Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: x 10 Maj, 2011, 08:49:17Tytuł: Spotkanie z Czechowem
Wiadomość wysłana przez: x 10 Maj, 2011, 08:49:17
6 maja, w ramach projektu socjalnego, MOPS-Dom Dziennego Pobytu w Lubaniu  zaprosił społeczność lokalną na przedstawienie teatralne pt. "Spotkanie z Czechowem". W spotkaniu udział wzięli uczniowie lubańskich gimnazjów, seniorzy oraz uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowe w Lubaniu. W związku z tym, że na terenie naszego miasta nie ma teatru z prawdziwego zdarzenia, zaproszono w tym dniu aktorów teatru krakowskiego do Lubania. Z okazji 150 rocznicy urodzin Czechowa przedstawili widzom dwie jednoaktówki "Niedźwiedź " i Oświadczyny", które nazwane zostały przez samego autora żartami scenicznymi.

W "Niedźwiedziu" do szlacheckiego domu młodej wdowy wdziera się gwałtem emerytowany porucznik artylerii Smirnow, domagając się zwrotu długu, który u niego zaciągnął św. pamięci mąż Popowej, hulaka i utracjusz. Pogrążona w nieutulonym żalu i żałobie kobieta okazuje się wyborną i wymagającą przeciwniczką. A że nieobce są jej różne kobiece sztuczki, które topią lodowate męskie serca finał jest łatwy do przewidzenia.

W "Oświadczynach" do gospodarstwa Czubukowa przychodzi sąsiad Łomow z zamiarem oświadczenia się o rękę podstarzałej córki. Dla Natalii jest to ostatnia szansa na zamążpójście, i jest tym zainteresowana ale razem z krewkim ojcem wdają się w spory i kłótnie z Łomowem. W końcu rozsądek bierze górę i wszystko kończy się szczęśliwie.

Jednym słowem - bez mała półtorej godziny wspaniałej zabawy, w której wraz z publicznością bawią się Lucyna Rutkowska, Marek Pyś i Maciej Ferlak, który jest jednocześnie reżyserem spektaklu.

Spektakl został zorganizowany przy współpracy z MDK w Lubaniu