Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Kultura i sztuka => Wątek zaczęty przez: Paweł Sokołowski 21 Kwiecień, 2009, 15:44:32Tytuł: Wiosna Cieplicka MIX -> 01 maja- piątek- godz. 16.00, wstęp wolny
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 21 Kwiecień, 2009, 15:44:32
Wiosna Cieplicka MIX
01 maja- piątek- godz. 16.00
Plac Piastowski- Jelenia Góra- Cieplice, wstęp wolny


ViREZ – zespół, który ze swoich występów robi swoiste show pełen radości, uśmiechu i  skocznych rytmów.  Pozytywna energia zauważalna jest już od pierwszych dźwięków, a chwytliwe refreny sprawiają, że publiczność bawi się i śpiewa razem z zespołem. Oprócz własnych kompozycji proponują znane światowe przeboje, m.in. takich wykonawców jak U2, Bon Jovi, Rihanna, Michael Jackson, Britney Spears, Red Hot Chili Peppers , Chuck Berry.

muHy – zespół znakomicie prezentujący się na żywo. Powstał w 2005 roku, a już w następnym stał się zwycięzcą Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych, Otwartej Sceny Muzycznej w Siemianowicach Śląskich, rok później zdobył Puchar Prezydenta Legnicy. Zespół uważany jest za jeden z najbardziej oryginalnych projektów na dolnośląskiej scenie muzycznej. W ubiegłym roku zagrał prawie 30 koncertów, poza Dolnym Śląskiem odwiedzili m.in. Kraków, Gdańsk czy Tychy.

The Postman to czwórka bardzo charyzmatycznych muzyków, którzy z pasją i fascynacją próbują przekazać atmosferę, którą dziesiątki lat temu stworzyło The Beatles w The Cavern Club. Klimat lat 60-tych można zauważyć nie tylko w ich muzyce, ale także w wyglądzie- buty prosto z Liverpool, szyte na miarę garnitury i fryzury wiernie przedstawiające członków The Beatles. Zespół ma na swoim koncie ponad 500 koncertów w kraju, a także szereg występów telewizyjnych, m.in. w programach telewizji TVN-  "Droga do Gwiazd, "Ananasy z naszej klasy”, TVP1- "Kawa czy herbata", TVP2-"Pytanie na śniadanie".

BIG FAT MAMA- jak twierdzą sami muzycy- inspiracje do powstawania tekstów czerpią z kosmosu oraz z przydarzających się im specyficznych sytuacji. Ich metafizycznej muzyce towarzyszą zawsze niesamowite, barwne kostiumy. Na scenie tworzą barwne widowisko i niepowtarzalny klimat Zafascynowani amerykańską muzyką lat 60. i 70., nie zamykają się jednak na nowe trendy.  Swoją muzykę określają po trosze jako funk, soul i psychodeliczny blues.
Organizator:
Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury