Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Gmina Lubań => Wątek zaczęty przez: Doktorek 12 Marzec, 2011, 19:29:15Tytuł: Stawiają na turystykę i zabytki
Wiadomość wysłana przez: Doktorek 12 Marzec, 2011, 19:29:15
Oprócz takich spraw jak remonty dróg gminnych, utrzymanie sieci szkół gmina Lubań w obecnej kadencji chce postawić także na rozwój turystyki i zacząć skutecznie promować swój region poprzez zabytki.
Nie od dziś wiadomo, że do promocji gminy przyczyniają się nie tylko dobre drogi i dobrobyt mieszkańców. Jednym z ważniejszych aspektów jest dbałość o dziedzictwo kulturowe i historyczne, które najczęściej znajduje swoje odbicie w różnego rodzaju publikacjach. Do podobnego wniosku doszedł ostatnio także wójt Zbigniew Hercuń, który miał okazję zlustrować część terenów zarządzanej przez siebie gminy i przekonać się, że takich wartościowych zabytkowych miejsc jest w gminie Lubań bardzo wiele. W dotarciu do szeregu intrygujących historycznie miejsc pomógł mu Andrzej Wilk, który od lat pasjonuje się dziejami pogranicza śląsko-łużyckiego i potrafi o tych terenach powiedzieć naprawdę bardzo wiele. Objazd gminy zaowocował pomysłem, by opracować publikację, w której wszystkie urokliwe zakątki gminy Lubań, mówiące o jej bogatych dziejach, zostaną odpowiednio zaprezentowane. Do współpracy zaproszony został także inny znany w regionie historyk-pasjonat Janusz Skowroński, dzięki czemu wydawnictwo będzie wzbogacone w jeszcze wiele innych ciekawych anegdot i danych historycznych. Oprócz zabytków do historycznej i turystycznej promocji gminy zaproszone maja być także osoby, które wyróżniają się swoim talentem oraz twórczą wrażliwością i mogą do tego przedsięwzięcia dołożyć coś od siebie.


Tytuł: Odp: Stawiają na turystykę i zabytki
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 12 Marzec, 2011, 19:34:42
Bardzo dobry pomysł, oby doszedł do fazy realizacji.