Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: x 02 Grudzień, 2010, 18:45:25Tytuł: Nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: x 02 Grudzień, 2010, 18:45:25
Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Lubańskiego, wyłoniono jedynie przewodniczącego Rady, którego zgłosił Andrzej Kępiński z klubu PO.

Uzasadniając kandydaturę Kazimierze Kiljana, który...
Cytuj
" z zawodu jest dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu oraz dziennikarzem lokalnej gazety Ziemia Lubańska. Prywatnie jest poetą, pisarzem, autorem tomików wierszy i powieści. Za swoją działalność na polu kultury, uhonorowany został tytułem i statuetką człowieka roku 2007 Powiatu Lubańskiego oraz wyróżnieniem - Kreator i Twórca Kultury Powiatu Lubańskiego 2009. W minionej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, pracował również w komisji zdrowia i komisji kultury.
Jest człowiekiem prawym i uczciwym. I i myślę że na tym stanowisku potrafiłby poprowadzić działania Rady Powiatu".
był jedynym zgłoszonym kandydatem do pełnienia tej funkcji, więc głosowanie było formalnością i nowy Przewodniczący, po krótkiej przerwie na głosowanie wznowił obrady, które po chwili zamknął, z uwagi na nieobecność 2 radnych.
Sesja została przełożona na 7 grudnia - wtedy poznamy nazwisko Starosty Lubańskiego.


Tytuł: Odp: Nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: krycha 03 Grudzień, 2010, 22:24:04
Powrót Barei czy pomyłka? Wyjaśniam pytanie. W filmie "Poszukiwana, poszukiwany", którego reżyserem był nieoceniony Stanisław Bareja padają oto takie słowa: "Kim jest z zawodu Pani mąż?". "Mój mąż... mój mąż jest z zawodu DYREKTOREM!". Tak jak nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego Kazimierz Kiljan (patrz ramka gdzie cytowane są następujące słowa: "z zawodu jest dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu" ).
A może to pomyłka Portier?


Tytuł: Odp: Nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: Atena 06 Grudzień, 2010, 06:11:16
krycha ...
Też myślałam, że to pomyłka, ten wybór. Gorzej już być nie mogło. Mam bardzo poważne wątpliwości, jeżeli chodzi o rzetelność w redagowaniu artykułów prasowych przez tego pana. Ten wybór to dla powiatu krok do tyłu moim zdaniem.


Tytuł: Odp: Nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: dorotka 06 Grudzień, 2010, 09:48:12
Masakra......
Od dzisiaj we wszelakich dokumentach, w rubrykach "wykonywany zawód" będę sobie wpisywała nie "bezrobotna", ale POETKA i PISARKA. Tez piszę, ale do tzw. szuflady, bo jako dyrektor placówki kulturalnej i dziennikarz (to za duże słowo) lokalnej gazety nie mogę wypromować swoich wypocin !!!!!!!!!
A propos - jakim cudem ktoś po technikum, bez kierunkowych studiów został dyrektorem Domu Kultury?????
Masakra.........


Tytuł: Odp: Nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: Samozapłon 06 Grudzień, 2010, 10:02:12
Wreszcie ktoś na to zwrócił uwagę, może czas coś z tym zrobić, mamy sporo wykształconych osób, i do tego kompetentnych a w MDK o 16.00 można pocałować klamkę


Tytuł: Odp: Nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: MooseDlb 06 Grudzień, 2010, 11:52:40
poprostu brak mi słów.... :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o


Tytuł: Odp: Nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: saxony 06 Grudzień, 2010, 23:31:57
TAK...ZAWÓD DYREKTOR...PAN KĘPIŃSKI TEŻ MA POCZUCIE HUMORU, A BAREJA TO JEGO ULUBIONY ARTYSTA DO CYTOWANIA...


Tytuł: Odp: Nowy przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego
Wiadomość wysłana przez: Samozapłon 07 Grudzień, 2010, 08:49:48
pisze się zawsze tak , by wyglądało ładnie, bo o wykształceniu już tak ładnie nie jest,jeśli ktoś jest wykształcony, to od tego zawsze się zaczyna, a tu??? dyrektor, redaktor, pisarz, poeta, twórca kultury, zobaczcie jak to brzmi, a wykształcenie? ,,," to nie zawazne by się ogona czepiać" jak mawiał Pawlak