Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Informacje i Komunikaty Instytucji => Wątek zaczęty przez: OSS SG 08 Czerwiec, 2011, 08:21:59Tytuł: Gość specjalny – zwycięzca aukcji WOŚP z wizytą w OSS SG w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: OSS SG 08 Czerwiec, 2011, 08:21:59
01 czerwca 2011 r. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu przyjął gościa specjalnego – panią Joannę Korczak wraz z czworonożnym pupilem – Akusiem. Pani Joanna jest jednym ze zwycięzców aukcji przygotowanej przez Ośrodek w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wizyta gościa specjalnego zbiegła się z dniami otwartymi Ośrodka i już u bram szkoły na gościa specjalnego czekało iście „królewskie” powitanie. Pięciodniowy pobyt w szkole dla zwycięzcy aukcji był okazją do zapoznania się z działalnością szkoleniową Ośrodka, bazą dydaktyczną, ale przede wszystkim niezwykłą sposobnością do pracy z instruktorami Zakładu Kynologii, którzy na co dzień zajmują się szkoleniem przewodników i psów służbowych. Zgodnie z regulaminem aukcji przed rozpoczęciem zajęć podopieczny pani Joanny - dwuletni owczarek niemiecki – został poddany konsultacji weterynaryjnej.  Kolejne dni poświęcono na konsultacje w zakresie: pielęgnacji i żywienia psa, zachowań psów, komunikowania się z psem oraz jego motywowania, prawidłowego wydawania komend, egzekwowania prawidłowego wykonania ćwiczeń, aportowania, pracy węchowej w poszukiwaniu ukrytej osoby, a także ukrytego przedmiotu w pomieszczeniach i bagażach.
Po kilkunastu godzinach ciężkiej pracy prowadzący zajęcia instruktorzy jednogłośnie orzekli, iż Akuś jest bardzo dobrym, zdolnym i pojętnym uczniem.
Kadra Ośrodka zadbała, by także pani Joanna mogła miło wspominać pobyt w Lubaniu. Była możliwość  sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy, jazda na pojeździe ATV. Pobyt na ziemi łużyckiej był okazją do podziwiania pięknych okolic m.in.  Zamku Czocha, zapory wodnej w Złotnikach.