Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: Leo 02 Luty, 2009, 19:51:41Tytuł: Na księginkach kierowcy jeżdżą bez wyobraźni
Wiadomość wysłana przez: Leo 02 Luty, 2009, 19:51:41
Księginki to dzielnica Lubania przez którą przebiega droga krajowa prowadząca do Miłoszowa
nad Jezioro Leśniańskie, do zamku Czocha i do uzdrowiska Świeradów Zdrój. Ponadto część miejską drogi pokonują duże ciężarówki do kopalni bazaltu, ponieważ innej drogi do zakładu nie ma .Z racji rangi trakt jest niezwykle niebezpieczny .Ale jest coś jeszcze .Otóż samochody pokonują odcinek do przejazdu kolejowego z o wiele większą  prędkościami niż mówią przepisy ruchu drogowego a należy zaznaczyć że jest to teren zabudowany.
- To co wyprawiają tu kierowcy woła o pomstę do nieba -mówi pan Grzegorz mieszkaniec Księginek- kilkakrotnie widziałem jak samochody rozwijały tu prędkości daleko odbiegające od tego co stanowią przepisy. A kilka miesięcy temu doszło przy sklepie do niebezpiecznego wypadku i tylko cudem nie zginął tam człowiek. - dodaje
Wzdłuż drogi ,od centrum miasta do wsi Kościelniki prowadzi chodnik dla pieszych ok. 4 km, którym dzieci pokonują drogę do pobliskiej szkoły a niektóre z nich nawet do szkół w mieście.
Niestety widok dziecka z tornistrem na plecach w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni na niektórych kierowców w ogóle nie działa a co najgorsze ,nie działa także ich wyobraźnia  i nie zważając na znaki drogowe ograniczające prędkość, jadą a w zasadzie pędzą w najlepsze. Ciekawe do kiedy?
Być może częściej tę dzielnicę powinny odwiedzać patrole drogówki. Może częsty widok radiowozu zmusi ich do myślenia.