Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Powiat lubański => Wątek zaczęty przez: powiat 05 Styczeń, 2016, 15:05:28Tytuł: Powiat Lubański EuroSymbolem
Wiadomość wysłana przez: powiat 05 Styczeń, 2016, 15:05:28
26 listopada br. przedstawiciele blisko siedemdziesięciu firm i instytucji zgromadzili się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na gali wręczenia nagród programu Symbol 2015. Kapituła programu SYMBOL 2015, doceniając ostatnie cztery lata działalności powiatu lubańskiego, które były okresem dużego rozwoju i wielu inwestycji oraz sposoby i ilość wykorzystanych dotacji unijnych, nasz powiat uzyskał tytuł Euro-Symbolu Polskiej Samorządności 2015.

Program Symbol jest prowadzony przez redakcje „Monitora Rynkowego”,  dystrybuowanego z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej”. Od pięciu lat redakcja „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej” wyróżnia Symbolami i EuroSymbolami wybitne firmy, jednostki naukowe, samorządy, spółdzielnie i instytucje kulturalne. Laureatów łączą wspólne wartości, znakomita polityka zarządzania i jakości, rozwój innowacyjności, wykorzystanie funduszy unijnych oraz aktywność w przestrzeni społecznej.

Symbole 2015 (wraz z rozszerzeniem nazwy o daną kategorię) to ogólnopolski medialny program promocyjny mający na celu kształtowanie szeroko rozumianego wizerunku w dwóch największych ogólnopolskich gazetach o tematyce społeczno-gospodarczej. W jego formule przygotowuje się kolejne publikacje przedstawiające najlepsze, najciekawsze, „symboliczne” instytucje.

Za rozstrzygnięcia piątej edycji programu odpowiadała Kapituła, w której zasiedli m.in.: Henryk Warkocz – prezes TÜV Nord Polska, jednostki certyfikacyjnej o ponad 140 letniej tradycji w Niemczech, wielokrotnie odznaczany menedżer, aktywny propagator innowacyjności i zasad dobrych praktyk biznesowych, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego dr hab. Robert Tomanek – prorektor największej ekonomicznej uczelni w południowej Polsce, znakomity specjalista z zakresu finansów i rozwoju, ekspert ds. transportu; dr Jan Rzymełka – znany działacz społeczny i samorządowy, który w Sejmie zajmował się m.in. pracą w obszarach geologiczno-górniczych, klimatyzmu, zrównoważonego rozwoju czy ochrony środowiska oraz pozostaje członkiem wieku instytucji ekologicznych w kraju i na świecie; oraz Tadeusz Biedzki – medioznawca, niezależny przedsiębiorca, podróżnik i literat, w latach 70. i 80. dziennikarz „Polityki” i „Przeglądu Tygodniowego”, redaktor naczelny „Trybuny Śląskiej”. W Kapitule zasiada również Jakub Lisiecki – redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” oraz „Monitora Biznesu”, a także Joanna Drzazga-Lisiecka – wydawca obu tytułów.

Integralną częścią programu Symbole 2015 jest promowanie biorących w nim udział instytucji oraz informowanie o ich działaniach w gazetach „Rzeczpospolita” i  „Dziennik Gazeta Prawna”. Ich czytelnictwo oscyluje wokół 1 mln osób dziennie, a portale internetowe firmowane przez te gazety odwiedza miesięcznie ponad 6 mln unikalnych użytkowników.

Patronatem medialnym uroczystość objęła „Rzeczpospolita” i Telewizja Polska.