Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Informacje i Komunikaty Instytucji => Wątek zaczęty przez: x 13 Maj, 2008, 09:19:21Tytuł: Czas pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: x 13 Maj, 2008, 09:19:21
Zarząd Powiatu Lubańskiego po zasięgnięciu opinii Burmistrza Miasta Lubań, Burmistrza Olszyny oraz Okręgowej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu zaakceptował rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych z terenu Powiatu Lubańskiego.
Na terenie Lubania znajduje się obecnie 9 aptek. Są to: apteka „Łużycka” z ulicy Spółdzielczej, apteka „Bracka” z ulicy „Brackiej”, apteka „Indyjska” z ulicy Ratuszowej, apteka „Pod Siedmioma Planetami” z ulicy Mikołaja, apteka „Rejonowa” z ulicy Zawidowskiej, apteka „Vita” z ulicy Tkackiej, apteka „Vita” w Rynku, apteka „Salve” z ulicy K. Wielkiego oraz apteka „Paracelsus” z ulicy 7- Dywizji. Apteki pracują od poniedziałku do soboty, a sześć z nich będzie pełnić dyżury wg ustalonego planu w niedziele i święta.
W Leśnej pacjenci mogą zaopatrzyć się w niezbędne medykamenty w 2 aptekach - aptece „Słonecznej” w Rynku oraz w aptece „Salus” z ulicy Lubańskiej. Apteki te pracują od poniedziałku do soboty. Także dwie apteki zlokalizowane są w Olszynie. Apteka z ulicy Wolności 24 czynna jest od poniedziałku do soboty, a także dyżuruje w poniedziałkowe noce oraz w niedziele i święta. „Apteka dla Każdego” zaprasza od poniedziałku do soboty.
Pacjenci ze Świeradowa-Zdroju mają w swoim mieście aptekę „Pod Izerami” oraz aptekę „Zdrojową”. Obie realizują recepty od poniedziałku do soboty, a apteka pod Izerami dodatkowo pełni dyżur w niedziele i dni świąteczne.

Szczegółowy rozkład pracy aptek będzie obowiązywał po opublikowaniu go przez Wojewodę Dolnośląskiego w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Znaleźć go będzie można także na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Lubaniu www.bip.powiatluban.pl
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
INFORMACJA REDAKCJI BIP Starostwa Powiatowego w Lubaniu