Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Jolanta Dobrzyńska => Wątek zaczęty przez: Jola 08 Kwiecień, 2011, 11:20:08Tytuł: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Jola 08 Kwiecień, 2011, 11:20:08
Są w Lubaniu radni, których podziwiam i szanuję. Nie można wszystkich samorządowców wrzucić do jednego wora. Krzysztof Jaworski, to jeden z tych, na którego moim zdaniem warto było głosować, pomimo, że jest z PO, którego ostatnio nie trawię, ale przecież nie liczy się partia tylko człowiek. Podczas posiedzeń Komisji Mieszkaniowej widzę jego zaangażowanie i to jak przejmuje się każdym przypadkiem z osobna. Nie jest sztywniakiem w garniturku jak postrzegam sporą grupę panów radnych. To mądry, serdeczny i dobry człowiek. Słucham tego, co mówi do mnie i reszty komisji a  rozprawia nie tylko o sprawach dotyczących rozdziału mieszkań ale też o problemach naszego miasta, o bezrobociu, o tym, że jeśli nic się nie zmieni w kwestii wolnych miejsc pracy, to Lubań wkrótce stanie się skansenem, mówi też o czekających nas podwyżkach za śmieci. Ze sposobu w jaki to wyraża oraz z jego deklaracji wynika, że chciałby wiele zmienić w tych  kwestiach. Nie wiem, czy mu się uda, czy inni radni(ci sztywni w garniturkach), po prostu zwyczajnie nie zastopują jego dążeń. Żałuję Krzysztofa Jaworskiego jako człowieka. Kilka tygodni temu podczas gry w piłkę złamał nogę i teraz okazało się, że podobno źle się zrosła, co mnie nie dziwi, bo patrząc na naszą lubańską służbę zdrowia, można to było przewidzieć( pani Ewo proszę się nie gniewać nie mam pani na myśli). W naszym kochanym mieście lepiej sobie nic nie składać (chodzi tu o połamane kości), nic nie zszywać, nie operować itp, gdyż rezultaty mogą okazać się smutne oraz opłakane. Wiem, że białe fartuchy często zbyt mało zarabiają(choć z pewnością nie dotyczy to panów lekarzy) ale wiele grup zawodowych zbyt mało zarabia a jednak mimo to ludzie starają się solidnie wywiązywać z powierzonych im obowiązków, bo przecież chodzi o odpowiedzialność i zwykłą ludzką uczciwość a tego nie można kupić za pieniądze.
Już widzę te komentarze, że podlizuję się do pana przewodniczącego ,ale ja nie mam takiej potrzeby, po prostu spodobała mi się postawa pana Jaworskiego, więc napisałam o tym. :)


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: borisem 08 Kwiecień, 2011, 17:51:06
hmm ja tam mam inne zdanie, ale zdrowia życzę...


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Jola 08 Kwiecień, 2011, 18:21:13
hmm ja tam mam inne zdanie, ale zdrowia życzę...
Mój drogi masz do tego pełne prawo. Zauważ tylko jedno, ja często wyrażając opinię na czyjś lub w ogóle na jakiś temat, przytaczam argumenty. Być może są one mało przekonujące, czasem brakuje w nich elokwencji lub merytoryki, bo i że mnie  prosty człowiek a do tego baba(szowiniści powiadają, że "kobieta, to nie człowiek" a są i tacy, którzy mówią, że "kobiety i ryby głosu nie mają") ale mimo to, staram się.
Pozdrawiam. :)


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: borisem 08 Kwiecień, 2011, 22:04:58
...Zaradna zaczynasz biadolić i z zrzędzić "że baba....że ryby głosu nie maja "...i jeszcze z tego BLOG zrobiłaś...chcesz to pisz ale bez przesady, z takim bzdetem.Zwykły post i tyle, blog to coś więcej...a szkoda pisania znowu mi ciśnienie podniosłaś

Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Jola 08 Kwiecień, 2011, 22:56:18
Mój drogi(oczywiście Borisem), co do zrzędzenia i biadolenia, to Ty bywasz tego mistrzem. Jeśli chodzi o ciśnienie, to dzięki medycynie mamy świetne lekarstwa, ja osobiście doradzam masaż, jest bardzo zdrowy, relaksuje i z tego co wiem ciśnienie reguluje. Skąd wiesz jak powinien wyglądać blog a skoro jesteś takim znawcą, to załóż bloga i pisz, każdy może to zrobić. Na pewno świetnie Ci pójdzie, bo widzę , że teoretycznie jesteś obstukany w tym temacie. Jesteś trochę jak Firefoks, nie daj boże napisać  coś nie po jego myśli, od razu się wkurza, piekli i robi napastliwy, choć muszę stwierdzić, że Pysio-mysio ostatnimi czasy złagodniał.
Pozdrawiam i zdrowia życzę.


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 08 Kwiecień, 2011, 23:04:12
Cytuj
Jesteś trochę jak Firefoks, nie daj boże napisać  coś nie po jego myśli, od razu się wkurza, piekli i robi napastliwy, choć muszę stwierdzić, że Pysio-mysio ostatnimi czasy złagodniał.

Powiadasz złagodniał.Może i tak.A Wiesz Jolka dlaczego?Dlatego że Ty nie piszesz już za każdy razem:komuna be.A tak kończyły się Twoje posty.Nawet te nie dotyczące polityki.To nie ja się zmieniłem to ja zmieniłem Ciebie. ;D


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: borisem 08 Kwiecień, 2011, 23:19:54
Zaradna666 bloga nie piszę bo uważam nie nie mam nic wartościowego do przekazania !! na podniesione ciśnienie przez BABE to najlepszy browara DZBAN (dobrze pisze Janku ;))


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Jola 08 Kwiecień, 2011, 23:27:40
Piwoszu Borisem, nie zauważyłeś, że zaradnej już nie ma. Żmija zaradna zrzuciła skórę i wykluła się Jolka, zresztą też wredna. No cóż taki świat, ciapy przepadają z kretesem. ;)


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 08 Kwiecień, 2011, 23:42:52
Zaradna666 bloga nie piszę bo uważam nie nie mam nic wartościowego do przekazania !! na podniesione ciśnienie przez BABE to najlepszy browara DZBAN (dobrze pisze Janku ;))


Dobrze piszesz,dobrze.Ferdek byłby z nas zadowolony  ;D
Hymn Piwosza - karaoke, czyli tekst (http://www.youtube.com/watch?v=AdtYi0lJwXI#)


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: kaska997 11 Kwiecień, 2011, 13:41:25
Zgadzam się z Jolą Zaradną, że nie wszyscy nasi radni to "sztywniaki".
Dla przykładu:
Radny z naszej ulicy tydzień temu w nocy z soboty na niedzielę zatrzymał rabusia, który włamywał się do sąsiadów a następnie przekazał go wezwanemu patrolowi policji.
                                                                                                  Kaśka997


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Jola 06 Wrzesień, 2011, 12:18:44
Musiałam odświeżyć ten wątek aby napisać tu kilka słów. Tym razem będę słodzić, choć to do mnie nie podobne, bo znana jestem raczej ze zrzędliwości ogólnej ale przecież nie można wciąż marudzić i krytykować a jak się zauważy jakieś pozytywy to grzech o nich nie wspomnieć. Ostatnio zainteresowała mnie sprawa SKOB-u. Zamieściłam na ten temat dwa nieduże posty w wątku dotyczącym Palikota. Planuję otworzyć nowy wątek w tym temacie ale musiałam się do tego odpowiednio przygotować. W związku ze sprawą próbowałam zasięgnąć opinii wśród szerszego grona mieszkańców Lubania i rozmawiając z ludźmi jak to w rozmowie bywa, schodzilo na sprawy Lubania, samorząd oraz jego przedstawicieli i powiem Wam, że usłyszałam i to niejednoikrotnie nazwisko Jaworski. Chodzi tu oczywiście o radnego Krzysztofa Jaworskiego głównego bohatera powyższego wątku. Uwierzcie mi usłyszałam wiele pochlebnych opini na temat pana Jaworskiego, że to dobry człowiek, że dobry radny, gdyż bywa pomocny w wielu sprawach i udziela się a nie tylko pobiera dietę. Usłyszałam też, że to spoko gościu bo nawet pełniąc funkcję strażnika miejskiego bywa grzeczny i umie się zachować, co jak wiadomo nie zawsze jest domeną owych funkcjonariuszy.


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Wiosna 07 Wrzesień, 2011, 16:31:39
Im więcej takich samorządowców tym lepiej.


Tytuł: Odp: Radny na schwał
Wiadomość wysłana przez: Jola 15 Listopad, 2011, 20:12:17
Drogi panie Krzysztofie, nie pisałam o konkretnych przykladach pomocy materialnej, będącej pana zasługą, ponieważ takie było pana życzenie ale znając pańską skłonność do filantropii nie byłabym sobą, gdybym nie uśmiechnęła się do pana w sprawie lubańskiego SKOB-u. Liczy się naprawdę każdy grosz.
PS. Bardzo proszę wstawić się u innych radnych w sprawie wsparcia SKOB-u.
Pozdrawiam Serdecznie.