Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Kalendarz wydarzeń => Wątek zaczęty przez: ZUZA 17 Listopad, 2009, 21:29:05Tytuł: Tydzień Świadomości Dysleksji
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 17 Listopad, 2009, 21:29:05
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubaniu
zaprasza nauczycieli, rodziców, uczniów do udziału
w Tygodniu Świadomości Dysleksji
w dniach 18 XI-27 XI 2009 r.
w siedzibie Poradni przy ulicy Łokietka 2

Program tygodnia znalazłam tutaj : http://bip.powiatluban.pl/?a=7488

Tytuł: Odp: Tydzień Świadomości Dysleksji
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 21 Listopad, 2009, 21:48:10
"Osoby z dysleksją rozwojową narażone są na wiele niepowodzeń szkolnych, co wywołuje u nich frustrację. Olbrzymi wysiłek włożony w naukę daje czasami znikome efekty, przez to taka osoba może mieć poczucie niższej wartości, odczuwać brak wiary w swoje możliwości. Taki stan wtórnie osłabia jej możliwości intelektualne. Następuje sprzężenie zwrotne: trudności pogłębiają się, powodują coraz częstsze niepowodzenia i potwierdzają negatywną opinię innych i co gorsze – swoją własną. Bez fachowego wsparcia poprzez zajęcia terapii pedagogicznej, prowadzone przez pedagoga lub psychologa przygotowanego do pracy z osobą dotkniętą dysleksją rozwojową, trudno osobie z dysleksją, nawet przy wsparciu najbliższych, wyrwać się z tego zaklętego kręgu.

Dziecko nie musi czekać na zdiagnozowanie dysleksji rozwojowej, aby uczestniczyć w zajęciach terapii pedagogicznej. Już zaliczenie do tzw. grupy ryzyka dysleksji jest wystarczającym powodem do podjęcia pracy z dzieckiem. Zajęcia te mają charakter stymulujący rozwój intelektualny, poznawczy, nie mogą więc nikomu zaszkodzić. Obowiązuje tu zasada: IM WCZEŚNIEJ, TYM LEPIEJ."
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysleksja