Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: Leo 14 Czerwiec, 2010, 19:01:30Tytuł: XVIII Igrzyska Samorządowe Związku Gmin ,,Kwisa”
Wiadomość wysłana przez: Leo 14 Czerwiec, 2010, 19:01:30
W sobotę, 29 maja w przepięknych plenerach zamku Kliczków, w gminie Osiecznica odbyły się XVIII Igrzyska Samorządowe Związku Gmin Kwisa. Zgromadzone drużyny powitał przewodniczący Związku i burmistrz Lubania Konrad Rowiński.
W sportowych zmaganiach rywalizowało 11 drużyn składających się z pracowników administracji samorządowej  oraz radnych z miejscowości należących do Związku Gmin "Kwisa". Zgodnie z wypracowaną już formułą organizator, czyli w tym roku Gmina Osiecznica, zapewnił uczestnikom ciepły posiłek, napoje, koszulki, nagrody oraz program artystyczny, a przed wszystkim dobrą zabawę i miłą atmosferę. W ogólnej klasyfikacji lubańscy samorządowcy zajęli miejsce 6 , ale w poszczególnych konkurencjach zwyciężyli w dwóch z nich : w rzucie podkową i ścinaniu mieczem. Trzy pierwsze miejsca zdobyły gminy w kolejności Lubomierz, Siekierczyn i Osiecznica. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach zakończyła się ok godziny 16. następnie ogłoszono wyniki, po czym przyszedł czas na wspólna biesiadę z muzyka i tańcami.
                                                                                                                                                                                                                                  Sławomir Piguła