Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Kalendarz wydarzeń => Wątek zaczęty przez: TPD Siekierczyn 09 Luty, 2009, 15:51:49Tytuł: Oddział Gminny TPD Siekierczyn
Wiadomość wysłana przez: TPD Siekierczyn 09 Luty, 2009, 15:51:49
Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Siekierczynie

   Organizacja ta powstała w Polsce w 1919 roku. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest stowarzyszeniem pozarządowym i jako organizacja pożytku publicznego prowadzi działalność wychowawczą, opiekuńczą, oświatową, prozdrowotną i profilaktyczną.
   Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Siekierczynie reaktywowany został w 1990 roku i obecnie w jego skład wchodzą 3 koła TPD skupiające 40 członków.  W skład zarządu tej organizacji wchodzą: Bogusław Kulszewicz – prezes, Jolanta Napadłek – wiceprezes, Ryszard Zielonko – skarbnik, Halina Sałęga i Halina Wójcik – członkowie. Główne formy działalności siekierczyńskiego TPD to: zbiórki żywności i odzieży dla rodzin najuboższych, współudział w dożywianiu dzieci, organizacja zabaw choinkowych z paczkami oraz zimowego i letniego wypoczynku, a także rajdów rowerowych i wycieczek turystycznych. Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół dzieci co roku organizuje również takie imprezy jak uroczyste obchody dnia Dziecka oraz powitanie i pożegnanie wakacji.
W ciągu 18 lat swojej działalności Towarzystwo zorganizowało 14 letnich Obozów Rowerowych między innymi w Tatarce(woj. lubuskie), w Noblinach koło Czaplinka na Pojezierzu Drawskim, a od 12 lat siekierczyńskie dzieci wypoczywają na Obozie Rowerowym TPD w Boruji w gminie Siedlec(woj. wielkopolskie). Od 12 lat Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Siekierczynie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu organizuje również zimowiska narciarskie w czeskich Górach Izerskich. We wszystkich akcjach zimowych i letnich biorą udział członkowie Towarzystwa, którzy zawsze pracują na rzecz dzieci nieodpłatnie.
   Siedzibą Oddziału Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest Dom Kultury w Siekierczynie tel./fax 075 722 17 77