Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: Leo 19 Luty, 2009, 18:59:37Tytuł: Nowe wysypiska,nowe śmieci,kolejne problemy z nielegalnymi odpadkami
Wiadomość wysłana przez: Leo 19 Luty, 2009, 18:59:37
                           DZIKIE ŚMIETNISKA – KOLEJNA ODSŁONA


W ubiegłym roku poruszaliśmy problem dzikich wysypisk śmieci jakich wiele lokalizowano w Lubaniu i najbliższych okolicach oraz rzece Siekierce Przez kilka miesięcy generalnie takie śmietniska nie powstawały , a te które zostały odkryte skrzętnie i szybko usunęły służby komunalne. Niestety mamy już kolejne na terenie byłegopoligonu SG , przy ulicy Piramowicza i na basenie w parku Kamienna Góra. A to jeszcze nie koniec.

Po akcji  nagłośnienia i pokazywania nielegalnych , dzikich wysypisk przez lubańskie media które wraz z Agnieszką Wierzbicką z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu  przyczyniły się do poskromienia tego wstydliwego i barbarzyńskiego procederu , ponownie przyszedł czas na duże i bardzo niebezpieczne śmietniska. Zlikwidowano i uprzątnięto tereny Ostróżka , gdzie zalegały śmieci pochodzące z Niemiec w postaci zużytych opon , ubrań roboczych, resztek materiałów budowlanych , beczek po oleju napędowym itp. Uprzątnięto szereg mniejszych
miejsc składowania odpadów na terenie miasta  a policja i straż miejska udaremniała wywóz odpadków poza miejsce ich przeznaczenia. Funkcjonariusze SG podczas rutynowych kontroli również  kilkakrotnie wykryli naczepy tirów wyładowane po  brzegi odpadami z zagranicy , które jak się później okazało miały być rozsypane na terenie Powiatu Lubańskiego i częściowo zgorzeleckiego .Zapewne gro śmieci trafiłoby na Ostróżek k . Lubania , gdzie warunki do składowania są idealne .Daleko od zabudowań ludzkich i głębokie wyrobiska pokopalniane wręcz kusiły śmieciowych przestępców. Jednak amatorów nielegalnych wysypisk udało się poskromić .
Jak się okazało że  nie na długo.

Basen w parku na Kamiennej Górze znalazł się ostatnio w polu zainteresowania tych , którym obce są  normy współżycia w cywilizowanym społeczeństwie . Stara niecka wypełnia się powoli śmieciami , choć należy przyznać że jest nie są to ilości zatrważające ale prawdopodobnie tylko dlatego że dojazd do niej samochodem jest niemożliwy i gdyby taka możliwość istniała, mielibyśmy tam  zapewne  ,,cudne” śmietnisko .Natomiast teren bezpośrednio przylegający do obiektu już stał się śmietnikiem , ktoś z ułańską fantazją  wykiprował  tam wywrotkę odpadków , typowych dla gospodarstwa domowego , butelki , słoiki , szkło plastik resztki jedzenia strzykawki i opakowania od leków.  Podobne wysypisko już powstaje w okolicach byłych poligonów i wzdłuż  linii kolejowej do Zgorzelca , na wysokości ulicy Piramowicza gdzie spacerując , można się natknąć na kilka ton gruzu i zużyte materiały budowlane oraz elementy starej glazury i szkła.Wysypujący liczyli że śnieg wszystko przykryje , to ci bardziej subtelni , ci mniej wywożą regularnie swoje brudy w wymienione miejsca .Można zdecydowanie powiedzieć że niektórzy mieszkańcy miasta nie posiadają chyba kubłów , jeżeli rzeczywiście , to karani powinni być słono. A śnieg wreszcie stopnieje , co wówczas zobaczymy?
                                                                                               

   Tytuł: Odp: Nowe wysypiska,nowe śmieci,kolejne problemy z nielegalnymi odpadkami
Wiadomość wysłana przez: x 20 Luty, 2009, 10:21:50
Co zobaczymy?

I plan
[attachment=1]

II plan
[attachment=2]