Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Promowane wydarzenia => Polecane - Strona główna => Wątek zaczęty przez: x 28 Lipiec, 2011, 12:42:15Tytuł: „Podróż do osiemnastowiecznej Zaręby” (Lichtenau) – impreza kulturalna
Wiadomość wysłana przez: x 28 Lipiec, 2011, 12:42:15
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie pragnie przedstawić przedsięwzięcie: "Podróż do osiemnastowiecznej Zaręby" (Lichtenau), na które zapraszamy do Zaręby (gmina Siekierczyn), w dniu 14 sierpnia 2011 r. Będzie to wyprawa do osiemnastowiecznego Zespołu Pałacowo-Parkowego, którą uświetnią:

rekonstrukcja wydarzeń historycznych („Nathanel Leske z wizytą u szambelana Wolfa von Löben”) w wykonaniu aktorów Teatru Animacji z Jeleniej Góry, spotkanie z regionalistami w tym z Januszem Skowrońskim autorem książek „Tajemnice zamku Czocha”, „Łużyce nieznane. Tajemnice Lubania” ,„Oto idę. Rzecz o księdzu Janie Winiarskim” „Tajemnice Gór Izerskich”, prezentacja multimedialna „Historia Zaręby i Zespołu Pałacowo-Parkowego”, ekspozycja pamiątek z przeszłości gminy Siekierczyn. Imprezę ubarwią również stoiska z produktami lokalnymi naszej gminy: wyroby kulinarne, rękodzielnicze, występy artystyczne. Impreza jest okazją do podjęcia działań aktywizujących wszystkie organizacje, instytucje i mieszkańców naszej gminy. Formułę spotkania wzbogacą pokazy Łużyckiej Drużyny Łuczniczej z Lubania.

(GOKiS)Mamy świadomość, jak ważne są dla naszej młodzieży działania zmierzające do zacieśniania więzi z małą ojczyzną, że takim działaniem możemy kulturotwórczo i pożytecznie rozwijać tę część Polski, która zamieszkiwana jest przez osadników ze wschodu, i która mozolnie tworzy nową historię tych ziem, tym bardziej, że gmina Siekierczyn boryka się z bezrobociem, brakiem dostatecznych środków finansowych na inwestycje, oświatę i pomoc najbiedniejszym. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie również nie dysponuje dużym potencjałem finansowym i kadrowym dlatego wsparcie i życzliwość mediów jest nam tak bardzo potrzebne.

    
Program:
14 sierpnia - ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY W ZARĘBIE

* 14.00  uroczyste otwarcie imprezy,
* 15.00  widowisko plenerowe - rekonstrukcja historyczna w wykonaniu aktorów Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry – „Nathanel Leske z wizytą u szambelana von Löbena” czyli jeden dzień z życia mieszkańców pałacu w osiemnastowiecznej Zarębie,
* 16.30  Opowieści o naszej przeszłości czyli „Jak to onegdaj bywało” -spotkanie z regionalistami: Andrzejem Kuźniarem i Januszem Skowrońskim,
* 16.30 – 20.00 Prezentacja multimedialna: Historia Zaręby i Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zarębie,
* 15.00 –  20.00 Ekspozycja pamiątek z przeszłości Zaręby i gminy Siekierczyn.
* 14.00 – 22.00 Festyn rodzinny

    Występy artystyczne,
    Pokazy Łużyckiej Drużyny Łuczniczej z Lubania,
    Wystawy prac twórców ludowych,
    Prezentacje kulinarne,
    Konkurs dla dzieci i rodziców,
    Zamek dmuchany,
    Przejażdżki bryczką i w siodle,
    Ognisko z pieczeniem kiełbasek,
    I wiele innych atrakcji.Tytuł: Odp: „Podróż do osiemnastowiecznej Zaręby” (Lichtenau) – impreza kulturalna
Wiadomość wysłana przez: Jeżyk 07 Sierpień, 2011, 10:09:41
Pan Janusz Skowroński znowu w swoim żywiole :) Przymiotnik..  ".regionalista " jest tu całkowicie zasłużony. Znaczny dorobek wydawniczy stawia go na pierwszym miejscu w propagowaniu wiedzy historycznej o Lubaniu i regionie. ;D


Tytuł: Odp: „Podróż do osiemnastowiecznej Zaręby” (Lichtenau) – impreza kulturalna
Wiadomość wysłana przez: Jola 10 Sierpień, 2011, 23:18:24
Pan Janusz Skowroński rozsławia nasz region i robi to z klasą. Mądry człowiek potrafi się realizować na różne sposoby a pan Janusz jest tego znakomitym przykładem. :)


Tytuł: Odp: „Podróż do osiemnastowiecznej Zaręby” (Lichtenau) – impreza kulturalna
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 14 Sierpień, 2011, 22:01:36
Gratulacje dla Joli Napadłek.
Piękne przedsięwzięcie, zrealizowane z rozmachem i perfekcyjnie. Byłam prawie 3 godziny w tym pięknym miejscu. Pewnie zabawa jeszcze trwa.
Świetny pomysł, a że u Was Anioł Stróż to przyjaciel, więc i pogoda była jak na zamówienie, jeden z najpiękniejszych dni tego lata.

A, co będę gadać. Popatrzcie i kto nie był niech żałuje. Myślę, że spotkamy się za rok już w strojach z epoki, byłoby jeszcze bardziej malowniczo.

 


Tytuł: Odp: „Podróż do osiemnastowiecznej Zaręby” (Lichtenau) – impreza kulturalna
Wiadomość wysłana przez: ODK Zaręba 16 Sierpień, 2011, 08:54:35
Dziękuję Krysiu! Już mogę odetchnąć! UDAŁO SIĘ! Chciałabym powtórzyć to w przyszłym roku, oczywiście ze strojami z epoki! A wszystkich zapraszam do częstych spacerów po naszym parku!