Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: Leo 22 Luty, 2010, 20:12:15Tytuł: Tydzień pomocy ofiarom przestępstw
Wiadomość wysłana przez: Leo 22 Luty, 2010, 20:12:15
Od wczoraj (22.02) do 28 lutego 2010 roku organizowany jest już po raz kolejny Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach prowadzonej akcji w jednostkach Policji,w tym we wszystkich komendach podległych KPP w Lubaniu, sądach i prokuraturach dyżurować będą policjanci, sędziowie, kuratorzy, prokuratorzy oraz z zaproszeni specjaliści z lokalnych organizacji „pomocowych” – pracownicy socjalni, prawnicy i psychologowie. W czasie dyżurów osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.
Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.W wytypowanych miejscach usługi świadczyć będą m.in. prawnicy, policjanci, pracownicy socjalni, psychologowie, a także przedstawiciele instytucji pomocowych.
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy zachęcamy do skorzystania z dyżurów w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.
                                                                            23.02.2010. Sławomir Piguła