Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Powiat lubański => Wątek zaczęty przez: powiat 05 Styczeń, 2016, 15:10:56Tytuł: Podarowali radość
Wiadomość wysłana przez: powiat 05 Styczeń, 2016, 15:10:56
18 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaniu odbyło się spotkanie wigilijne. Przygotowania do spotkania wigilijnego w Specjalnym Ośrodku Szkolono-Wychowawczym w Lubaniu rozpoczęły się kilka tygodni temu. Najpierw pod opieką wychowawców dzieci przygotowywały serduszka, którymi obdarowywano zaproszonych gości oraz ręcznie wykonane kartki świąteczne. Potem rozpoczęły się przygotowania do jasełek, by w końcu każdy, kto tylko będzie chciał, mógł usłyszeć radosną nowinę, w niezwykłej opowieści wigilijnej.

Jedno jest pewne, wigilia w tym miejscu jest wyjątkowa. Za każdym razem jest inaczej. Każdy, kto wszedłby tu chociaż na 5 minut miałby inne spojrzenie na życie. Czuć pogoń za dobrem dnia codziennego. Cieszy uśmiech dzieci, najmniejszy gest. Takiej atmosfery jak w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaniu, nie ma nigdzie.

- Starałyśmy się zaangażować dzieci, bo chcemy by one razem z nami poczuły tę atmosferę. Chcieliśmy im przybliżyć wigilię, cząstkę tej radości, którą Dzieci zaniosą do domów rodzinnych. - mówi Barbara Madejska, dyrektor ośrodka w Lubaniu.

Bez wątpienia uroczystość ta była niezwykła. Były jasełka przygotowane przez podopiecznych, wspólne kolędowanie i składanie życzeń. Nie zabrakło również prezentów. Paul Stanek, przedstawiciel zarządu Dr. Schumacher Sp. z o. o. wręczył podopiecznym bon towarowy na kwotę 1.500 złotych. - Postanowiliśmy wspólnie coś zrobić dla podopiecznych tej placówki. O ośrodku dowiedzieliśmy się niedawno. Skontaktowaliśmy się z Panią Barbarą Madejską i spytaliśmy się czego potrzebują. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie kontynuowana. – mówi Paul Stanek.

Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Lubaniu zajmuje się przygotowaniem wychowanków upośledzonych w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz głębokim do samodzielnego udziału w życiu społecznym w integracji ze środowiskiem.