Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Kronika Kryminalna => Wątek zaczęty przez: Iza 08 Kwiecień, 2010, 18:22:19Tytuł: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wiadomość wysłana przez: Iza 08 Kwiecień, 2010, 18:22:19
 Od początku marca 2010 roku na terenie powiatu lubańskiego prowadzane są eliminacje do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, które potrwają do 14 kwietnia br.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez:
- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy. Współorganizatorami Turnieju są: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego - wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu sprawuje nadzór pedagogiczny nad przebiegiem Turnieju.

Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 15 kwietnia 2010r. o godzinie 10:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubaniu.


Tytuł: Odp: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wiadomość wysłana przez: Iza 13 Kwiecień, 2010, 12:47:28
Uwaga!Zmiana terminu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Eliminacje do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zostały przesunięte na 21 kwietnia 2010 roku.