Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Gmina Lubań => Wątek zaczęty przez: Urząd Gminy 23 Maj, 2011, 12:18:42Tytuł: Wirtualne cmentarze
Wiadomość wysłana przez: Urząd Gminy 23 Maj, 2011, 12:18:42
Obecne realia sprawiają, że Internet to nie tylko nośnik informacji czy możliwość zrobienia zakupów. Coraz popularniejsze stają się wirtualne cmentarze, na których możemy odnaleźć swoich bliskich zmarłych, zapalić wirtualny zniczy czy zamówić usługę sprzątania. Od niedawna cmentarze Gminy Lubań możemy odwiedzać przez Internet.
 Zapraszamy do zapoznania się  z zawartością strony internetowej www.polskie-cmentarze.com/luban (http://www.polskie-cmentarze.com/luban) oddanej do państwa dyspozycji. System GROBONET umożliwia odnalezienie swoich bliskich w bazie osób pochowanych oraz zlokalizowanie ich grobu na dokładnej mapie cmentarza. Wyniki poszukiwań można wydrukować lub zapisać na komputerze. System umożliwia ponadto zdalne zlecenie zapalenia znicza na grobie Państwa bliskich zmarłych, oraz opłacenie miejsca na cmentarzu. Jednocześnie przypominamy iż w roku w którym mija 20 lat po pogrzebie, dysponent grobu ma obowiązek w miesiącu w którym był pogrzeb wnieść opłatę przedłużającą ważność grobu.
Ponadto informujemy, że dokładamy wszelkich starań aby cmentarze komunalne znajdujące się na terenie naszej gminy wyglądały estetycznie i w odpowiedni sposób oddawały szacunek naszym bliskim zmarłym.


[attachment=1]