Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Powiat lubański => Wątek zaczęty przez: powiat 13 Lipiec, 2011, 08:43:18Tytuł: Konkurs na Najładniejszą Zagrodę w Powiecie Lubańskim
Wiadomość wysłana przez: powiat 13 Lipiec, 2011, 08:43:18
W tym roku będzie miała miejsce kolejna odsłona konkursu „Najładniejsza zagroda powiatu lubańskiego”. Starostwo Powiatowe w Lubaniu wraz z Powiatowym Biurem Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu od lat są organizatorami tego konkursu. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: Najładniejsza zagroda oraz Najładniejsze Gospodarstwo Rolne.
Oceniając zagrody komisja będzie brała pod uwagę m.in. ogólny wygląd posesji, stan techniczny i estetykę budynku, źródło zaopatrzenia w wodę, obiekty sanitarne, estetykę zagospodarowania, racjonalne zagospodarowanie odchodów zwierzęcych i zagospodarowanie części ogrodniczej. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas tegorocznego Święta Kultury Powiatu Lubańskiego ,które zaplanowane zostało na 10 września br. Zwycięskie zagrody wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie na Najładniejszą Zagrodę. Wszelkie informacje dotyczące konkursu dostępne są w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Lubaniu pod numerem telefonu – 75 64 64 348.
Warto przypomnieć ubiegłorocznych laureatów tego konkursu:
W kategorii ZAGRODA przyznano dwa równorzędne I miejsca dla Aldony i Andrzeja Olek z Wolimierza oraz Moniki Fijałkowskiej-Mokosa i Tomasza Fijałkowskiego z Wolimierza. Wyróżniono tu również Dariusza Suwarę z Włosienia oraz Janinę Kozińską z Jałowca. W kategorii GOSPODARSTWO ROLNE I miejsce przypadło Wioletcie i Ryszardowi Sosnowskiemu z Wolimierza. Przyznane zostały również dwa wyróżnienia dla Lucyny i Jerzego Kossowskich z Krzewia Małego oraz dla Zofii i Henryka  Podgórskich z Henrykowa Lubańskiego.