Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Promowane wydarzenia => Polecane - Strona główna => Wątek zaczęty przez: Marszałek 15 Październik, 2015, 17:20:46Tytuł: Coraz więcej potrzeb
Wiadomość wysłana przez: Marszałek 15 Październik, 2015, 17:20:46
(http://www.samorzadne-powisle.pl/img/bieda.jpg)
Trwa kampania wyborcza. W jej trakcie podejmowane są różne wątki. Mniej lub bardziej trafne, mniej lub bardziej nośne społecznie. Jednym z nich jest szeroko rozumiane rozszerzanie się biedy w naszym kraju. Kilka komitetów wyborczych alarmuje o wzrastającej ilości niedożywionych dzieci, rosnącej grupie osób żyjących poniżej „minimum socjalnego”, którym brakuje dosłownie na wszystko. Rzecz jasna politycy rządzącej od ośmiu lat  koalicji PO – PSL, w tym politycy lokalni, próbują przekonywać, że jest zupełnie odwrotnie. Polska, przez wspomnianych polityków PO i PSL, przedstawiana jest niemal jako kraj „mlekiem i miodem płynący”. Jak jest? Każdy z nas ocenia to we własnym sumieniu i – być może wystawi rachunek polityczny w dniu 25 października. Ponieważ jednak dyskusja o biedzie się toczy chcę podzielić się jednym faktem, pismem które rozesłane zostało do samorządów woj. dolnośląskiego. Jego nadawcą jest PCK.

W cytowanym piśmie PCK informuje samorządy o trwającej od lat akcji wydawania na terenie województwa osobom potrzebującym używanej odzieży. Podaje ilość osób stale będącą pod kuratelą PCK. Sednem pisma kierowanego do lokalnych samorządów jest zdanie, cyt.: „Chcemy jednak zwiększyć częstotliwość wydawania używanej odzieży tak aby Dolnoślązacy mieli do niej dostęp codziennie, gdyż zauważalne jest zwiększone zapotrzebowanie na tego typu pomoc”. Stąd prośba o zwiększenie lokalizacji miejsc gdzie mogłyby stanąć specjalne pojemniki PCK, które znamy choćby ulic naszego miasta.

No to jak jest z tą biedą Panie i Panowie z PO i PSL?

foto: http://www.samorzadne-powisle.pl/index.php?page=artykuly&category=opinie&id=polska_bieda_z_twarza_po_i_psl (http://www.samorzadne-powisle.pl/index.php?page=artykuly&category=opinie&id=polska_bieda_z_twarza_po_i_psl)


Tytuł: Odp: Coraz więcej potrzeb
Wiadomość wysłana przez: Spartan 15 Październik, 2015, 18:34:53
To niebezpieczne pisać o biedzie w Polsce, szczególnie wśród dzieci bo pani Kopacza i spółka z PO może pana oskarżyć o sianie nienawiści i fermentu.
A wszystko może skończyć się wezwaniem na prokuraturę: skąd takie informacje posiadł jeden z drugim i jaki ma w tym cel? ;)
Wszakże nasz kraj jest szczęśliwy pod przewodem światowców z PO


Tytuł: Odp: Coraz więcej potrzeb
Wiadomość wysłana przez: janus58144 15 Październik, 2015, 18:36:04
ONI czyli PO mają kilka rad dla potrzebujących. Warto je przypomnieć.

[attachment=1]


Tytuł: Odp: Coraz więcej potrzeb
Wiadomość wysłana przez: Spartan 19 Październik, 2015, 17:29:35
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia.
Jak co roku szczególnie będziemy mieli na uwadze potrzebujących
Inicjatywa godna polecenia
"Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach"

http://rodakomnakresach.pl/szczecin/ (http://rodakomnakresach.pl/szczecin/)