Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: zubertuse 26 Październik, 2010, 17:37:41Tytuł: Samuraje na Sesji Rady Miasta
Wiadomość wysłana przez: zubertuse 26 Październik, 2010, 17:37:41
Dzisiaj podczas LV Sesji Rady Miasta Lubań nastąpiło uhonorowanie zawodników UKS Samuraj Lubań - medalistów XII Mistrzostw Świata w Shotokan Karate FSKAw Karpaczu. Na zaproszenie Przewodniczącej Rady Miasta Pani Małgorzaty Grzesiak przybyli Prezes Jacek Jaworski, Katarzyna Źiółkowska, Małgorzata Popko, Robert Banach, Andrzej Brzozowski oraz Tomasz Podbucki. Karatecy zaprezentowali się w kimonach oraz klubowych bluzach, przygotowanych specjalnie na wrześniowe mistrzostwa. Zawodnicy przywieźli do Lubania 5 medali w tym 2 złote Katarzyny Źiółkowskiej i Małgorzaty Popko, srebro Andrzeja Brzozowskiego, 2 brązy Roberta Banacha i Tomasza Podbuckiego. W imprezie zorganizowanej po raz pierwszy w Polsce brało udział 678 zawodników z 32 państw. Samurajom zostały wręczone listy gratulacyjne oraz upominki od Pana Burmistrza Konrada Rowińskiego i Rady Miasta.
Bardzo cieszy to, że nasz sukces został dostrzeżony przez lokalne władze. Mamy nadzieję, że współpraca będzie nadal układała się pomyślnie i Lubań będzie miał w końcu Klub sportowy na międzynarodowym poziomie. Korzystając okazji pragnę gorąco podziękować wszystkim naszym dobroczyńcom – sponsorom. Bez nich nie było by nas i tych medali. Składam podziękowania dla: Gminy Lubań i pana Wójta Mirosława Herdzika, Gminy Miejskiej Lubań i pana Burmistrza Konrada Rowińskiego, Kruszywa Polskie sp.z.o.o kopalnia Leśna- Grabieszyce – pana Prezesa Romana Kołak, Stacji Kontroli Pojazdów Lubań ul. Zgorzelecka 18 – pana Leszka Niewrzędowkiego, Klubu Sportowo-Rekreacyjnego Victoria Lubań – pana Leszka Jaworskiego, Przedsiębiorstwa Janar Kościelniki Dolne 20 – pana Jana Szybko, PPHU Adampol Leśna – pani Reginie Lewandowskiej, Wydobywanie i Uszlachetnianie Żwiru i Piasku Radostów Śr. - pana Władysława Madziarza i samych zawodników z UKS Samuraj Lubań, którzy partycypowali w różnych kosztach.
Bardzo serdecznie także dziękuję dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu oraz dyrektorowi Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach za dotychczasową nienaganną współpracę i niesioną nam pomoc. W tych właśnie placówkach oświatowych prowadzone są na co dzień zajęcia klubowe.

Warto wspomnieć, że w grudniu odbędzie się jak co roku klubowy Turniej Samuraja. Będzie to już siódma jego edycja. Szczegółowe informacje na pewno pojawią się na portalu.

Znani są również gospodarze Mistrzostw Świata w następnych latach: 2011 - Włochy (Rzym), 2012 - Rosja (Moskwa), 2013 - USA (Las Vegas). Wszyscy medaliści są zobligowani do obrony tytułów. Mamy nadzieję, że znajdą się chętni by pomóc nam w zorganizowaniu przyszłorocznego wyjazdu.

Niestety nie posiadam żadnych zdjęć z dzisiejszej uroczystości. Widziałem, że kilku radnych robiło zdjęcia, więc gdyby mogli umieścić jakieś fotki byłbym bardzo wdzięczny. Media nie były zainteresowane medalistami Mistrzostw Świata. Myślę, że nie trzeba więcej tego komentować.

Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł przekazać informacje o naszych kolejnych osiągnięciach.

Ze sportowym pozdrowieniem
Tomasz Podbucki :)


Tytuł: Odp: Samuraje na Sesji Rady Miasta
Wiadomość wysłana przez: zubertuse 26 Październik, 2010, 17:47:25
Zapraszam na nową stronę klubu www.samuraj-luban.pl


Tytuł: Odp: Samuraje na Sesji Rady Miasta
Wiadomość wysłana przez: firebal 24 Listopad, 2010, 12:58:22
GRATULACJE !!!