Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: Leo 04 Marzec, 2010, 18:47:48Tytuł: Dziura na dziurze, ale będą remonty
Wiadomość wysłana przez: Leo 04 Marzec, 2010, 18:47:48
Umówmy się, że zima już za pasem. Ostatnie, w miarę ciepłe dni ukazały nam jej niszczycielskie żniwo. Dziury, ogromną masę dziur, które wykwitły na nawierzchniach lubańskich dróg. Jak się okazuje biały żywioł nie przebierał w ich kategoriach. Niszczył asfalt sprawiedliwie. Tak samo na traktach miejskich, powiatowych jak i wojewódzkich. Nie trudno wyobrazić sobie koszty, jakie zarządcy dróg będą musieli ponieść na ich cząstkową naprawę. Zapewne będą one znacznie wyższe od środków zaplanowanych na omawiany cel w tegorocznych budżetach. Z pobieżnych obserwacji jakie poczyniłem spacerując po naszym grodzie wynika, że najwięcej na łatanie dróg (o przebudowie nie może być mowy) zostanie wydane z kasy miejskiej. Z dwóch powodów. Po pierwsze – samorząd gminny jest właścicielem znacznej większości biegnących przez miasto ulic. Po drugie – dotychczasowy (czyli przedzimowy) stan techniczny większości z nich budził wśród kierowców poważne zastrzeżenia. A zatem po zimie ich kondycja jedynie mogła się pogorszyć. I to znacznie. Ból głowy ma również powiat. Część jego dróg bowiem, jak np. ulica Zgorzelecka (patrz zdjęcie powyżej) po zejściu śniegu upodobniła się do szwajcarskiego sera. A co się dzieje poza Lubaniem? Strach pomyśleć.
Na koniec trochę optymizmu. Z informacji, które do mnie docierają wynika, iż właśnie trwają postępowania przetargowe, które wyłonią wykonawców remontów cząstkowych zdewastowanych dróg. Oby do prac przystąpiono jak najszybciej. I oby z naprawą zdążono przed zimą. Tą przyszłoroczną.
                                                           Oprac. na podstawie www.lko.com.pl


Tytuł: Odp: Dziura na dziurze, ale będą remonty
Wiadomość wysłana przez: Ewella 08 Marzec, 2010, 14:25:15
No tak to prawda- wszędzie pełno dziur niestety.... a będzie ich jeszcze więcej, bo zanim się pewnie wezmą do roboty to troszkę czasu upłynie.... A cierpią na tym też samochody niestety :( I ciekawa jestem kto zapłaci za uszkodzone zawieszenie, czy np urwane koło- kierowcy zapewne, bo winnych nie będzie.

Wstydem jest droga dojazdowa do autostrady z Lubania przez Henryków.... po prostu porażka... Nawet nie chce mi się mówić co tam się dzieje. Dogodzili nam z autostradą, ale nie dogodzili z drogą dojazdową do niej :(

A ja mam w samochodzie skrzywioną jebitnie felgę, bo wrypaliśmy się w dziurska Kościelniku przed samymi Księginkami (w drodze powrotnej z Leśnej) grrrrrr.... i kto mi za to zapłaci?????