się wstrzymam od odpowiedzi i oceny kiedy nie wiem jak naprawde było.

Mi chodziło tylko o to by nie oceniac wszystkich jednakowo, że wszyscy są jednakowo oceniani za postępowania jakichś idiotów.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 19 Listopad, 2011, 13:21:48
 
               odwołanie od odwołania !
             Anadzia a gdzie prosta sprawiedliwość !
              życie ma nam umknąć w sądach ?!

Nie Tony, też by chciała by na pierwszych instancjach zapadały sprawiedliwe wyroki. Ale jeśli nie jest tak, to nie nie rozumiem jak ktoś "niewinny" sie nie odwołuje. Dla mnie to przyjęcie na klate wyroku i tyle, czyli zgadza się z tym o co został oskarżony.
Trzeba walczyć do końca jeśli ma się o co.
Skutki są różne, mają na to wpływ układy układziki o ile takowe są w danym miescu i czasie.
Myślisz że mi nie przykro, że się czasem nie szanuje temidy?

Chociaż w moim mniemaniu to nie tyle szacunek, co brak własnej uczciwej inicjatywy w sprawę u decydentów. Ale zbaczam z tematu wątku. A w nim moje zdanie brzmi krótko: nie oceniajmy wszystkich jednakowo.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 19 Listopad, 2011, 13:41:06
Pewnie , że nie musisz ale POLICJANT NIE MOŻE kopać przestępcy.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 19 Listopad, 2011, 18:28:06
Adzia myślę, że niepotrzebnie wchodzisz w rolę "obrońcy diabła". Jak w mojej grupie zawodowej coś jest nie tak- typu "pijany lekarz", "zaniedbanie", "zaniechanie" to nie bronię, bo bywa tak, że prawda jest po stronie pacjenta, a ponadto moja obrona byłaby i tak niewiarygodna.
Mam jednak pytanie:
Czy to co widać na filmiku nie jest przekroczeniem prawa? Nawet jak zaczepka była od strony przechodnia to, czy to co zrobił policjant nie jest poza granicami obrony koniecznej?! Pytam, bo idąc tokiem niektórych wpisów przy zatrzymaniu i ewentualnej niegrzeczności z  mojej strony, a miewam gorsze dni mam przyjąć pozycję jak na filmie- kucnąć i szczelnie zasłonić twarz, bo teraz to mogę dostać odpowiedź z buta? Czy Twoim zdaniem- jestem też funkcjonariuszem publicznym w pracy- jak oberwę od pacjenta (tak też bywało) mam prawo skopać go z drewniaka wtedy kiedy on ma już tylko postawę obronną- tak raz, za razem po wcześniejszym ogłupieniu go gazem, czy lekiem? To muszę się nauczyć jeszcze kopać tak, żeby śladów nie było- później pacjent będzie siedział.Sorry, ale tak to wygląda. Znam fantastycznych i mądrych policjantów, ale jak środowisko będzie bronić wszystkich to wszystkich weźmiemy jedną miarą. Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź dotyczącą użycia siły przez policję zgodnie z prawem.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Jola 19 Listopad, 2011, 19:05:28
Masz rację Ewo, bo przecież idąc tokiem rozumowania polegającym na usprawiedliwianiu tych, którzy stosują przemoc, równie dobrze możemy powiedzieć, iż np mąż, który akurat sprał żonę (czy też żona, która sprała męża bo, choć trudno w to uwierzyć, to i takie egzemplarze się zdarzają) być może miał ku temu jakieś uzasadnione powody.  ;)

Kabaret Hrabi - Dzień Mężczyny (http://www.youtube.com/watch?v=Qiil4sLeZQc#)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 19 Listopad, 2011, 20:10:38
Piszecie tak dalej.Przypomnę Wam definicję policjanta:policjant to funkcjonariusz państwowy zatrudniony w policji. Jednak zróżnicowanie stanowisk jest tu bardzo znaczne. Policjantami są zarówno pracownicy liniowi, czyli ci, którzy mają bezpośrednio do czynienia z przestępcami, jak i technicy, analitycy czy specjaliści informatycy. Wszystkich łączy działanie o podobnym charakterze, czyli zapobieganie i walka z przestępczością oraz ochrona tzw. porządku publicznego.

Nie mogę Was zrozumieć.Milicja była be,Policja jest be.Domniemam że żadnemu z Was nie przydarzyło się nic, co wymagałoby zdecydowanej interwencji Policji.Ewa załóżmy że pod Twoim domem jest demonstracja.Wychodzisz popatrzyć z bliska.Demonstranci wciągają Ciebie do bramy i próbują zgwałcić.Traktujesz to jako nagłą niespodziewaną przyjemność czy oczekujesz pomocy policji.Albo usiłują zgwałcić Twoją córkę.I co zastanawiasz się czy możesz użyć np.broni na którą masz pozwolenie,czy zwyczajnie strzelasz.Czy według Was nie istnieje coś takiego jak stres?Czy policjant w takiej sytuacji nie ulega presji.Czy uważacie że zawsze może zachować zimną krew.Pewnie ktoś napisze że policjant powinien mieć predyspozycje do wykonywania tego zawodu.I pewnie będzie miał rację.I tylko rację.Przypomnę Wam przypadek z mieszkańcem Lubania.Mieszkał na kempingu w Niemczech.Jak to Polacy popili sobie i okazało się że potrzebna jest interwencja Policji.Podczas tej interwencji mieszkaniec Lubania ocknął się z pijackiego amoku i wyszedł z namiotu.Zobaczyło Niemiecką Policję.Podszedł z tyłu do Policjanta i przyłożył mu palec do pleców.Policjant bez zastanowienia obrócił się i zastrzelił naszego obywatela. Włos mu z głowy nie spadł.I nie dlatego że zastrzelił polaka.On zareagował prawidłowo.Proponuję aby każdy z nas zajął się swoim podwórkiem.Dlaczego tak łatwo przychodzi nam ferowanie wyroków. Pamiętam czasy kiedy w Lubaniu na nocnym dyżurze było dwóch milicjantów i nikt im nie podskoczył.Guma i wąskie drzwi.To jest sposób na niesfornych.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Jola 19 Listopad, 2011, 20:38:01
Pysiu-mysiu jak już się tak rozkręciłeś to mogłeś napisać jeszcze słów kilka o ZOMO i ORMO. Zdziwiłbyś się ale przeżyłam sytuacje mrożące krew w żyłach pełne przemocy i związaną z tym przestępczością i nie chodzi mi tu o sytuacje, gdy mój były rachował mi kości po pijanemu. W tych ciężkich chwilach policja na szczęście nie zawiodła. Ja szanuję policjantów i zdaję sobie sprawę i tego jak trudną maja pracę ale nie wymagaj ode mnie abym patrzyła przychylnym okiem na co na to nie zasługuje.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 19 Listopad, 2011, 20:45:50
Znam wielu Policjantów z Lubańskiej Komendy i są to fantastyczni ludzie prywatnie i służbowo ale ...

Nie mogą ulec stresowi !!!
Nie mogą kopać leżącego!!!
Tak zawsze musi zachować zimna krew!!!


I co to ma znaczyć zając się swoim podwórkiem !!????!!!Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 19 Listopad, 2011, 20:53:28
Znam wielu Policjantów z Lubańskiej Komendy i są to fantastyczni ludzie prywatnie i służbowo ale ...

Nie mogą ulec stresowi !!!
Nie mogą kopać leżącego!!!
Tak zawsze musi zachować zimna krew!!!


I co to ma znaczyć zając się swoim podwórkiem !!????!!!


Cytuj
I co to ma znaczyć zając się swoim podwórkiem !!????!!!

Borysku to ma znaczyć tylko tyle ile jest napisane. My zawsze wiemy najlepiej co należy do obowiązku innych.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 20 Listopad, 2011, 13:05:35
Pewnie , że nie musisz ale POLICJANT NIE MOŻE kopać przestępcy.
Tak też i wyżej przyznałam racje.
Jesli chodzi o ten kawalek filmiku.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 20 Listopad, 2011, 13:08:39
Adzia myślę, że niepotrzebnie wchodzisz w rolę "obrońcy diabła".

A gdzie ja Ewciu napisalam że kogoś chce bronić?
Żle mnie odbieracie widocznie:)
Nie zamierzam bronic nikogo, nie mam do tego uprawnień.
Nie ma tu znaczenia Twoja grupa zawodowa czy kogokolwiek. Napewno nie pod tym kontem na to spojrzałam.
Spojrzałam tu z punktu wyroku.
obrze byłoby znać całośc materiałów sprawy by osądzać. Tyle tyle.
A z kopaniem jw.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 20 Listopad, 2011, 13:19:36
Pamiętam czasy kiedy w Lubaniu na nocnym dyżurze było dwóch milicjantów i nikt im nie podskoczył.Guma i wąskie drzwi.To jest sposób na niesfornych.

Wiesz co Firefoksie, wtedy to zdawało egzamin i sie z tym zgodze, mimo, że obecnie to jest nie do pomyślenia przepisowo. Sam widzisz jaka nagonka bo facet ze zmasakrowaną twarza dostał kopa od policjanta /o ile to był policjant, każdy może miec taką kamizelkę/. Ja sie staram oceniać wszystko wówczas, kiedy mam na stole całość dowodów i materiałów. Wcześniej można tylko pogdybać a nie wydawac wyroki. Tak to jest brak zaufania, który nie raz mnie uchronił od pochopnych decyzji. Tok osądzania jest różny, może w ciągu paru sekund zmienić bieg sprawy. To że ktoś w tym momencie kopał to żle, owszem! Tu się zgodzę. teraz tak ograniczają przepisy, że wcale sie nie dziwcie, że społeczeństwo włazi na łeb. I to w każdej grupie zawodowej.
Społeczeństwo bez bata nad głową jest jak stado baranów. I zawsze tak będzie w Polsce. I tu sie zgodzę z Jankiem! zresztą chyba jak zawsze.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 20 Listopad, 2011, 13:26:32
Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź dotyczącą użycia siły przez policję zgodnie z prawem.


Dużo tego w internecie
http://prawo-karne.wieszjak.pl/policja/217554,Srodki-przymusu-bezposredniego-stosowane-przez-Policje.html (http://prawo-karne.wieszjak.pl/policja/217554,Srodki-przymusu-bezposredniego-stosowane-przez-Policje.html)
chociażby tu.

Nie mi oceniać.
jednakże bardzo ale to bardzo podoba mi się prawo niemieckiego policjanta:)


Dalsza dyskusja z mojej strony nic nowego nie wniesie do sprawy, jak powiedział Janek, po raz kolejny bardzo mądrze wg mnie, że dobrze jest nam oceniac postępowania innych...

Kształćmy się na sędziów! będzie jakiś pożytek:)i możliwość zgodnego z prawem oceniania innych.


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Andzia 20 Listopad, 2011, 13:38:45
...kontem...

o dzizas jaki babol heheh
ma być kątem oczywiście:)

muszę się zwolnić z pracy bo wstyd, robić takie błędy...normalnie:)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: Tony 21 Listopad, 2011, 13:35:11
11.11.11 Marsz Niepodległości - zapis całości (HD) (http://www.youtube.com/watch?v=8zDBR-ikjIA#ws)


Tytuł: Odp: 11.11....
Wiadomość wysłana przez: borisem 09 Grudzień, 2011, 22:17:45


Niepodległa, Wydłużona Pyta (http://www.youtube.com/watch?v=EPTygivdRKI#ws)