Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: Leo 13 Wrzesień, 2009, 11:10:51Tytuł: Policja zatrzymała podejrzanych o kradzieże samochodów w Niemczech
Wiadomość wysłana przez: Leo 13 Wrzesień, 2009, 11:10:51
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o kradzież na terenie Niemiec samochodu Audi A 6 o wartości ponad 60 tys. złotych. Policjanci na terenie powiatu lubańskiego odnaleźli skradziony samochód oraz zatrzymali dwie osoby podejrzane o paserstwo.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w trakcie śledztwa ustalili i zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego marki AUDI A6 o wartości ponad 60 tys. złotych. Do kradzieży doszło w sierpniu br. na terenie Niemiec. Po kradzieży auto zostało przetransportowane do Polski. Funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie co stało się z samochodem po przejechaniu granic. Na terenie jednej z posesji powiatu lubańskiego policjanci odnaleźli skradziony pojazd, który miał już założone polskie tablice rejestracyjne. Na miejscu zostali zatrzymani właściciele posesji 26-letni mężczyzna oraz 35-letnia kobieta podejrzani o paserstwo. Następnie odnaleziony samochód marki Audi został przekazany niemieckiemu właścicielowi.
Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, a za paserstwo do 5 lat.