Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Przyroda i Turystyka => Wątek zaczęty przez: www.tierpark-goerlitz.de 22 Marzec, 2016, 14:39:08Tytuł: Poniedziałek Wielkanocny w Naszym Zoo!
Wiadomość wysłana przez: www.tierpark-goerlitz.de 22 Marzec, 2016, 14:39:08
Szukanie Wielkanocnych Jaj, młode zwierzęta, muzyka life oraz otwarcie wybiegu dla tybetańskich świń – w Poniedziałek Wielkanocny!

W tym roku w Poniedziałek Wielkanocny w Naszym Zoo kolejna nowość: otwarcie wybiegu dla tybetańskich świń. Dzięki wsparciu Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien dotychczasowy wybieg dla świń mógł zostać znacznie powiększony i ulepszony, tak aby nasi goście mieli możliwość  bliskiego obcowania ze zwierzętami. Przy nowym wybiegu będzie można nie tylko spojrzeć świniom w oczy, ale także obejrzeć je w całości z góry, z dołu oraz z boku. Uroczyste otwarcie zagrody nastąpi podczas tradycyjnego święta Wielkanocnego w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11:00. Przy okazji otwarcia organizowane będą gry i zabawy dla dzieci.
Tego dnia Wielkanocny Zając odwiedzi Nasze Zoo dwa razy: o 10:00 i o 15:00, to oznacza dla dzieci: uwaga, gotowi, szukamy ... kolorowych jaj i innych prezentów!
Jak co roku w Naszym Zoo aż się roi od młodych zwierząt - piskląt, kózek, jagniątek i oczywiście prosiaczków. Od godz. 10:00 do 12:00 każdy będzie mógł spróbować sił w biegu z taczką z obornikiem, a o godz. 14:00 wraz ze stowarzyszeniem na Rzecz Górnołużyckich Wrzosowisk i Stawów zbudować gniazdo dla bociana.
O oprawę muzyczną zadba Christian Zumpe, który na swojej gitarze zagra przeboje country i inne.