Zebranie w Kościelnikach Dolnych

(1/4) > >>

x:
Sołtys oraz Rada Sołecka w Kościelnikach Dolnych zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 24 maja o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej w Kościelniku.

Porządek spotkania:

1. Przyjęcie Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Kościelniki Dolne
2. Wystąpienie Przewodniczącej Rady Gminy Lubań Pani Bogusławy Karnaś w sprawie
posadowienia farm wiatrowych na terenie Gminy Lubań
3. Podjęcie przez Wiejskie Zebranie stosownych ustaleń w sprawie farm wiatrowych
4. Przekazanie informacji Wojewody Dolnośląskiego oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii
5. Pytania do Wójta Gminy Lubań.

Zebranie w Kościelnikach Dolnych

x:
Na dzisiejszym zebraniu mieszkańcy powiedzieli wiatrakom NIE.

NIE
-Nawojów Łużycki
-Nawojów Ślaski
-Radostów Górny
-Uniegoszcz
-Koscielniki Dolne

Rex:
W tym tygodniu pojawiły się ogłoszenia o zebraniu wiejskim mieszkańców Kościelnika. Celem zebrania jest zaopiniowanie projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania części Miasta Lubań, w którym podobno umożliwia się budowę farm wiatrowych powyżej 100 kW. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 14 lipca o godz. 17.30 w szkole podstawowej.

x:
Byłem na podobnym spotkaniu i to prawda. Pod każdym domem mały wiatrak będzie stać, o ile mieszkańcy się zgodzą z panem Wójtem. Generalnie jestem ZA. Cieszy mnie także możliwość budowy elektrowni atomowej na terenie Gminy wiejskiej Lubań.


Strefa środowiska (w tym środowiska przyrodniczego), krajobraz i kultura

Ochrona cennych obszarów przyrodniczych
Tworzenie nowych form ochrony przyrody
Wiatraki
Solary
Biogazownie
Energia wodna
Energia atomowa
Edukacja ekologiczna
Gospodarka odpadami
Eliminowanie źródeł zanieczyszczeń powietrza (niskie emisje –
zanieczyszczenia z pieców węglowych)

Więcej tu:
http://bip.ugluban.nv.pl/#Z2V0Q29udGVudCg1NzQyKQ==


Rex:
Czytając powyższy wpis dochodzę do wniosku, że ktoś nie zrozumiał lub nie chce zrozumieć tego co napisałem powyżej. To napiszę wprost. Na terenie Miasta Luban ( jego części ) będzie można budować farmy wiatrowe (duże wiatraki powyżej 100 kW ). To zawiera już gotowy projekt zmiany studium. Czy mieszkańcy Lubania o tym wiedzą?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona