Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Serwis komputerowy => Wątek zaczęty przez: Black 19 Marzec, 2010, 22:48:11Tytuł: Google uaktualnia swoją przeglądarkę "Chrome 4.1"
Wiadomość wysłana przez: Black 19 Marzec, 2010, 22:48:11
Google opublikowało uaktualnioną wersję przeglądarki Chrome 4.1. Programiści zajęli się błędami, które wykryto podczas użytkowania poprzedniej edycji, oraz wprowadzono kilka, nowych funkcji.

W nowej wersji usunięto wszystkie groźne luki, które zagrażały bezpieczeństwu użytkownika - 5 z nich uznano za krytyczne. W Chrome 4.1 nie ma już kłopotów z technologią sandbox, obsługą skryptów JavaScript, przetwarzaniem grafiki w formacie SVG i modułem SafeBrowsing. Ponadto w nowym wydaniu przeglądarki od Google, zrezygnowano z unikatowego identyfikatora XSS Auditor, który powodował wiele problemów.

Jeśli zaś chodzi o nowe funkcje, to w Chrome 4.1 użytkownik może decydować, którym witrynom wolno ustawiać pliki cookie i otwierać wyskakujące okienka. Pliki cookie mogą być usuwane automatycznie po każdej sesji.

W nowej edycji przeglądarki dodano opcję automatycznego tłumaczenia stron w językach innych niż interfejsu. W momencie, kiedy użytkownik wejdzie na stronę, która nie będzie obsługiwana przez język interfejsu Chrome'a, to przeglądarka zaproponuje nam jej przetłumaczenie. W tym przypadku aplikacje niezbędne do tłumaczenia zaczerpnięto z "Tłumacza Google".

Chrome aktualizuje się automatycznie, ale użytkownik może zainicjować ten proces samodzielnie.

Pobierz Google Chrome (http://www.google.com/chrome/?hl=pl)

(http://farm4.static.flickr.com/3075/2820302020_eb39fa50e0.jpg)


Tytuł: Odp: Google uaktualnia swoją przeglądarkę "Chrome 4.1"
Wiadomość wysłana przez: Black 22 Marzec, 2010, 21:04:53
http://www.youtube.com/v/BFabXBPKBas&hl=pl_PL&fs=1&


http://www.youtube.com/v/yNuTdeNqRG4&hl=pl_PL&fs=1&


http://www.youtube.com/v/CBBsnbFF44A&hl=pl_PL&fs=1&


http://www.youtube.com/v/RA_f_LB2W7E&hl=pl_PL&fs=1&


Tytuł: Odp: Google uaktualnia swoją przeglądarkę "Chrome 4.1"
Wiadomość wysłana przez: Black 22 Marzec, 2010, 21:15:56
Pobierz, Galeria motywów ... (https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/index.html)

(https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/images/thumb_at_gossip_sm.jpg)(https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/images/thumb_at_viviennewestwood_sm.jpg)(https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/images/thumb_at_pocoyo_sm.jpg) (https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/index.html)

(https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/images/thumb_brushed_sm.jpg)(https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/images/thumb_grass_sm.jpg)(https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/images/thumb_dots_sm.jpg) (https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/google.html)

Pobierz, Galeria motywów ... (https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/index.html)