Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: x 31 Maj, 2011, 14:08:13Tytuł: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: x 31 Maj, 2011, 14:08:13
Uchwała Nr LVI/311/2010 Rady Powiatu Lubańskiego z dnia 14 lipca 2010 roku w sprawie wprowadzenia ograniczeń i zakazów używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na jeziorach położonych w granicach Powiatu Lubańskiego została uchylona.

To dobra wiadomość dla amatorów sportów wodnych, zła dla wędkarzy, którzy mocno naciskali za wprowadzeniem tej uchwały w życie - jak się okazało - bubla prawnego.

"Rada Powiatu została wezwana do uchylenia tej uchwały przez osoby, które twierdziły, że ta uchwała zawiera w sobie szereg nieprawidłowości prawnych. Rada po analizie i wysłuchaniu opinii radców prawnych, przychyliła się do wniosku i uchyliła uchwałę z 14 lipca 2010 roku".

26 maja radni głosowali jeszcze nad czterema uchwałami, kierowanymi pod obrady ósmej sesji Rady Powiatu Lubańskiego:
w sprawie zmiany ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, zasad
gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność powiatu lubańskiego, zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego SPZOZ w Likwidacji w Lubaniu, zmiany Uchwały Budżetowej Powiatu Lubańskiego na 2011 rok.

http://www.youtube.com/v/81dt4gGiER0?fs=1&hl=pl_PL&rel=0Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 01 Czerwiec, 2011, 11:11:45
Niech przystosują pierw ten zbiornik do uprawiania sportów wodnych i zaopatrzą w odpowiednie służby ratownicze WOPR tak jak jest to na Pilchowicach bo to że dopalaczy zakazali i co niektórzy budki z tymi środkami musieli zamknąć to nie znaczy że nie będą pływali ludzie pod wpływem różnych środków i alkoholu a jak wiadomo  w ubiegłych latach dochodziło już do zdarzeń z udziałem amatorów sportów wodnych i nikt nie pomyśli kto wtedy wypłynie ratować. Ale zbyt wiele wpływowych ludzi zakupiło sobie skutery i tym ta uchwała była umotywowana nikt nie pomyślał pierw o bezpieczeństwie a policja raz jest raz jej nie ma a wieczorami robią co chcą


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Tony 01 Czerwiec, 2011, 13:16:13
najlepiej zakazać wszystkiego i aby nic nie było
(http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6-HnRzop5wxkY6iKot5VVMUNnCbSgSoWGyNCvLhKQNfPGa5PW&t=1)


a wędkarze zamiast się cieszyć że w tym bajorze ryby się nie poduszą to walczą
może przestaną wyzywać i rzucać czymkolwiek w nasza stroną jak pływamy
bez obaw , oddadzą do użytku Berzdorfer See będzie gdzie pływać w normalnej europie
z normalną mariną itd.
brawo starostwo !! niech się bajoro rozwija
stawików dla wędkarzy w okolicy aż nadto...


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 01 Czerwiec, 2011, 18:09:46
Akurat w tym zbiorniku jest taki przepływ wody że przyducha nie grozi. A jak byscie pływali tak aby wędkującym nie wchodzić w paradę to by rzucania nie było. A do tego na tym zbiorniku dochodziło do zdarzeń nie z udziałem wędkarzy a pływających na motorowych i skuterach z innymi ludźmi pływającymi na materacu czy kajaku.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 01 Czerwiec, 2011, 18:52:36
Ten problem stawał już na sesji w ubiegłym roku. Nie byłam przeciwnikiem dopuszczenia sportu motorowego, ale byłam przeciwnikiem takiego dopuszczenia. Ścisk w wydzielonych kąpieliskach i szaleństwo motorów wodnych, które bez wydzielonego pasa w ramach podniesienia adrenaliny jeżdżą wszędzie. Bujają, skaczą, warczą i podnoszą fale. Brzdące chlapiące się przy brzegach i... siła wody niesionej falą i...to jest moment chluśnięcia, równowagi i zachłyśnięcia. Niestety już wtedy jeden z radnych miał taki sprzęt. Teraz też ma mandat radnego::) Nie chodzi, żeby zabraniać, ale o to, żeby wdrażać, udostępniać bezpiecznie. A kto za to jednocześnie weźmie na siebie odpowiedzialność? Radny, który przekonał, bo mu motor rdzewieje i adrenalina się nie wydziela? Ilu będzie ratowników, czy będą wydzielone pasy (umowne bez szaleństw w miejscach kąpielisk i łowisk) W końcu, skąd będą starować i cumować? Nadal z głównego kąpieliska Czocha?


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 01 Czerwiec, 2011, 20:13:58
Nikt tego nie wydzieli bo na to potrzebne są pieniądze równieżwynajęcie wopru też kosztuje i tu nikt nie myśli co będzie gdy coś się stanie tylko co zrobić z maszyną aby nie rdzewiała. Policja również nie jest tam 24na dobe 7dni w tygodniu i często widziałem ludzi przy grilu pijących a później szalejących na skuterach. W sezonie to widok codzienny a policja nie reaguje ponieważ mają dużo innych zgłoszeń.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 01 Czerwiec, 2011, 20:20:21
W tamtym roku na jednym z ośrodków również funkcjonowało stoisko z dopalaczami i nikt się tym nie przeją że jednemu człowiekowi skały pierwszeństwa nie ustąpiły lub pojazd spalinowy w kajak uderzył. Jakoś żadnej ze służb wtedy nie było.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 01 Czerwiec, 2011, 20:51:34
o tym mówiłam kiedyś, a dziś piszę :(


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: cezar 01 Czerwiec, 2011, 21:43:05
Osobiście uważam, iż dobrze się stało że "uchylono" ową nieszczęśliwą uchwałę. Dość absurdalnych przepisów, które powodują że nasz powiat nie znajduje się na liście "jazdy obowiązkowej" (termin P. Kaczkowskiego z radiowej trójki) turysty krajowego bądź zagranicznego. Idąc waszym tropem Szanowni malkontenci wpisujący się powyżej - należałoby wpisać teren powiatu do Natury 2000 (gwarancja skutecznego blokowania inwestycji infrastruktury drogowej) lub zawnioskować o utworzenie Łużyckiego Parku Narodowego. A później można wygodnie rozsiąść się w fotelu i ponarzekać: że nic się nie dzieje, że nikt nie zostawia u nas kasy itp. itd. Łatwo być malkontentem. Oj łatwo.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 01 Czerwiec, 2011, 21:55:34
Niech pływają ale jak pani wyżej napisała niech przystosują ten zbiornik do tego. Skoro wędkarz rzuca kamieniem znaczy że płyną w takiej odległości że mógł kamieniem dorzucić. Inaczej mówiąc robił wędkarzom na złość. Uchwała została uchylona decyzją kilku radnych którzy mają takie pojazdy lub ich dobrzy znajomi mają. Została sprawdzona pod względem prawnym co do zakazu lecz nikt nie sprawdził prawnie pod względem przystosowania jeziora do tego, a turystyka nie tylko opiera się na pływaniu skuterem czy łodzią.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 01 Czerwiec, 2011, 22:02:41
Pozatym nie każda łódź jest sprawna pod względem technicznym i ma wycieki co widac w miejscach cumowania i z tego co wiem nie tylko wędkarze ale ludzie którzy latem aktywnie korzystają z jeziora zbierają podpisy aby taki zakaz istniał.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Tony 01 Czerwiec, 2011, 22:11:38
widzisz nie ogarniasz tematu symbiozy i życia w społeczeństwie
piszesz i odpowiadasz sam sobie
to nie dobrze
to co piszesz dzieje się na co dzień na większą skalę na polskich drogach....
podejście do tematu jest bardzo skrajne
całe szczęście że nie jesteś ekspertem do spraw akwenów w powiecie....Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Gustaw 02 Czerwiec, 2011, 14:07:12
Widzę, że całe zło to skutery i motorówki na jeziorze Czocha, które pływają zaledwie parę dni w roku. Chciałbym zwrócić uwagę na  "występki" NIE popełniane przez użytkowników tego pięknego akwenu:
1. Statki stanowiące atrakcję turystyczną nie wydzielają żadnych toksyn(prawdopodobnie
    są   to silniki diesela)   Skutery używają biodegradowalnych płynów
2.Wędkarze swoimi motorowerami nie wjeżdżają w głąb lasu i nie popełniają wykroczeń,
   a każda ryba jest opisana i zważona,  piwa to żaden do ust nie bierze w czasie
    wędkowania.
3.Osoby odpoczywające na dzikich plażach samochodami nie wjeżdżają wprost do jeziora
   i zabierają wszystkie pozostałości po wypoczynku.
4. Z pięknego zamku "Czocha" wybija niezidentyfikowane źródełko o dziwnym kolorze.
5. Nikt z nas lub naszych dzieci nie "s.....ł" do jeziora.
6. Od pilnowania porządku jest Policja i WOPR.( Proszę sprawdzić w KP Leśna ile było
    wypadków na jeziorze w latach ubiegłych z udziałem skuterów.
Szanowni Państwo nauczmy się sami odpoczywać i pozwólmy na to innym. Chciałem zauważyć, że jedyne strzeżone przez WOPR kąpielisko to plaża Czocha, gdzie po weekendzie właściciel wywozi tony śmieci.  Jest to jedyne zagospodarowane miejsce przeznaczone do cywilizowanego wypoczynku. Jezioro jest dla wszystkich a jak z niego korzystamy zależy tylko od nas.
Życzę udanego sezonu 2011.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 02 Czerwiec, 2011, 16:49:49
Tego problemu by nie było gdyby obowiązywały tam jakieś przepisy , jak pani wyżej napisała była by wytyczona trasa i kąpieliska, skutery motorówki by nie wchodziły w paradę wędkarzom oraz nie pływały między ludźmi bo w tej chwili jest tam samowola a w cywilizowanej europie na Berzdorfer See na pewno takiej samowoli  nie będzie poza tym tamten zbiornik jest dużo większy i można śmiało uprawiać  różne sporty wodne a tu przy nasileniu ludzi plaże i kąpieliska nie mieszczą wszystkich.
Co do wędkarzy to od pilnowania czy prowadzą rejestry i przestrzegają RAPR są straże rybackie i również się ich każe za brak porządku wkoło swojego stanowiska , turystę niestety trzeba złapać na zaśmiecaniu. Była organizowana akcja sprzątania przez dzieci i śmieci leżą do dziś ponieważ gmina nie ma pieniędzy na wywóz a teren leśny przy tzw. dzikiej plaży należy do powiatu i jeden drugim ręce umywa. Na wjazd do lasu również trzeba mieć zezwolenie i również są za to nakładane kary.
Co do pilnowania przez policje pilnują słabo bo często dzieci szaleją skuterami nie mając uprawnień lub ludzie po alkoholu  a ich nad wodą nie ma cały czas są zwodowani albo na Złotnikach albo na Czosze zazwyczaj tylko w weekendy w sezonie oraz mają różne inne wezwania poza wodą. O źródełku na zamku nikt nigdy nie zgłaszał ale zostanie to sprawdzone. I uważam że póki nie ma ludzi i środków aby zrobić tam porządek oraz wynająć odpowiednie służby aby było jak w cywilizowanej europie to zakaz ten powinien obowiązywać.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Gustaw 02 Czerwiec, 2011, 22:44:36
Proponuję utworzyć specjalny fundusz i pobierać opłaty od motorowodniaków a pieniądze przeznaczyć na oznakowanie akwenu to po pierwsze. Po drugie jeżeli dobrze się orientuję kąpać się można tylko w miejscach wyznaczonych a takim jest jedynie kąpielisko na plaży 'Czocha" gdzie właściciel opłaca ratowników. Jeżeli chodzi o szalejące dzieci na skuterach to w ubiegłym roku właściciel wspólnie z klubem Orka w Lubaniu zorganizowali kurs sternika motorowodnego i ok 20 dzieci zdobyło takie uprawnienia. Skuter powinien być zarejestrowany i posiadać przegląd techniczny a osoba prowadząca odpowiednie uprawnienia. (Niektóre skutery mają nawet polisę OC) Jeżeli chodzi o akcje straży rybackiej to mają podobny skutek jak działania Policji. Jeżeli chodzi o wędkarzy to nie jestem znawcą ale jakie gatunki biorą przy 30 stopniowym upale w biały dzień.
Jeszcze raz polecam oficjalne dane na temat wypadków na jeziorze z udziałem motorówek i skuterów


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 05 Czerwiec, 2011, 13:18:58
Ale tym nikt się nie zajmie bo po co. W kwesti tej nie spytano tysięcy mieszkańców tylko kilku wpływowych ludzi co mają takie jednostki pływające. Szkoda tylko że niektórzy potrafili wchodzić w d... lokalnym kołom wędkarskim z nadzieją na głosy wędkarzy.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Jola 05 Czerwiec, 2011, 18:15:50
Ale tym nikt się nie zajmie bo po co. W kwesti tej nie spytano tysięcy mieszkańców tylko kilku wpływowych ludzi co mają takie jednostki pływające. Szkoda tylko że niektórzy potrafili wchodzić w d... lokalnym kołom wędkarskim z nadzieją na głosy wędkarzy.

Tak to już jest, że raczej nikt nie liczy sie z głosem szarego obywatela, jedyna chwila, gdy "wierch" stwarza pozory takowego zainteresowania, to okres przedwyborczy. W Polsce nie ma poszanowania dla jednostki, jest pogoń za kasą, przepychanka do koryta, napychanie własnej kiesy za wszelką cenę.  :-[


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: x 05 Czerwiec, 2011, 21:35:19
Wolę podziwiać Holenderki na "hałasujących" skuterach, niż oglądać frustrata z kijem w słoneczny dzień. Często urlopuję się na tych jeziorach i nie rozumiem lamentu. A już o zachłystaniu się wodą?...Ewa, ja Ciebie bardzo proszę :)
Prawda, w tym wypadku jest naga. Radni głosując nad uchwałą w 2010 roku powinni wiedzieć (jestem pewien, że wiedzieli), iż jest to bubel. Jednak zagłosowali.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 05 Czerwiec, 2011, 21:41:05
Wolę podziwiać Holenderki na "hałasujących" skuterach, niż oglądać frustrata z kijem w słoneczny dzień. Często urlopuję się na tych jeziorach i nie rozumiem lamentu. A już o zachłystaniu się wodą?...Ewa, ja Ciebie bardzo proszę :)
Prawda, w tym wypadku jest naga. Radni głosując nad uchwałą w 2010 roku powinni wiedzieć (jestem pewien, że wiedzieli), iż jest to bubel. Jednak zagłosowali.

Piotr mi tylko chodzi o to...co, gdzie i jak komu wolno, aby nie było jaj (Twoje ulubione powiedzenie) ;)


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: x 05 Czerwiec, 2011, 21:47:49
Kiedy ktoś, wydając dziesiątki tysięcy złotych na promowanie turystyki, jednocześnie przegania jedynych zagranicznych turystów - mówimy o czym? Tak. Mówimy wtedy o jajach.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 05 Czerwiec, 2011, 21:51:32
Piotr tu nie chodzi o przeganianie kogokolwiek, tylko o pomieszczenie wszystkich. Pas dla tych, pływanie dla tamtych etc.. uporządkowanie i  tyle


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: x 05 Czerwiec, 2011, 21:54:35
Ewa, a czyje są zbiorniki?


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 05 Czerwiec, 2011, 21:56:28
Akurat w tym wypadku prawda jest również naga że obecni radni głosując za wprowadzeniem tej uchwały brnęli w interes jednego z członków zarządu rady powiatu który posiada taki pojazd i który tak się zaangażował w uchylenie zakazu a nie w opinie wielu innych ludzi bo dla wielu osób to przeszkadza. Ale o ludziach się pamięta przed wyborami.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: x 05 Czerwiec, 2011, 22:02:00
Akurat ten pan był wtedy wicestarostą. Chcesz powiedzieć, że teraz, kiedy nim już nie jest ma wpływ na decyzje podejmowane prze Radę? Po prostu uchwała była bublem, a analiza prawników tego dowiodła. Tyle


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 05 Czerwiec, 2011, 22:16:47
bublem mogło być kilka zapisów które można było poprawić a opinie prawników czytałem i , prawnik napisze ci co chce za to ma płacone grube pieniądze ale czemu on nie zasięgną informacji czy jezioro spełnia wymogi? bo również na wielu innych jeziorach jest wyznaczona odległość od kąpielisk w jakiej mogą pływać skutery zazwyczaj 50m na tym jeziorze kąpielisk prawie brak a ludzi jest tyle że większość brzegów jest obstawiona i nawet gdyby utworzyć kąpieliska to by ciasno było.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: x 05 Czerwiec, 2011, 22:25:30
Wydaje mi się, że dlatego nie można ustalać granic na wodzie, bo właścicielem/zarządcą tych jezior jest spółka energetyczna, a nie gmina. To tak jakby ktoś na twojej działce przed domem chciał wytyczyć jakieś granice, w których się można poruszać.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 05 Czerwiec, 2011, 22:32:34
Wszystko można tylko trzeba chcieć, w tym wypadku rada chciała wprowadzić zakaz i nie było problemu ale nastała nowa rada komuś było nie po nosie i zaczął wyszukiwać bubli po prawnikach i nie pomyślano nad zmianą kilku zapisów tylko nad całkowitym uchyleniem. Można równie dobrze było wprowadzić ograniczenie np stosować silniki do kilku KM ale po co później niektórym sprzęt kurzem zajdzie.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 06 Czerwiec, 2011, 23:55:49
Do Pani Gutek: W poprzedniej kadencji była Pani Przewodniczącą Rady Powiatu. Miała Pani eksponowane stanowisko-to zobowiązuje. Niech ludzie Panią tak zapamiętają. Niech Pani zachowa dla siebie trochę szacunku. Proszę przeczytać jeszcze raz, to co Pani napisała i zastanowi się.

Zastosuję się do tego, co Tony poleca: "Nie kłóć się z głupcem, bo ludzie patrzący z boku nie będą potrafili rozróżnić kto jest kto".


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 07 Czerwiec, 2011, 10:02:39
Z tego co mi wiadomo w ten weekend przy przystani żeglarskiej Izery było zdarzenie z udziałem  skutera i żaglówki. Ludzie skierowali tą sprawę aby została nagłośniona w mediach zostanie również wspomniane o członkach rady którzy mają takie pojazdy.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 07 Czerwiec, 2011, 10:27:56
Z tego co słyszałem w sobotę (05.06.11) na Jeziorze Leśniańskim rozpędzony skuter wodny wjechał w żaglówkę. Dwie osoby z żaglówki w szpitalu z urazami ogólnymi oraz urazami kręgosłupa. Sprawca uciekł, wczoraj jak dostałem to info nie był znany Policji (trwały poszukiwania). Nie są to oficjalne informacje.

UPDATE:

Z bardziej oficjalnych informacji.

Około 13.30 żeglarze wypływali z wąskiego przesmyku na skutery i wychodząc z zakrętu skuter wjechał w rufę żaglówki. Poważnie ucierpiały dwie osoby (jedna kregosłup, jedna nerki). Na pokładzie było jeszcze dziecko i dorosła osoba, które nie ucierpiały. Prowadzący skuter na skutek uderzenia wypadł, po czym przy pomocy kolegi z innego skutera wrócił po swój skuter i odpłynął nie udzielajac pomocy poszkodowanym, sprawców nie ujęto. Inny skuter sciągnął żaglówke na przystań. Żeglarze byli tak mocno poszkodowani że leżeli czekajac na karetkę.

Strefa ciszy zostałą zniesiona przez Starostwo. W tej chwili swobodne pływanie po jeziorze jak i używanie żaglówek czy kajaków to jak widać sport ekstremalny.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 07 Czerwiec, 2011, 11:53:27
Obecnie o godz 12mają być reporterzy z radia jest również powiadomiona tv łużyce oraz tvn. Będzie również wspomniane jak obecna rada uchyliła zakaz nie zapraszajac innych osób zainteresowanych działając dla dobra swojego kolegi bylego wicestarosty


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 07 Czerwiec, 2011, 22:21:41
Obecnie o godz 12mają być reporterzy z radia jest również powiadomiona tv łużyce oraz tvn. Będzie również wspomniane jak obecna rada uchyliła zakaz nie zapraszajac innych osób zainteresowanych działając dla dobra swojego kolegi bylego wicestarosty

wicestarosta lobbował? No to czy nie jest to sprawa gruba jak ta z hazardu. Znowu PO?


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 13 Czerwiec, 2011, 16:55:56
http://www.luzyce.info/index.php/luban/3352-o-krok-od-tragedii.html (http://www.luzyce.info/index.php/luban/3352-o-krok-od-tragedii.html)


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: widelec 13 Czerwiec, 2011, 17:08:43
-Co by było gdyby "ucierpiał" dziesięcioletni chłopak? co by było gdyby  "ucierpiał" jeden z wycieczkowiczów? Sprawca uciekł?!!miał dużo czasu .widać.. :o -czy musi dochodzić do tego ostatniego elementu tragedii, czyż ktoś bez wyobraźni akceptuje rozwiązania dla 'swoich snobistycznych  zachcianek"!!!??..Jeszcze jeden,,albo dwa wypadki..co dalej?..


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 13 Czerwiec, 2011, 17:11:08
[url]http://www[/url]..info/index.php/luban/3352-o-krok-od-tragedii.html ([url]http://www[/url]..info/index.php/luban/3352-o-krok-od-tragedii.html)

Nie otwiera się.
Myślę że jest sposób na znalezienie sprawcy.Wprowadzić natychmiastowy zakaz używania motorówek i skuterów wodnych na tym akwenie do chwili ujęcia sprawcy. Gwarantuję, że koledzy -moto przyprowadzą go już skutego na komisariat. To przecież początek sezonu, a skutery są tym na wodzie, czym quady w naszych lasach. Nie odpuszczą. A może już wiadomo kto to był.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: widelec 13 Czerwiec, 2011, 17:28:59
To nie jest czas na western...za późno...forsowanie decyzji na szczeblu ..pozwalającym dopuścić się zaniedbań i w konsekwencji brać udział w tragediach .bo....ktoś chcę  ??? >:(
jest przejawem lekceważenia podstawowych obowiązków...tyle..


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 13 Czerwiec, 2011, 22:08:12
Nie otwiera się.
Myślę że jest sposób na znalezienie sprawcy.Wprowadzić natychmiastowy zakaz używania motorówek i skuterów wodnych na tym akwenie do chwili ujęcia sprawcy. Gwarantuję, że koledzy -moto przyprowadzą go już skutego na komisariat. To przecież początek sezonu, a skutery są tym na wodzie, czym quady w naszych lasach. Nie odpuszczą. A może już wiadomo kto to był.

nie wiem czemu się nie otwiera ale na tv Łużyce można obejrzeć ten materiał.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 14 Czerwiec, 2011, 15:43:22
Posiedziałem, poszukałem, znalazłem...fragment protokołu z Sesji Rady Powiatu z 14 lipca 2010. Wypowiedź pana Zembika:

 "Ta uchwała odebrałaby możliwość korzystania z jeziora tym osobom, które też mają prawo z niego korzystać. Incydenty wywoływane przez młodych, nieodpowiedzialnych
ludzi nikogo nie upoważniają do tego, żeby pozostałych pozbawiać prawa do korzystania z jeziora.
Jeżeli chodzi o legalność, czy nielegalność wielu rzeczy na jeziorach, to jest wszystko do dyskusji.
Proszę nie opowiadać, że jezioro jest za wąskie, mówią to osoby, które kiedyś były nad tym jeziorem, albo widziały je na widokówce, na niczym tam nie jeździły, nigdzie się nie kąpały. Wiem z doświadczenia, że ta prawda wygląda zupełnie inaczej, aby być w porządku wobec wielu osób, które z tego jeziora korzystają i mają prawo z niego korzystać, jeżeli moglibyśmy wprowadzić jakieś ograniczenia, trzeba się głęboko nad tym zastanowić. Jeśli wprowadzimy uchwałę, to kto będzie tego przestrzegał, kto poniesie koszty oznakowania..."


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: widelec 14 Czerwiec, 2011, 16:31:53
HEHE..OSTATNIE WYDARZENIA pokazały ,jak głęboko trzeba się zastanawiać i z jaką precyzją wiedzieć z doświadczenia ,że jest inaczej... :D
Trudno by było nie odpowiedzieć na pytanie,czy wspólna część wodnego akwenu ma być "wyróżniona" przez podejmowanie lobbystycznych-/tak to wygląda/..nacisków na zwichrowane hobby..Ta wypowiedź to skoncentrowanie uwagi na brak wyobraźni i  głupoty...
Skoro się uchwala coś co ma być "dobrem wspólnym"/ale słowo/.. ;)!! to za tym muszą iść konkretne prawidłowości...??
Jedynym  .jak widać z "doświadczenia" efektem cudo-uchwały jest wypadek na jeziorze...
Wszystko jest w porządku .uchwalajmy dla dobra  turystyki i wypoczynku ale przed podniesieniem łapy "za"  uważajmy ...
Tak czy owak..gratuluje wystąpienia panie Zembik..choć nie mam pojęcia kim pan jest, odniosłem się li tylko do Pana "poezji"... :D

mark...

ps..
Cytuj
mówią to osoby, które kiedyś były nad tym jeziorem, albo widziały je na widokówce, na niczym tam nie jeździły, nigdzie się nie kąpały. Wiem z doświadczenia, że ta prawda wygląda
-to już  powala ... ;D


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 19:57:24
 "Nie byłam przeciwnikiem dopuszczenia sportu motorowego, ale byłam przeciwnikiem takiego dopuszczenia."

Tak napisała Pani Gutek na pierwszej stronie tego wątku. Czyli jak Wałęsa : "jestem za a nawet przeciw" :-X


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: borisem 14 Czerwiec, 2011, 20:13:30
"Nie byłam przeciwnikiem dopuszczenia sportu motorowego, ale byłam przeciwnikiem takiego dopuszczenia."

Tak napisała Pani Gutek na pierwszej stronie tego wątku. Czyli jak Wałęsa : "jestem za a nawet przeciw" :-X

kolo widzę że z zrozumieniem tekstu u ciebie nie za bardzo. Uchwała w sama w sobie nie była zła, wystarczyło zmienić pewne zapiski, więc nie dziwię się że Ewa tak sformułowała to zdanie.
Po za tym śledzę Twoje wpisy i zauważyłem, że jeśli pojawiają się wpisy o Panu Zembiku automatycznie zaczynasz atakować Ewę  ... dziwne to trochę bo kolega z partii powinien wspierać swoja koleżankę ale jaka partia tacy koledzy


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Ewa Gutek 14 Czerwiec, 2011, 20:17:22
kiedy wyrywa się z kontekstu to wychodzi różnie "Tereska miała pieska"  miała też ...ka..ła..ka :D


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 20:21:11
 Niestety już wtedy jeden z radnych miał taki sprzęt. Teraz też ma mandat radnego::) Nie chodzi, żeby zabraniać, ale o to, żeby wdrażać, udostępniać bezpiecznie. A kto za to jednocześnie weźmie na siebie odpowiedzialność? Radny, który przekonał, bo mu motor rdzewieje i adrenalina się nie wydziela? Ilu będzie ratowników, czy będą wydzielone pasy (umowne bez szaleństw w miejscach kąpielisk i łowisk) W końcu, skąd będą starować i cumować? Nadal z głównego kąpieliska Czocha?
[/quote] tak Pani Gutek napisała na pierwszej stronie tego wątku.

Pani Gutek! Niby tak sobie... rzuca Pani (oczywiście bez nazwisk), ale konkretne oskarżenia. Potem nic Pani nie pisze. Pojawia się za to  -widelec- dyżurny klakier i obrońca Pani wypocin. Głosy innych z "ludu"... Wszyscy wiedzą o co Pani chodzi...


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 20:29:19
Borisem-a koleżanka z partii powinna wspierać swojego kolegę.   Nie chodzi o Zembika tylko o Panią Gutek. Tam gdzie pojawiają się Jej wpisy tam i moje. Np. na to co ostatnio napisała... Ewka kon...ka..ka. Tak jakoś niefortunnie mi ten wpis wyszedł. Jakiś taki wyrwany z kontekstu.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 20:33:08
Pytanie do Albatrosa: gdzie wyszukałeś tę wypowiedź Zembika. Chętnie poczytam wypowiedzi innych.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 20:47:11
Do moderatorów. Moje wypowiedzi pojawiaja się od razu z -10 punktami. Nie ładnie tak sterować. To się nazywa socjotechnika.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 14 Czerwiec, 2011, 20:48:53
Pytanie do Albatrosa: gdzie wyszukałeś tę wypowiedź Zembika. Chętnie poczytam wypowiedzi innych.

Kto szuka ten znajdzie-jak mówi Pismo Święte


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: x 14 Czerwiec, 2011, 20:52:28
Do moderatorów. Moje wypowiedzi pojawiaja się od razu z -10 punktami. Nie ładnie tak sterować. To się nazywa socjotechnika.

Nie przesadzaj.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 20:54:35
No i widać poziom rozmówców. To może mam się zwrócić z tym pytaniem do Pani Gutek? Wszak była Przewodniczącą Rady Powiatu w poprzedniej kadencji. Niech motłoch dowie się jak wypowiadali się radni.  


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 20:57:01
Do Piotrka
Mam nadzieję, że przesadziłem!!!


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 14 Czerwiec, 2011, 20:59:07
dam ci plusik na zachete, jak Obamie dali Nobla ;)


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 14 Czerwiec, 2011, 21:02:54
No i widać poziom rozmówców. To może mam się zwrócić z tym pytaniem do Pani Gutek? Wszak była Przewodniczącą Rady Powiatu w poprzedniej kadencji. Niech motłoch dowie się jak wypowiadali się radni.  

Motłoch :o To co Ty tu robisz kolo?


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: borisem 14 Czerwiec, 2011, 21:05:49
Potraktujmy go jak tą ulewę przed chwilą ... już wszystko jest w kanale.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: x 14 Czerwiec, 2011, 21:19:21
Do Piotrka
Mam nadzieję, że przesadziłem!!!

Ode mnie drugi. : )


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 14 Czerwiec, 2011, 21:24:02
Borisem coś kolo zamilkł. Chyba mu pióro w tym kanale zamokło i kałamarz się zalał :D


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 14 Czerwiec, 2011, 21:32:14
jeżeli moglibyśmy wprowadzić jakieś ograniczenia, trzeba się głęboko nad tym zastanowić. Jeśli wprowadzimy uchwałę, to kto będzie tego przestrzegał, kto poniesie koszty oznakowania..."

Nie wiem gdzie to wynalazłeś i czy jest to prawdziwe ale czy bezpieczeństwo i zdrowie ludzi zależy od kosztów oznakowania??  Bo z tej wypowiedzi tak wynika,  że lepiej niech się dzieje co chce przecież woda jest dla wszystkich.

p.Gutek  miała na myśli to że nie ma nic przeciw pływaniu ale nie na takich zasadach jak to jest teraz czyli samowoli .
Ale chyba komuś zależy aby panią zniżyć , a pani jako jedyna która uczestniczyła w tworzeniu zakazu  wypowiada się publicznie na forum za zakazem,  tym samym sprzeciwiając się zdaniu kolegów z partii a podczas drążenia tematu stało się to co ludzie chcący aby zakaz istniał mieli na myśli, mogło się to skończyć bardziej tragicznie,wielu ludzi się zainteresowało tym tematem  a wypadek ten pokazał że pani Gutek miała racje w swojej wypowiedzi o braku jakich kolwiek zasad.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 14 Czerwiec, 2011, 21:41:02
bartex84 protokół z sesji z 14 lipca 2010 znalazłem na stronie powiatu w BIP i tam jest cała sesja . Wejdź na stronę powiatu i na sesje, a tam znajdziesz tę wypowiedź


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: bartex84 14 Czerwiec, 2011, 21:49:09
No to widocznie komuś ważniejsze jest zaoszczędzenie kilku zł w kasie niż zrobienie kilku tablic informujących o zakazie pływania (koszt kilkuset złotych), bądź zrobienie kilku poprawek w starej uchwale, ciekawy jestem tylko ile wydano na radce prawnego aby wynalazł jakieś błędy w starej uchwale bo przecież o to chodziło


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 22:19:48
Jak zwykle brakuje Wam argumentów i zaczynacie obrażać. Napisałem, co miałem napisać i nie chce mi się memłać tematu, bo nie mam na to czasu. Jak tacy działacze jesteście to proszę działajcie, może ten akwen zamienicie w raj na ziemi. Spytajcie tylko właściciela tego akwenu czy Wam na to pozwoli. Jak tak dłużej będziecie jątrzyć, to właściciel ( z tego co wiem Energetyka) postawi wysoką siatkę i sprawa będzie rozwiązana. Miłych snów.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 14 Czerwiec, 2011, 22:23:56
Jeszcze jedno. Jak widać nie o merytoryczną dyskusję tu chodzi, a o koło wzajemnej adoracji kilku flustratów.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 14 Czerwiec, 2011, 22:38:37
jak to u nas góra zawsze przepisy ustala pod siebie a nas motłoch chce ustawić w kącie,ale im
się tylko tak wydaje ???  


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Czerwiec, 2011, 15:05:54
http://bip.powiatluban.pl/upload/8653/Protokol_Nr_LVI_14.07.2010.pdf (http://bip.powiatluban.pl/upload/8653/Protokol_Nr_LVI_14.07.2010.pdf)

Można tu przeczytać kto jak wypowiadał się w sprawie uchwalenia zakazu dla jednostek pływających z silnikem spalinowym. Ile głosów było za, ile przeciw i ile wstrzymujących się. Niech każdy sam wyrobi sobie zdanie na ten temat.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Czerwiec, 2011, 15:47:22
Podaję pełną wypowiedź Pana Zembika (w odróżnieniu od tej poprzedniej wyrywkowej):

 Pan Wojciech Zembik Wicestarosta Lubański: Pani Przewodnicząca, Wysoka Rado, miałem nie
występować, napisałem oświadczenie (oświadczenie Wicestarosty Lubańskiego stanowi załącznik
nr 8 do protokołu). To, co nasza koleżanka pani Urszula Grajewska – Harapin opowiada, są to
w 80% ciekawe pomysły, ale ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Prawda jest taka, że
kilka osób, które mają ośrodki nad jeziorem chcą sobie zawłaszczyć ten teren rękami Rady Powiatu,
bo mają w tym interes. Ta uchwała odebrałaby możliwość korzystania z jeziora tym osobom, które
też mają prawo z niego korzystać. Incydenty wywoływane przez młodych, nieodpowiedzialnych
ludzi nikogo nie upoważniają do tego, żeby pozostałych pozbawiać prawa do korzystania z jeziora.
Jeżeli chodzi o legalność, czy nielegalność wielu rzeczy na jeziorach, to jest wszystko do dyskusji.
Proszę nie opowiadać, że jezioro jest za wąskie, mówią to osoby, które kiedyś były nad tym
jeziorem, albo widziały je na widokówce, na niczym tam nie jeździły, nigdzie się nie kąpały. Wiem
z doświadczenia, że ta prawda wygląda zupełnie inaczej, aby być w porządku wobec wielu osób,
które z tego jeziora korzystają i mają prawo z niego korzystać, jeżeli moglibyśmy wprowadzić
jakieś ograniczenia, trzeba się głęboko nad tym zastanowić. Jeśli wprowadzimy uchwałę, to kto będzie tego przestrzegał, kto poniesie koszty oznakowania, Gmina Olszyna
napisała, że nie będzie ponosić takich kosztów, gdyż była przeciwna takiemu zakazowi. Natomiast Powiat Lwówecki dąży do tego, aby udostępnić jeżdżenie na wszystkich swoich zbiornikach. Jeżeli ludzie będą zachowywać się bezpiecznie, a Policja będzie dążyła do ukrócania
wszelkich incydentów, to wszystko będzie dobrze. Sama uchwała niczego tutaj nie załatwi,
a powstaje konflikt. Ja niemieszkam ani w Gminie Olszyna, ani w Gminie Leśna, tylko wiem,
że będzie konflikt, a osoby, które nakręcają tą sprawę powiedzą, że to Rada Powiatu wprowadziła zakaz.
To tyle krótkiej informacji na ten temat. Dziękuję.Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Czerwiec, 2011, 15:50:23
A oto inne:

Pan Walery Czarnecki Starosta Lubański: Można nie podjąć żadnej z nich, nie ma takiego
obowiązku w tym względzie, to jest wola Rady. Art. 116 ust. 1 ustawy o ochronie środowiska daje
możliwość i kompetencje Radzie Powiatu, ale pod pewnym warunkiem. Tym warunkiem jest
ochrona akustyczna obszarów rekreacyjno-wypoczynkowych. Innego warunku ustawodawca nie
wymienia. Nie ma tam ani ochrony życia, ani bezpieczeństwa, to nie jest przesłanka do podjęcia
tego typu uchwały, tylko ochrona akustyczna terenów rekreacyjno-wypoczynkowych.
Mają
Państwo opinię prawną załączoną pod te projekty uchwał, można się z nią zapoznać i wyrazić swoje
zdanie w formie głosowania.
Radny Lucjan Żełabowski: Proponuję, aby się głębiej nad tym zastanowić zanim wprowadzi się
uchwałę w życie, zwłaszcza, że jest cały wykaz protestujących osób (protest wraz z wykazem
podpisanych pod nim osób stanowi załącznik nr 9 do protokołu). Jest opinia radcy prawnego,
muszą być spełnione określone wymogi,...
Radny Wojciech Gołyga: Jestem wrogiem podejmowania tego typu uchwał z tego względu, że
wjedzie się ze strony Gryfowa i tam uchwała nie obowiązuje, a u nas obowiązuje i w tym
momencie pytam się kto będzie egzekwował tą uchwałę. Mówimy, że mogą być wypadki, kodeks
drogowy jest i codziennie giną ludzie, nie ma na to rady. Możemy pisać uchwały, a i tak znajdzie się
ktoś kto może spowodować wypadek i nie ma dyskusji.
Rada przy 6 głosach ,,za”, 5 głosach „przeciw”, 4 głosach „wstrzymujących się” podjęła
uchwałę w sprawie wprowadzenia ograniczeń i zakazów używania jednostek pływających napędzanych

silnikami spalinowymi na jeziorach położonych w granicach Powiatu Lubańskiego.
Radna Urszula Grajewska – Harapin: …Kilka tygodni temu odbyły
się w Starostwie konsultacje społeczne, dotyczące ograniczenia i częściowego zakazu używania
łodzi o napędzie spalinowym na jeziorach położonych w granicach Powiatu Lubańskiego. W tej sali
zebrała się grupa przedstawicieli Związku Wędkarstwa, przyjechali właściciele ośrodków
turystycznych, położonych nad zalewem leśniańskim i złotnickim, byli przedstawiciele zamku
Czocha oraz ośrodka szkoleniowego „Izery”.
Czyli nie było tam matek występujących w obronie bezpieczeństwa swoich dzieci jak to starała się przedstawić Pani Gutek.Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 15 Czerwiec, 2011, 16:02:19
http://www.prw.pl/articles/view/14874/skuter-najechal-na-jacht-zeglarzy (http://www.prw.pl/articles/view/14874/skuter-najechal-na-jacht-zeglarzy)

Brawo Panie Starosto za reakcję, bo jak widzę Pan Zembik broni swego stanowiska poprzez  "kolo". Czytałem, że rada przegłosowała ograniczenie w 2010 tak było. Wtedy też jedna osoba wstrzymała się od głosu. Pytanie kto? Nadzieja w logicznym i sprawnym działaniu Pana Czarneckiego.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Czerwiec, 2011, 19:04:44
Albatros1! Każde słowo i zapis tobie trzeba tłumaczyć osobno. Wtedy w 2010 głosowano jak podałem wyżej tak:
 Rada przy 6 głosach ,,za”, 5 głosach „przeciw”, 4 głosach „wstrzymujących się” podjęła
uchwałę w sprawie wprowadzenia ograniczeń i zakazów używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi.

 możesz to sprawdzić na: http://bip.powiatluban.pl/upload/8653/Protokol_Nr_LVI_14.07.2010.pdf (http://bip.powiatluban.pl/upload/8653/Protokol_Nr_LVI_14.07.2010.pdf)

I nie jestem żadnym starostą. Gdybym nim był, to wiele spraw załatwiłbym inaczej.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 15 Czerwiec, 2011, 19:17:54
Kolo, ale trujesz monotematycznie. Jesteś nudny jak flaki z olejem i bez motoryki :P


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Czerwiec, 2011, 19:23:19
Monotematycznie i trująco jest przez cały czas na tym wątku. To ty tu zatruwasz atmosferę.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 15 Czerwiec, 2011, 20:38:51
Kolo z minusami zaszalał :D Tylko na tyle go stać...ja, Ewa i biedny widelec. O cienki Bolek!!! O cieniutki Bolek :P ::) :P ::)


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Czerwiec, 2011, 20:57:18
Albatros1, po tym ostatnim wpisie widać na co ciebie stać. Jeśli nie ogarniasz tematu, to przeczytaj dwa razy, potem jeszcze raz i jeszcze raz... Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrozumiesz.


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 15 Czerwiec, 2011, 21:08:56
Albatros1, po tym ostatnim wpisie widać na co ciebie stać. Jeśli nie ogarniasz tematu, to przeczytaj dwa razy, potem jeszcze raz i jeszcze raz... Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrozumiesz.
W stylu typowej nauczycielskiej połajanki. Nadal są roczne urlopy, bo czas najwyższy odpocząć :o


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Czerwiec, 2011, 21:52:40
Oj Albatros1! Udawałeś takiego z głosu ludu. Po twoich wpisach wszyscy myśleli, że mieszkasz gdzieś nad jeziorem,  o którym jest tu cały czas mowa, bo tak je bronisz przed skuterami. A tu proszę. Powoli wydaje się o co chodzi. Myślisz, że nie wiem na czym polegają fora dyskusyjne? Jak to kilka osób lub jedna z kilkoma loginami robi sztuczne wpisy i chce kreować rzeczywistość wedle własnego uznania. Chcesz zmieniać świat,  to rób to uczciwie. Chcesz aby inni w stosunku do ciebie byli uczciwi? A sam co robisz? Wyrywasz parę zdań z kontekstu i dorabiasz do tego teorię. Myślisz, że nikt się nie odezwie, że będziecie-lub-będziesz sam sobie spokojnie pisać i nikt cię nie doprowadzi do pionu. WY macie jakiś tam przyjaciół i atakujecie innych, ale ci inni też mają przyjaciół. Nie zabieraj ludziom czasu. A na koniec nie pracuję w szkole.
Znowu przyda się sentencja, którą zamieścił TONY:
Nie kłóć się z głupcem, bo ludzie patrzący z boku nie będą potrafili rozróżnić kto jest kto!”


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: Albatros1 15 Czerwiec, 2011, 22:19:14
Dlatego właśnie się nie kłócę, aby Ci z boku mogli mieć łatwość rozpoznania.A ja przypomnę sentencję Ewy: "Lepiej wydawać się głupcem, niż cokolwiek powiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości"-kolo ty je właśnie rozwiałeś ???


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 15 Czerwiec, 2011, 22:42:06
Jesteś po imieniu z Panią Gutek? Dobra, już kończę. Nie chcę wywołać zbędej dyskusji. Pa! Idę spać. :-X


Tytuł: Odp: Akweny w powiecie otwarte dla sportów motorowodnych
Wiadomość wysłana przez: kolo 09 Październik, 2011, 01:51:44
Ten problem stawał już na sesji w ubiegłym roku. Nie byłam przeciwnikiem dopuszczenia sportu motorowego, ale byłam przeciwnikiem takiego dopuszczenia. Ścisk w wydzielonych kąpieliskach i szaleństwo motorów wodnych, które bez wydzielonego pasa w ramach podniesienia adrenaliny jeżdżą wszędzie. Bujają, skaczą, warczą i podnoszą fale. Brzdące chlapiące się przy brzegach i... siła wody niesionej falą i...to jest moment chluśnięcia, równowagi i zachłyśnięcia. Niestety już wtedy jeden z radnych miał taki sprzęt. Teraz też ma mandat radnego::) Nie chodzi, żeby zabraniać, ale o to, żeby wdrażać, udostępniać bezpiecznie. A kto za to jednocześnie weźmie na siebie odpowiedzialność? Radny, który przekonał, bo mu motor rdzewieje i adrenalina się nie wydziela? Ilu będzie ratowników, czy będą wydzielone pasy (umowne bez szaleństw w miejscach kąpielisk i łowisk) W końcu, skąd będą starować i cumować? Nadal z głównego kąpieliska Czocha?