Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Kultura i sztuka => Wątek zaczęty przez: ZUZA 08 Maj, 2010, 16:32:06Tytuł: Koncert klawesynowy w Kliczkowie.
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 08 Maj, 2010, 16:32:06
Orkiestra barokowa Arte dei Suonatori
zaprasza na koncert do Zamku Kliczków, Sala Dworska
w czwartek 20 maja 2010 o godz.19:00

Wykonawcy:
Allan Rasmussen (Dania)  - klawesyn
Arte dei Suonatori

Program:
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Sinfonia do kantaty "Wir danken dir Gott" BWV 29
Koncert klawesynowy g-moll BWV 1058
Koncert klawesynowy E-dur BWV 1053
Koncert klawesynowy d-moll BWV 1052
Koncert klawesynowy D-dur BWV 1054

Bilety sprzedaż: Recepcja Zamku w Kliczkowie
cena: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

źródło: http://www.artedeisuonatori.pl/pl/schedule.htm#

Allan Rasmussen ukończył studia muzyczne w zakresie gry na organach i klawesynie w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze w 1993r., gdzie kształcił się pod kierunkiem wybitnych wirtuozów: Hansa Fagiusa i Ulrika Mortensena. Wykształcenie uzupełniał studiami u światowej sławy wirtuozów-organistów: Davida Sangera i Haralda Vogla.

Kariera artystyczna Allana Rasmussena potoczyła się śladami jego mistrzów. Został tytularnym organistą kościoła Frederiksberg w Kopenhadze, a jednocześnie otrzymał wiele zaproszeń (jako klawesynista) do współpracy z międzynarodowymi zespołami muzyki dawnej: Baroque Fever, Concerto Copenhagen, Theatre of Voices, Ars Nova Copenhagen.

Allan Rasmussen jest przedstawicielem "wolnego zawodu" artysty z wyboru - koncentruje się wyłącznie na działalności koncertowej, pozostawiając margines pedagogiczny jedynie kursom mistrzowskim, które prowadzi w Europie kilka razy do roku. Od wielu lat bywa w Polsce za sprawą muzyków z polskiego zespołu "Arte Dei Suonatori". Znakomicie odnajduje się zarówno jako solista, jak i kameralista. Entuzjastyczne recenzje polskich koncertów Rassmusena podkreślają sugestywność jego interpretacji, nowatorskie podejście do "klasyki" repertuaru i nienaganność techniczną.

Zainteresowania muzyczne artysty nie ograniczają się do baroku, z powodzeniem wykonuje on również dzieła kompozytorów współczesnych, m.in. koncert organowy i klawesynowy Francisa Poulenca i Manuela de Falli.

W 1999 roku relacje koncertowe i nagrania płytowe dla wytwórni: EMI, Classico, Helikon i Da Capo przyniosły artyście prestiżową nagrodę Duńskich Krytyków Muzycznych.

źródło : http://www.poznan.pl/mim/public/studiuj/pages.html?id=12973&ch=16034&p=16234&instance=1017&lang=pl&lhs=studiuj&rhs=publications