Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Kultura i sztuka => Wątek zaczęty przez: ZUZA 09 Styczeń, 2010, 22:38:41Tytuł: Styczniowe spotkanie Grupy Literackiej NURT
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 09 Styczeń, 2010, 22:38:41
!4 stycznia 2020r. o godz.16.30 na comiesięczne spotkanie z poezją zaprasza Grupa Literacka NURT. Miejscem spotkania jest tradycyjnie kawiarenka "Galeria" w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu ul.Kościuszki.
Serdecznie zapraszamy.


Tytuł: Odp: Styczniowe spotkanie Grupy Literackiej NURT
Wiadomość wysłana przez: nancy punkt 11 Styczeń, 2010, 23:46:06
coś nie dane mi będzie i w tym miesiącu :(
może w lutym "udasię" :)

liczę na to - pozdrawiam całą grupę NURT :)Tytuł: Odp: Styczniowe spotkanie Grupy Literackiej NURT
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 14 Styczeń, 2010, 20:35:35
Odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Grupy Literackiej NURT.
Pierwszą część wieczoru wypełniła prezentacji najnowszych wierszy członków grupy. Swoje wiersze przeczytali:
Kazimierz Kiljan, Wiesław Ogrodnik, Kazimierz Fiałkiewicz,Krystyna Sławińska, Henryk Gil, Ryszard Kowalik, Iwona Sztaba i Eugeniusz Siwczuk.
Drugą część spotkania wypełniła rozmowa z Izabelą Bożek-Woźniak bibliotekarką i dziennikarką z Nowego Jorku, która przebywa w rodzinnym Lubaniu na krótkim urlopie. Pani Izabela podzieliła się z nami refleksjami na temat "Jak poezja polska odbierana jest za oceanem". Były to bardzo ciekawe spostrzeżenia, budujące i napawające optymizmem, bo okazało się, że poezja polska jest zauważalna i obecna w USA i to nie tylko wśród polonii amerykańskiej. Wielu polskich poetów jest tłumaczonych, czytanych i publikowanych. Nazwiska Różewicza, Szymborskiej, Zagajewskiego są obecne w świadomości wielu Amerykanów. Polscy poeci młodego pokolenia uczestniczyli w ubiegłym roku w Dniach Poezji Polskiej- dwudniowej prezentacji autorów i ich utworów.
Przy ciekawej rozmowie wieczór upłynął bardzo szybko. Z publikacjami naszego gościa można zapoznać się na stronie  www.dziennik.com/news/metropolia/5051