Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: Leo 27 Sierpień, 2009, 22:20:32Tytuł: Pływalnia Laguna po remoncie
Wiadomość wysłana przez: Leo 27 Sierpień, 2009, 22:20:32
Półtora miesiąca trwał remont krytej pływalni Laguna w Lubaniu. Teraz lubański basen przyciąga świeżością, krystalicznie czystą wodą i idealnym stanem sanitarnym. Co prawda okres remontu wyłączył funkcjonowanie basenu przez połowę wakacji, jednak innego wyjścia nie było. Od 1 września na pływalni rozpoczynają się zajęcia szkolne oraz klubowe, które wykluczyły możliwość prac w czasie roku szkolnego.
Folie przeciwsłoneczne na oknach imitujące rafę koralową, wyremontowana niecka basenowa, nienagannie i krystalicznie czysta woda, odnowione ściany, to wizerunek należącej do lubańskiego MOSiR krytej pływalni Laguna, na który czekali mieszkańcy miasta i okolic chętnie korzystający z miejskiego basenu.
- Wymieniliśmy armaturę sanitarną, położyliśmy częściowo nowe tynki, wyremontowaliśmy nieckę basenową, obejście basenu i szatnie oraz pomieszczenia gospodarcze i toalety. Cały obiekt został pomalowany. Serwisowaliśmy także urządzenia wodne i filtry - mówi dyrektor lubańskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Małgorzata Garula. - Niestety pływalnia musiała zostać wyłączona z użytkowania na ponad miesiąc, w czasie pierwszej połowy wakacji. Jednak tylko ten termin był realny dla remontu, ponieważ już od początku września z pływalni korzystają szkoły i kluby, realizując normalny plan zajęć dydaktycznych. Zamknięcie basenu w roku szkolnym byłoby niemożliwe, dlatego zdecydowaliśmy, że zrobimy to w lipcu, a w sierpniu podczas drugiego miesiąca wakacji pływalnia będzie do dyspozycji prywatnych użytkowników jak i grup zorganizowanych w ramach darmowych zajęć. Z tej właśnie formy obecnie korzysta Dom Dziennego Pobytu, który w ramach programów wakacyjnych organizuje wejścia na pływalnie dla swoich podopiecznych - dodaje.
Kryta pływalnia Laguna została otwarta w czerwcu 2001 roku, jej budowa trwała prawie 3 lata. Nie jest obiektem dużym. A jednak od niedawna odbywają się na niej turnieje pływackie oraz Otwarte Mistrzostwa Lubania w Pływaniu, które mają rangę imprezy ogólnowojewódzkiej.
Jak dużym powodzeniem cieszy się lubański basen można zauważyć w soboty i niedziele, kiedy na parkingu MOSiR pojawiają się licznie samochody z ościennych powiatów. Miejmy nadzieję, że Lubań zasłynie z basenów, ponieważ miasto już otrzymało pozwolenie na odbudowę odkrytego kąpieliska w parku Kamienna Góra. Inwestycja zapowiada się imponująco, co zapewne przyczyni się do zwiększenia zainteresowania naszym miastem na zewnątrz.
(SP)


Tytuł: Odp: Pływalnia Laguna po remoncie
Wiadomość wysłana przez: Iza 29 Sierpień, 2009, 22:46:44
Remontowanie odkrytego basenu na Kamiennej Górze to wyrzucenie pieniędzy. Ile mamy ciepłych dni w roku? Jeden miesiąc, a optymistycznie rzecz biorac może dwa . Podejmować taka inwestycję tylko po to, żeby przez jeden miesiąc w roku basen był wykorzystany? Co z basenem w pozostałe dni roku?Jakoś tego nie widzę.


Tytuł: Odp: Pływalnia Laguna po remoncie
Wiadomość wysłana przez: x 30 Sierpień, 2009, 10:20:26
Propaganda jak ta lala.
Więźniowie robili którzy nie meli zielonego pojęcia jak to się robi przykładem jest zaprawa fugowa tam gdzie nie powinna być,zapaćkane kratki plastikowe,fugi wykonane fuszersko bardzo a w różnicy w czystości płytek nie zauważyłem


Tytuł: Odp: Pływalnia Laguna po remoncie
Wiadomość wysłana przez: x 30 Sierpień, 2009, 11:13:38
Remontowanie odkrytego basenu na Kamiennej Górze to wyrzucenie pieniędzy. Ile mamy ciepłych dni w roku? Jeden miesiąc, a optymistycznie rzecz biorac może dwa . Podejmować taka inwestycję tylko po to, żeby przez jeden miesiąc w roku basen był wykorzystany? Co z basenem w pozostałe dni roku?Jakoś tego nie widzę.
jakos kiedys ludzie szli tam tłumami przez te 3 miesiace jak byl czynny...i nikomu to nie przeszkadzalo...a znajdz mi podobny obiekt do tego...az zal ze niszczeje i jest przedniotem dewastacji i upodlenia naszej "cudownej" młodziezy gimnazjalnej i nie tylko, która tam stawia swoje pierwsze kroki w temacie uzywek wszelkiego rodzaju i tracenia cnoty...to moze zrownajmy go z ziemia i posadźmy trawe...????bedzie ladny widoczeka na Izery i Karkonosze...
welcome to babilon...


Tytuł: Odp: Pływalnia Laguna po remoncie
Wiadomość wysłana przez: Iza 30 Sierpień, 2009, 19:36:04
Wpakowanie grubych pieniędzy w coś co będzie czynne tylko dwa miesiace w roku to marnotrawstwo  . Może lepiej zainwestowac te pieniądze w coś co będzie  służyło ludziom  przez cały rok.


Tytuł: Odp: Pływalnia Laguna po remoncie
Wiadomość wysłana przez: x 30 Sierpień, 2009, 19:41:40
obok basenu było dużo więcej rzeczy...część już sprzedali...