Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: Leo 22 Grudzień, 2010, 09:01:52Tytuł: Projekt dla „Zawodowców” zatwierdzony
Wiadomość wysłana przez: Leo 22 Grudzień, 2010, 09:01:52
W listopadzie br. Ministerstwo Edukacji Narodowej – Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu III PO KL - poinformowało, że wniosek Powiatu Lubańskiego „Praktyki nauczycieli szansą na poprawę edukacji zawodowej w powiecie lubańskim” złożony w odpowiedzi na konkurs w ramach Działania 3.4.3 PO KL, jako jeden z nielicznych został zatwierdzony, uzyskując 99 punktów i pierwsze miejsce na liście rankingowej.
Powiat Lubański złożył w październiku br. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w odpowiedzi na konkurs w ramach Działania 3.4.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wniosek o dofinansowanie projektu „Praktyki nauczycieli szansą na poprawę edukacji zawodowej w powiecie lubańskim” na kwotę prawie 1.500.000 złotych. Celem projektu jest opracowanie programów i organizacja praktyk  dla nauczycieli przedmiotów zawodowych bezpośrednio w przedsiębiorstwach. Udział w projekcie będzie mogło wziąć 34 nauczycieli przedmiotów zawodowych z czterech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat, co przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego oraz konkurencyjności w regionie lubańskich szkół kształcących w różnych zawodach. Koszt organizacji dwutygodniowych praktyk będzie w całości finansowany ze środków projektu. Ponadto każda ze szkół wzbogaci się o cenne pomoce dydaktyczne, m.in. zestaw z  tablicą multimedialną.
Obecnie trwają ostatnie negocjacje z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

- To już czwarty projekt na rzecz młodzieży, który Powiat Lubański przygotował w ostatnich dwóch latach, a trzeci, który z sukcesem wdraża za pośrednictwem swojej jednostki -  Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Tym razem odbiorcami będą nauczyciele, którzy znacząco podniosą swoje kwalifikacje zawodowe, co wpłynie także bezpośrednio na podniesienie jakości kształcenia w czterech szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Lubańskiego” - mówi Starosta Lubański Walery Czarnecki.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie podpisana umowa o dofinansowanie projektu, którego realizacja planowana jest wstępnie w okresie od marca 2011 do kwietnia 2013.

                                                                            Oprac. Sławomir Piguła


Tytuł: Odp: Projekt dla „Zawodowców” zatwierdzony
Wiadomość wysłana przez: Ludek 03 Styczeń, 2011, 19:00:20
Dobre sobie.
Zapraszam LEO do PCE, porozmawiaj z ludźmi o tym co się teraz tam dzieje, to nie będziesz pisał pochwalnych elaboratów  :o